Sayfa 153/156 İlkİlk ... 53103143151152153154155 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

Bump diyelim. Krizin etkileri uzun vadeli yatirimcilari da etkilemis gorunuyor. Gerilerde %25 lik temettu verimi olan firmalar mi vardi deniyordu. Evet var, incelemenizi tavsiye ederim.

2. 2009 yilinda hisse senetleri dip fitatta idiler..dolar ile o fiyatlar eslestirilemez...kaldiki bizim borsa artik uzun vade yatirim felsefesinden cikti..gecenbaktim nibas 8000 ustune vikmis, dimdi kime fayda bu nibas..bunun gibi batak hisseler gifiyor geliyor..arcelik te 1000 tl idi . ama artik o rakamlarin yakalanmasi zor. yeni krizlerin icinde de olsak oyle imkanlar yok artik.

3. Uzun vadede hepimiz ÖLMÜS olacagiz.
    -Keynes
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Hisse senedi piyasasında uzun vadeli yatırım diye birşey olmaz.. Saçmalıktır, aldatmacadır, küçük yatırımcının parasını borsada tutmak için uydurulmuş bir şeydir.. Bunları anlattıhh.. Bunları endeks ilen anlattıghh, bunları fibonaççilerinen anlattıh..siz hiç yabancı kuruluşların hisse alıp da 3~5 yıl boyunca satmayıp beklediğini gördünüz mü? Borsada asıl amaç aşağıdan alıp yukarıdan satabilmek.. Bunu yapabilirsen kazanırsın diğer türlü temettü parası ile avunur durursun. He dersen ki bana yeter.. O zaman borsada riske girmeye gerek yok altın döviz de en az %10 yıllık gelir kazandırır..uzun vade hikayesine uymayın. Bunlar sistemin içindekilerin yani, borsadaki şirketlerin ~ yatırım şiketlerinin~ tv de çıkan yatırım uzamanlarının vs. nin para çekmek için oluşturduğu algı.. Başka bişey değil.

Alıntı Originally Posted by bombom41 Yazıyı Oku
    Hisse senedi piyasasında uzun vadeli yatırım diye birşey olmaz.. Saçmalıktır, aldatmacadır, küçük yatırımcının parasını borsada tutmak için uydurulmuş bir şeydir.. Bunları anlattıhh.. Bunları endeks ilen anlattıghh, bunları fibonaççilerinen anlattıh..siz hiç yabancı kuruluşların hisse alıp da 3~5 yıl boyunca satmayıp beklediğini gördünüz mü? Borsada asıl amaç aşağıdan alıp yukarıdan satabilmek.. Bunu yapabilirsen kazanırsın diğer türlü temettü parası ile avunur durursun. He dersen ki bana yeter.. O zaman borsada riske girmeye gerek yok altın döviz de en az %10 yıllık gelir kazandırır..uzun vade hikayesine uymayın. Bunlar sistemin içindekilerin yani, borsadaki şirketlerin ~ yatırım şiketlerinin~ tv de çıkan yatırım uzamanlarının vs. nin para çekmek için oluşturduğu algı.. Başka bişey değil.
    Sayin bombom uzun vade kavraminin ortaya cikmis olma sebebi zaten mezarliklarin alttan alip usten satma mucadelesi veren finascilarla dolu olmasidir. Yani mecburen insanlar bir yol arayisina girip birseyler kazanmaya calisiyor. Dogrulugu yanlisligi tartismaya acik ancak salt yanlistir ifadesi avam bir ifade. Kahvehane muhabbetinden oteye gecemez

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

her düşüşün diplerine yakın böyle uzun vade diye bişey yok yazanlar çıkıyo merak eden başlığın eski cildinden bakabilir.

https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=154100 özellikle endeksin dip yaptığı tarihlere bakmalı

7. Abilerim kardeşlerim. Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yaşım 25. Normal yollardan emekli olmak bizim jenerasyonumuz için çok zor,çok uzun zaman. Son zamanlarda temettü emekliliği tabirini çok sık gördüm ve araştırdım kendi çapımda. Siz tecrübeli yatırımcılardan tavsiye bekliyorum izlemem gereken yol hakkında. Kendi çapımda temettü veren Uzun vadeli kagıtlara baktım ve radarıma adana,eregli,isyat takıldı. Elimde yaklaşık 10 bin nakitim var ve her ay 700 tl civarı hisse almaya ayırabilirim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli nasıl bir portföy oluşturabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Abilerim kardeşlerim. Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yaşım 25. Normal yollardan emekli olmak bizim jenerasyonumuz için çok zor,çok uzun zaman. Son zamanlarda temettü emekliliği tabirini çok sık gördüm ve araştırdım kendi çapımda. Siz tecrübeli yatırımcılardan tavsiye bekliyorum izlemem gereken yol hakkında. Kendi çapımda temettü veren Uzun vadeli kagıtlara baktım ve radarıma adana,eregli,isyat takıldı. Elimde yaklaşık 10 bin nakitim var ve her ay 700 tl civarı hisse almaya ayırabilirim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli nasıl bir portföy oluşturabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    başarılar dilerim.
    çok doğru yoldasın.

Sayfa 153/156 İlkİlk ... 53103143151152153154155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •