Sayfa 60/156 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1. Maliyet = (Alış + komisyon) - (satış + temettü) olduğu için temettü maliyeti düşürür. Tabii hissenin fiyatı da artmalı, yoksa sadece temettü ile de olmuyor. İkisi birarada olmalı. Yüksek getiriye sahip hisselerin ortak özelliği belli bir seviyenin üstünde temettü dağıtmalarıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by L Lawliet Yazıyı Oku
    Maliyet = (Alış + komisyon) - (satış + temettü) olduğu için temettü maliyeti düşürür. Tabii hissenin fiyatı da artmalı, yoksa sadece temettü ile de olmuyor. İkisi birarada olmalı. Yüksek getiriye sahip hisselerin ortak özelliği belli bir seviyenin üstünde temettü dağıtmalarıdır.
    100 liradan Tüpraş alsam, 1 lira alış komisyonu ödesem, 10 lira temettü verse ve 120 olunca satsam,

Maliyet = (Alış + komisyon) - (satış + temettü)
    Maliyet= (100+1)-(120+10)
    Maliyet= 101-130
    Maliyet= -29

100 liradan alıp 120 liraya sattığım ve 10 lira da temettü aldığım Tüpraş maliyeti -29 lira mı oluyor yani? Valla çok iyiymiş.

3.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Tamam güzel kardeşim istediğin cevabı yazayım..dağıtılan temettü kadar ertesi gün hisse eksi açtığı için TEMETTÜNÜN yatırımcıya hiç bi faydası yoktur..hissenizin aldığınız fiyat kadar temettüyü 6-7 yılda geri ödemesinin hisselerinizin piyasa değerini 4-5 e kutlaması tamamen başka faktörlere bağlıdır.büyüme gibi karlılık gibi vs.. Aksi iddaa eden benim gibi odundur..erhan gibi çok bilmiş arkadaşlar bu işin en doğrusunu bilir!!
    Benim istedigim.cevabi vermeee

Dogru cevabi ver dogru cevap isyata yatirim.yapmis biri 2012 den beri temettulerle lot aldiginda grafikteki kadar para kazanmistir grafik yuzde kac yukselmisse onu kazanir.

Bitti cevap bu hangi hissenin ne kazandirdigini temettu ile lot alinmasi sarti ile gormek istiyorsan grafige bakmak yeterlidir.

Dogru cevap bu yok dustuydu kalktiydi buranin meselesi bu baslihin meselesi degil
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    100 liradan Tüpraş alsam, 1 lira alış komisyonu ödesem, 10 lira temettü verse ve 120 olunca satsam,

Maliyet= 101-130
    Maliyet= -29

100 liradan alıp 120 liraya sattığım ve 10 lira da temettü aldığım Tüpraş maliyeti -29 lira mı oluyor yani? Valla çok iyiymiş.
    hesap doğru... 1 lot alıp 1 lot satmışsınız maliyet -29 doğru
    ama şuanda elinizde hisse yok
    tekrar aldığınızda 1 lottan -29 düşersiniz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku

Maliyet= 101-130
    Maliyet= -29

L Lawliet arkadaşın yazdığı doğru maliyet formülüdür. -29 TL demek elinizdeki bütün hisseleri sattıysanız o kadar bir kar elde ettiğiniz anlamına gelir. Eğer elinizde hala hisse olup maliyetiniz eksiye geçmişse yatırdığınız paradan fazlasını hisse size ödemiş anlamına gelir.

Dün akşam basit ancak anlamı derin bir grafik paylaştım rağbet görmedi (zaten böyle olması gerekiyordu
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    L Lawliet arkadaşın yazdığı doğru maliyet formülüdür. -29 TL demek elinizdeki bütün hisseleri sattıysanız o kadar bir kar elde ettiğiniz anlamına gelir. Eğer elinizde hala hisse olup maliyetiniz eksiye geçmişse yatırdığınız paradan fazlasını hisse size ödemiş anlamına gelir.

Dün akşam basit ancak anlamı derin bir grafik paylaştım rağbet görmedi (zaten böyle olması gerekiyordu
    çıkaranın anlamı nedir? onu anlamadık
    hisse üzerinde al-sat yapan mı
    temettüyü alıp giden mi?

7. Gereksiz bir konuyu tartisiyorsunuz arkadaslar maliyet 3 gorunmus 5 gorunmus bunun bir onemi yok

Siz paradan haber veri kac para yatirdinda kac para yapabildin asil mesele o
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Benim istedigim.cevabi vermeee

Dogru cevabi ver dogru cevap isyata yatirim.yapmis biri 2012 den beri temettulerle lot aldiginda grafikteki kadar para kazanmistir grafik yuzde kac yukselmisse onu kazanir.

Bitti cevap bu hangi hissenin ne kazandirdigini temettu ile lot alinmasi sarti ile gormek istiyorsan grafige bakmak yeterlidir.

Dogru cevap bu yok dustuydu kalktiydi buranin meselesi bu baslihin meselesi degil
    İşyat nedir ya ben sana İşyat mı dedim

Sayfa 60/156 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •