Sayfa 61/156 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Gereksiz bir konuyu tartisiyorsunuz arkadaslar maliyet 3 gorunmus 5 gorunmus bunun bir onemi yok

Siz paradan haber veri kac para yatirdinda kac para yapabildin asil mesele o
    demi mesela kipa 1999 ..2005 arası on nomre temettü vermiş 2006 da 4.88 usd miş şincik 0.42 usd böğünde prim yapmış ne edek şincik temettü verdiyse
    bilmeden yazma düşünmeden konuşma.......

2.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    İşyat nedir ya ben sana İşyat mı dedim
    Nedir problem ? Hocam hangi hisseden ne kazanilirdi bunu ogrenmek icin temettu ile lot alarak lotlarini cogaltarak ne kazandigini olcmek istiyorsan myneti ac istedigin hissenin grafigine bak kazancini gorursun

Extra hesaba gerek kalmadan

Evet sen ne dedin hocam dinliyorum simdi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    çıkaranın anlamı nedir? onu anlamadık
    hisse üzerinde al-sat yapan mı
    temettüyü alıp giden mi?
    Hisseyi içine para attığınız bir kutu veya kumbara gibi düşünün.

Temettü ödendiğinde parayı hisseden çıkartmış oluyorsunuz. Onunla başka hisse alırsanız veya yerseniz para hisseden çıkmış demektir. Yani toplam maliyetten düşülecektir.

Eğer o parayı tekrar o kutuya atmak isterseniz (yine aynı hisseden almak) o zaman maliyet kırmızıdaki gibi önce hızlı sonra daha yavaş bir şekilde düşüp sıfıra yakınsayacaktır. Ancak sıfıra ulaşmaz.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Nedir problem ? Hocam hangi hisseden ne kazanilirdi bunu ogrenmek icin temettu ile lot alarak lotlarini cogaltarak ne kazandigini olcmek istiyorsan myneti ac istedigin hissenin grafigine bak kazancini gorursun

Extra hesaba gerek kalmadan

Evet sen ne dedin hocam dinliyorum simdi
    2011 yılında Ağustos ayında 10 TL'den froto alan birinin bugün portföyü 5 e katlamıştır..borsa demek koç demektir..benim mynetden açıp bakmama gerek yok..

5.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    2011 yılında Ağustos ayında 10 TL'den froto alan birinin bugün portföyü 5 e katlamıştır..borsa demek koç demektir..benim mynetden açıp bakmama gerek yok..
    Tmm bunda ne problem var ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Hisseyi içine para attığınız bir kutu veya kumbara gibi düşünün.

Temettü ödendiğinde parayı hisseden çıkartmış oluyorsunuz. Onunla başka hisse alırsanız veya yerseniz para hisseden çıkmış demektir. Yani toplam maliyetten düşülecektir.

Eğer o parayı tekrar o kutuya atmak isterseniz (yine aynı hisseden almak) o zaman maliyet kırmızıdaki gibi önce hızlı sonra daha yavaş bir şekilde düşüp sıfıra yakınsayacaktır. Ancak sıfıra ulaşmaz.

Syg.
    Hatali bilgi var burada hocam hangi maliyet nasil dusuyor orneklendirirmisiniz

7. Bu başlıkta temettünün etkisizliği tartışılmasa nasıl olur? Temettü Etkisizliği diye bir başlık var, orada tartışılabilir.

8. Bu sayfada 2 gundur bos yere tartisiyoruz lafi dolandirmaya gerek yok bu sayfanin okurlari ve temettuye gonul veren arkadaslarim su tanimlari yapabilmelisiniz.

1 gecmis fiyat verileri nedir ne demektir ?
    2 duzeltilmis fiyat verileri nedir neleri kapsar ?

Sorun bu tanimlari bilmiyor olsunuzdan kaynaklandi bilen kisilerde bilmeyenleri uyarmadi dur hoca nettin sen demedi ben demek zorunda kaldim ben diyince problem oluyor.

Etkisizlik oteki tarafin konusu

Sayfa 61/156 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •