Sayfa 32/156 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Tamam, sağlam temelli çimento hisselerini ucuzdan almak icin iyi bir dönem o halde. Uzun vadeli temettu yatırımcısı da bu firsati beklemez mi?
    Şu an veya önümüzdeki 7-8 ay hisse almak cesaret ister. Mayıs'tan itibaren düşüş olabileceğini düşünüyorum. Yaşarsa son yükselişlerini yaşar bu ay, sonrasında 7-8 içinde 75000-80000 arasına düşebileceğini düşünüyorum.

Ben alım için buraları parayı dolarda tutarak beklerim.

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Şu an veya önümüzdeki 7-8 ay hisse almak cesaret ister. Mayıs'tan itibaren düşüş olabileceğini düşünüyorum. Yaşarsa son yükselişlerini yaşar bu ay, sonrasında 7-8 içinde 75000-80000 arasına düşebileceğini düşünüyorum.

Ben alım için buraları parayı dolarda tutarak beklerim.

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn. ctugrul
    Düşüşler kademe kademe alım için fırsattır. Dibi de bilemeyecegimiz için düşüşlere hedef koyulup oralarda pay almak mantıklı geliyor bana. Endeks 60.000 lere düşse de alsak diyebileceğimiz şirketler var. Açıkçası ben şu anda bu kadar yükselişe üzülüyorum elimde 4 tane iyi sirketin hisseleri olmasina rağmen. Daha fazla pay almak isterdim.

Ama bahsettiginiz gibi düşüşler olursa firsatlar gelecektir elbet.

3.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Sn. ctugrul
    Düşüşler kademe kademe alım için fırsattır. Dibi de bilemeyecegimiz için düşüşlere hedef koyulup oralarda pay almak mantıklı geliyor bana. Endeks 60.000 lere düşse de alsak diyebileceğimiz şirketler var. Açıkçası ben şu anda bu kadar yükselişe üzülüyorum elimde 4 tane iyi sirketin hisseleri olmasina rağmen. Daha fazla pay almak isterdim.

Ama bahsettiginiz gibi düşüşler olursa firsatlar gelecektir elbet.
    Sayın Poem,
    Kademeli alım düşüncenize katılıyorum.
    Sektörü ve bilançosu iyi, iş ahlakı olan firmalarda hisse sayısını arttırmak için düşüşleri güzel bir fırsat olarak değerlendirmek lazım.

4. Tecrübeli forumdaşlara bir sorum olacak
    Temettü dağıtımının NAKİT olarak yada HİSSE MALİYETİNDEN düşülmesi olarak yapılması temettü dağıtan şirket ile ilgili midir ? Yoksa yatırım şirketi ile ilgili midir ?

5.  Alıntı Originally Posted by abdullaht Yazıyı Oku
    Tecrübeli forumdaşlara bir sorum olacak
    Temettü dağıtımının NAKİT olarak yada HİSSE MALİYETİNDEN düşülmesi olarak yapılması temettü dağıtan şirket ile ilgili midir ? Yoksa yatırım şirketi ile ilgili midir ?
    Hisse maliyetlerinden dusulmesi kismini simdi duyuyorum bedelsizi kastediyorsun sanirim.

Sirketin verdigi bir karar ister kar payini nakit dagitir buna temettu denir isterse bedelsiz olarak dagitir onuda lot seklinde alirsin. Buna sirket karar verir.

Temettu sonrasi maliyet indirmesi kismininkastediyorsan

Temettu alinca maliyetin dusmez bazi bankalarin yazilimlari geregi hisse grafigiyle beraber maliyetinizide dusmus olarak gostermektedir. Sadece goruntu olarak kariniz fazlaymis gibi gorunur ancak totelde paraniz sermayeniz ayni kalir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hisse maliyetlerinden dusulmesi kismini simdi duyuyorum bedelsizi kastediyorsun sanirim.

Sirketin verdigi bir karar ister kar payini nakit dagitir buna temettu denir isterse bedelsiz olarak dagitir onuda lot seklinde alirsin. Buna sirket karar verir.

Temettu sonrasi maliyet indirmesi kismininkastediyorsan

Temettu alinca maliyetin dusmez bazi bankalarin yazilimlari geregi hisse grafigiyle beraber maliyetinizide dusmus olarak gostermektedir. Sadece goruntu olarak kariniz fazlaymis gibi gorunur ancak totelde paraniz sermayeniz ayni kalir.
    Bedelsizi kastetmiyorum ve temettü bedelsiz ayrımının ne olduğunu biliyorum
    son paragrafınız sorumun cevabı oldu. Teşekkür ederim

7.  Alıntı Originally Posted by abdullaht Yazıyı Oku
    Bedelsizi kastetmiyorum ve temettü bedelsiz ayrımının ne olduğunu biliyorum
    son paragrafınız sorumun cevabı oldu. Teşekkür ederim
    Hangi banka maliyet dusmedi mi ondan mi yazdiniz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hangi banka maliyet dusmedi mi ondan mi yazdiniz
    halkyatırım
    Şundan sordum. Örnekle anlatayım
    Elimde Petkim hissesi var toplam maliyeti 1250 TL (4,90 x 255 hisse). 40 kuruş brüt temettü dağıttı. 16 nisanda hesabıma 255 adet x net 0,34 = 87 TL yatırım hesabıma NAKİT olarak geçti.
    Oysa ben zannediyorum ki eğer istersem tercihe bağlı bu 87 TL nin hesabıma nakit olarak geçirilmesi yerine
    hisse maliyetim 87 TL düşürülsün ve elimdeki 255 adet hisse 1163 TL maliyetli olsun...
    Hani böyle bir durum var zannediyorum. Yanlış mı anlamışım maliyetten düşme olayını. Yani herkez benim gibi nakit mi alıyor

Sayfa 32/156 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •