Sayfa 11/156 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by aunsalg82 Yazıyı Oku
    Aynen. Temettü tek başına yeterli değil, yanında prim de olması lazım. Prim olması için de şirketin bir hikayesi olmalı.
    Örnek açısından mesela Tofaş, 2 sene önce "Egea'yı yapacağız." dediler, hatları ona göre ayarladılar, model ortaya çıktı, 2 senede hisse 14 liralardan 27 liralara geldi. 2 senede 2 kat temettü hariç.
    Bu tarz patronu güvenilir, temettü dağıtan ama aynı zamanda bir yatırım hikayesi olan şirketlere parayı yatırmak her zaman avantajlıdır.
    Orda dur temettu temettu ile lot cogaltarak gittiginde 2 kat.

Yanlis bilgi.vermeyelim temettusunu yiyen vatandas 1.5 veya daha dusuk kazaniyor

2.  Alıntı Originally Posted by abdullaht Yazıyı Oku
    Hiç birşeyim yokken bir ev satın aldım ve 10 senelik taksit ödemelerini 8 senede bitirdim.
    Çok şükür kiradan kurtuldum. Evi ilk aldığım aylarda 900 TL taksit öderken 250 tl ile karnımı doyurmaya çalışıyordum sonraki dönemlerde ara ödemeler ile rahatladım.
    Şimdi ikinci hedefimi koydum 2017 ocakta başladım 2023 bitimine kadar 8 senelik süreçte bir ev parası daha biriktirebilir miyim diye. O yüzden temettü veren ve prim yapabilecek hisseleri iyice araştırıp yola koyuldum.
    Olurmu sizce ?
    ilgilendiğiniz Şirketlerin Karnesini (yani bilançosunu ) temel analiz yöntemi ile analiz etmeniz şartıyla seçeneğiniz hisselerde yüksek miktarda kar elde etmeniz olasılığınız vardır.

Aslında temettü çerçevesinde temel analiz yöntemleri üzerinde bilgi alışverişi yapmaya herkesi davet ediyorum.

Saygılarımı sunarım.

3.  Alıntı Originally Posted by aunsalg82 Yazıyı Oku
    Aselsan güzel hisse, herkes çok şiştiğini düşünüyor ama globale bakıldığında hala çok yolu var. Bence eklenebilir ama size tavsiyem portföyü en az 4 hisseye bölmeniz. Böylece riski dağıtabilirsiniz. 1 tane savunma sanayi, 1 oto, 1 çimento, 1 tane de yine uzun vade hisselerden alıp kenara koymak daha mantıklı.
    Kendim kursaydım portföyü, alacağım 4 hisse; Aselsan, Tofaş, Çimsa, Hektaş olurdu.
    Hocam Toaso mu Froto mu desem? Ve nedenini de yazabilirseniz çok sevinirim. Uzun vadeli portföy oluşturmaya çalışıyorum.
    Benim düşündüğüm hisseler. Aselsan, Brisa, Çimsa, Despc, Hekts, Petkm ve Froto veya Toaso

4. Herkese Selamlar,

Ben de uzun vadeli temettüsü büyüyen hisse yatırımcısı olmaya çalışıyorum. Yani şirketin temettü vermesi benim için yeterli olmuyor, verdiği temettüyü düzenli olarak büyütmesi de gerekiyor. her ay maksimum düzeyde (maaşımın yarısı kadar) tasarruf yaparak birleşik getirinin yardımıyla maaşımdan daha fazla temettü geliri elde etmeyi planlıyorum. Böylece erken emekli olabileceğimi umuyorum.

Bakalım zaman ne gösterecek.
    Temettü emeklisi aday adayı.
    www.lattedenborsaya.com

5. Şirketler yılda kaç defa temettü verir ??

SM-A500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Merhaba, benim uzun vadeli temettü yatırımcılığından anladığım kadarıyla şirketin sadece temettü vermesi yetmiyor. Uzun vadede büyüme potansiyeli olan, piyasa değeri yükselebilecek şirket olması benim için önemli. Bu arada şirketin bedelsiz potansiyelinin olması kritik. Ayrıca tasarruflardan elde ettiğim rakamların kendimce kurduğum fona aktarılması ve kriz dönemlerinde devreye girmesi için döviz nakit veya TL nakit bulundurma da fonumu büyütmek için katkılarım. Ne kadar az maliyetle payımı büyütürsem o kadar iyi. Tasarruflarımın belli oranıyla düzenli hisse alımı yapmaya gayret ediyorum.

Kaynak kısıtlı olduğu için bunun dengesini çok iyi ayarlamak gerekiyor. Zor zamanlar için nakit ayırmakta fayda görüyorum.

Alıntı Originally Posted by abdullaht Yazıyı Oku
    henüz temettü vermiyor ama tarifinize en uygun şirket şu anda THY sanırım 2016/12 de 65 milyar defter değeri olan kağıt şu anda pp/dd si 0,40.
    bende temettü yatırımcısı olarak başladım bu işe ancak nedense thy ve aselsanı güvenli liman gibi görüyorum.

benim portföyde şu anda
    thy
    aselsan
    petkim
    akçansa
    ecilc
    aygaz
    tüpraş
    alarko
    hektş
    .
    .
    nasip olurrsa 2023 e kadar sürekli bunlardan almak istiyorum
    çok güzel ama 1-2 otomotiv eklerseniz daha güzel olur bence
    borsa yatırımcılar içindir.

8.  Alıntı Originally Posted by mikroyatırım Yazıyı Oku
    çok güzel ama 1-2 otomotiv eklerseniz daha güzel olur bence
    Sayın @mikroyatırım benim hisseleri yorumlar mısınız size zahmet. Portföy oluşturmaya çalıştığım şu günlerde yorumlarınız çok önemli gerçekten. Düşündüğüm hisseler : ASELS, BRISA, CIMSA, DESPC, HEKTS, PETKM, FROTO

Sayfa 11/156 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •