Sayfa 12/156 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

Alıntı Originally Posted by rockclimber Yazıyı Oku
    Sayın @mikroyatırım benim hisseleri yorumlar mısınız size zahmet. Portföy oluşturmaya çalıştığım şu günlerde yorumlarınız çok önemli gerçekten. Düşündüğüm hisseler : ASELS, BRISA, CIMSA, DESPC, HEKTS, PETKM, FROTO
    1-hisselere diyecek sözüm yok uzun vade yatırım için olmazsa olmaz sektörlerden hisseler var; savunma, tarım/gıda, otomotiv, çimento ve petrokimya
    2-eğer alımları uygun yerlerden yapmışsanız ve de yapacaksanız daha da güzel olur derim. mal alıştan kazanılır
    örneğin aselsan uzun süre 9.5 tl ve cicarında yatay seyretmişti, umarım o seviyelerden almışsınızdır
    3- otomotiv ve çimento uzun vade düşünenlerin olmazsa olmazıdır. sizde her iki sektörden hisse var ama, ikinci bir çimento ve ikinci bir otomotiv olabilir. mart ayı ihracatında otomotiv sektörünün gösterdiği artış malumunuz

uzun vade temettü yatırımcılığı derken temettüye takılıp kalmamak lazım
    ağırlık temettü verimi yüksek hisselere olmalı
    bunun dışında, prim potansiyeli olan ve bedelsiz beklentisi olan hisselerden de bir miktar olabilir

hem prim yapabilecek hem de bedelsiz potansiyeli varsa; düşük oranda da olsa düzenli olarak temettü veriyorsa hiç kaçırmamak lazım böyle bir hisseyi

herkese bol kazançlar
    borsa yatırımcılar içindir.

2. Değerli yorumunuz için çok çok teşekkür ederim.
    Evet Aselsan söylediğiniz rakamlar civarında.

3. Isgyo / alarko / alarkogyo / yazicilar / petkim

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Göltaş rica etsem

D6503 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Merhaba, benim uzun vadeli temettü yatırımcılığından anladığım kadarıyla şirketin sadece temettü vermesi yetmiyor. Uzun vadede büyüme potansiyeli olan, piyasa değeri yükselebilecek şirket olması benim için önemli. Bu arada şirketin bedelsiz potansiyelinin olması kritik. Ayrıca tasarruflardan elde ettiğim rakamların kendimce kurduğum fona aktarılması ve kriz dönemlerinde devreye girmesi için döviz nakit veya TL nakit bulundurma da fonumu büyütmek için katkılarım. Ne kadar az maliyetle payımı büyütürsem o kadar iyi. Tasarruflarımın belli oranıyla düzenli hisse alımı yapmaya gayret ediyorum.

Kaynak kısıtlı olduğu için bunun dengesini çok iyi ayarlamak gerekiyor. Zor zamanlar için nakit ayırmakta fayda görüyorum.
    yazı açık net iyi olmuş
    katılıyorum
    Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl önceydi .Sonraki en iyi zaman ise şimdi (20.06.2014) Çin atasözü
    Birileri bugün gölgede oturuyorsa uzun zaman önce birileri ağaç diktiği içindir.(buffet) Zaman herşeyin anlamını değiştirir (ihtiyar balıkçı )

6. Eğer linç etmeyecekseniz sizlere katılmıyorum. Sadece temettü vermesi yetmezmiş, bunun yanında büyümesi, her yıl özsermaye karlılığını, net karını artırması, satışlarını ve esas faaliyet gelirlerini de büyütmesi lazımmış.

Yanına da Adriana Lima versinler mi?

Bunları yaptıktan sonra o şirket temettü vermese ne yazar? Değeri zaten hisse fiyatına yansır. Bırakın şu temettü fetişizmini.

7. Para sizin Sayın Oralet_Osman. Sizin tercihleriniz farklı olabilir haliyle.
    Bir çok bileşeni bir araya getirip ortalamada en iyisini bulmaya çalışıyoruz. Ben olaya ortaklık gözüyle bakıyorum. Şirketten kazandıklarımı yine şirkete aktarayım ki daha da büyüsün.

Siz bir iş kursaydınız bunları istemezmisiniz?

8.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Eğer linç etmeyecekseniz sizlere katılmıyorum. Sadece temettü vermesi yetmezmiş, bunun yanında büyümesi, her yıl özsermaye karlılığını, net karını artırması, satışlarını ve esas faaliyet gelirlerini de büyütmesi lazımmış.

Yanına da Adriana Lima versinler mi?

Bunları yaptıktan sonra o şirket temettü vermese ne yazar? Değeri zaten hisse fiyatına yansır. Bırakın şu temettü fetişizmini.
    Lütfen sn oralet niye linç edilesinizki

Efendi efendi konuşan insanların arasına neticenizle dalga geçerek giripte birde temettü konuşmak isteyen insanlara bırakın bu temettü fetişizmini deyip posta koyduktan sonra niye linç edileceğinizi düşündünüz.sadece yazı biraz eksik geldi, en sonunda "bi b.k bilmiyorsunuz" diyerek bitirseydiniz daha iyi olurdu
    Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl önceydi .Sonraki en iyi zaman ise şimdi (20.06.2014) Çin atasözü
    Birileri bugün gölgede oturuyorsa uzun zaman önce birileri ağaç diktiği içindir.(buffet) Zaman herşeyin anlamını değiştirir (ihtiyar balıkçı )

Sayfa 12/156 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •