Sayfa 155/156 İlkİlk ... 55105145153154155156 SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,207
    Çimento muhabbeti var son yazılanlarda,tavsiyem,ünye,bolu ve afyonu takibe alın,bana göre tarihi dip seviyelerindeler,dipten alan hiç kaybetmez....ytd.

2. Merhaba uzun vadeciler nasılsınız.?
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

3.  Alıntı Originally Posted by yucin Yazıyı Oku
    Merhaba uzun vadeciler nasılsınız.?
    Kendi adıma konuşuyorum, çok pis gondiklediler)) Hatırlarsan Petkim’de yazışmıştık, uzun vade yatırıma karar verdim Petkim aldım falan filan diye. Tabi o vakitler endeks coşuyor, haliyle Petkimde coşuyordu, doğal olarak bende coşuyordum. İşin psikolojisini bilmiyordum, ama öğrettiler. Öyle kolay yoldan para kazanmak yooook. Alırım, unuturum ne olacak diyordum ama yoook öyle kolay değilmiş bu iş. Buradan uzun vade yatırım yapmak isteyenlere sesleniyorum; Güzel arkadaşlarım bu kodaman herifler insan psikolojisi üzerine ordinaryüs olmuşlar, haberiniz olsun. Psikolojin kaldırmıyorsa, ekrana bakıp duracaksan gözünü seveyim gelme borsaya, kendini üzme, aileni üzme. Eğer her an takip edersen acı çekersin, cımbızla her gün etinizi koparırlar. Abartmıyorum, bilen arkadaşlara sorun. Sen ne yaptın diyorsanız. Baktım olacak gibi değil. Telefonumdaki tüm borsa haberlerini sildim, ekonomi haberlerini okumamaya başladım. Artık uzun uzun banka şifremi girip alım yapıyorum, anlık izleme programlarını sildim, foruma çok nadir giriyorum artık(bakabilirsiniz). Unuttum mu, yok tam anlamıyla unutmadım. İnternet gazetesine girdiğimde gözüm ilk borsa, dolar ve altının olduğu yere ilişiyor, refleks olmuş artık. Arada sırada da google sahibi olduğum hislerin adını yazıyorum fiyata bakıyorum. Şimdilik bu kadarını yapabildim. Tek sevindiğim nokta hisse senedini iyi ki çeşitlendirmişim, tek hisseye bağımlı olmamışım. Evet yuçin yaklaşık 2 sene uzun vade sayılıyorsa, şu anda Gondiklenmiş vaziyetteyim.

4. Hocam, uzun vadeli yatırım, al-unut şeklinde olmamalı. Eski forumdaki UVY başlıklarının ilk mesajlarını okuduysanız hep "al-izle" şeklinde yazılmıştır. Gereğinde acımadan stop-loss yapmak lazım. Selamlar.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Saygılar...

5. Bİr kişide sormuyor ki UVY tanımı Nedir veya AL-İZLENİN açılımı nedir ?

Sonra böyle paradoxlar yaşanıyor işte, arkadaş napsın UVY diyince aklına gelen nedir bir hisseyi alıp en az 5 yıl tutmaktır.

Arkadaşta bunu yapmış sonra diyorsunuzki AL izle demektir UVY al unut demek değildir diyorlar.

AL izlenin manası da, kötü birşey olursa sat veya stopla manasında kullanılıyor ise BÜYÜK bir PARADOXUN içine de buluyorsunuz kendinizi

Madem kötü birşey olunca satacam o halde bu UVY mı yoksa trade etmek mi ?

Trader ne yapıyor iyi birşey varsa alıyor kötü birşey varsa satıyor.

Al izleci ne yapıyor iyi birşey varsa alıyor kötü birşey varsa satacak diyorsunuz.

O halde UVY ci kime denir ?

Niye yatırımcılar kendini bir guruba ait hissetmek istiyor ? niye kendilerini UVY ci olacam şeklinde tanımlamak istiyor. İlla kendinize birşey demek zorunda değilsiniz. Traderim de borsacıyım de kısa vadeciyim de orta vadeciyim de. Niye ilk seçim UVY

Bence psikolojik bir seçim UVY ne anlama geldiğini bildiğinden değil. Orası daha masum halk arasında yadırganmıyor KUMARCISIN sen diyemiyorlar. Borsacıda demiyorlar Yatırımcı diyorlar. Kumarcı gıbı görünmek hoşunuza gitmiyor. Kesin batarsın cümlelerıne vereceğiz bir cevabınız var ben yatırımcıyım al sat yapmıyorum batmam diyebiliyorsunuz. Buffeti Örnek gösterip oda ben gibi yatırım yapmış diye göğsünüzü kabartabiliyorsunuz.

Bu psikolojiden kurtulmak lazım. Yaptığınız iş ticaret ya ne derlerse desinler siz ticaret yapıyorsunuz tıpkı bır mağza açmışta kıyafet satıyormuş gibi. Adam mağza açıyor gidiyor toptancıdan 10 lıraya alıyor kıyafetı gelip dükkanda 40 lıraya sana satıyor o öyle yapınca KUMARCI olmuyorda sen 10 lıradan hısse alıp 15 lıradan 30 lıradan satınca KUMARCI oluyorsun öyle mi ?

Amca oğlun yastık altında altınları saklayıp yükselince satıyor O kumar olmuyorda sen 10 lıraya aldıgın hısseyı 15 e satınca mı kumarcı oluyorsun.

Dayın banka FAİZİYLE ev alıp yatırım yapmış oluyor da sen 10 lıranla borsada hisse senedi ticareti yapınca günah işlemiş oluyorsun öylemi ?

Diyeceğim o kı ılla kendınıze bırsey demenıze bir gurup içine sokmanıza ve adlandırmanıza gerek yok bu psikolojiden kurtulun. İster 3 liradan AL 10 yıl sonra 20 lıradan sat ister 3 ten al 3,50 sat sonra 5 lıradan baska hısseden alıp 7 lıradan sat SONUÇ önemli Başarı önemli bir başarı varsa ne oldugunun veya sana ne dendiğinin bir önemi yok.

Sonuçta bir başarıya ulaştığın gün Kumarcı dıyen vatandaş gelip yanına la kardes su ısı bıze de anlatta bizde para kazanalım demeye başlayacak. La hani düne kadar kumar diyordun.

Ha ilk başta yanınızda olanlarda battığı gün dönüp borsa işi kumar hacım girilmez diyecekler.

O yüzden kimin ne dediği hiççç önemli değil ister UVY de ister trader de başarı varmı para kazandın mı kazandın bıttı nasıl kazandıgının bir önemi olmayacak.

Enerjinizi buna harcayın başarıya harcayın başarılı olmanın yollarını araştırın bir guruba veya birşeye ait olmaya değil. Başarıya odaklanın. Para kazanmaya odaklan yaw ister trade ederek isterse alıp bekleyerek başarılı olmaya oyna birşey olmaya değil.

Ben uvciydimde zarar ettim ben trade ettimde zarar ettim bunların hepsi çöp ne oldugun önemli değil. başarı ve başarısızlık var.

Kendinizi birşeylerle sınırlamayın!
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Simdi borsa icin aldim bekledim zarar ettim, aldim sattim zarar ettim. Ama altinda aldim yattim kar ettim.altin aldim sattim kar ettim. O halde ben borsayi bilmiyorum altin ve diger seylere odaklanayim mi diyecegim

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Bİr kişide sormuyor ki UVY tanımı Nedir veya AL-İZLENİN açılımı nedir ?

Sonra böyle paradoxlar yaşanıyor işte, arkadaş napsın UVY diyince aklına gelen nedir bir hisseyi alıp en az 5 yıl tutmaktır.

Arkadaşta bunu yapmış sonra diyorsunuzki AL izle demektir UVY al unut demek değildir diyorlar.

AL izlenin manası da, kötü birşey olursa sat veya stopla manasında kullanılıyor ise BÜYÜK bir PARADOXUN içine de buluyorsunuz kendinizi

Madem kötü birşey olunca satacam o halde bu UVY mı yoksa trade etmek mi ?

Trader ne yapıyor iyi birşey varsa alıyor kötü birşey varsa satıyor.

Al izleci ne yapıyor iyi birşey varsa alıyor kötü birşey varsa satacak diyorsunuz.

O halde UVY ci kime denir ?

Niye yatırımcılar kendini bir guruba ait hissetmek istiyor ? niye kendilerini UVY ci olacam şeklinde tanımlamak istiyor. İlla kendinize birşey demek zorunda değilsiniz. Traderim de borsacıyım de kısa vadeciyim de orta vadeciyim de. Niye ilk seçim UVY

Bence psikolojik bir seçim UVY ne anlama geldiğini bildiğinden değil. Orası daha masum halk arasında yadırganmıyor KUMARCISIN sen diyemiyorlar. Borsacıda demiyorlar Yatırımcı diyorlar. Kumarcı gıbı görünmek hoşunuza gitmiyor. Kesin batarsın cümlelerıne vereceğiz bir cevabınız var ben yatırımcıyım al sat yapmıyorum batmam diyebiliyorsunuz. Buffeti Örnek gösterip oda ben gibi yatırım yapmış diye göğsünüzü kabartabiliyorsunuz.

Bu psikolojiden kurtulmak lazım. Yaptığınız iş ticaret ya ne derlerse desinler siz ticaret yapıyorsunuz tıpkı bır mağza açmışta kıyafet satıyormuş gibi. Adam mağza açıyor gidiyor toptancıdan 10 lıraya alıyor kıyafetı gelip dükkanda 40 lıraya sana satıyor o öyle yapınca KUMARCI olmuyorda sen 10 lıradan hısse alıp 15 lıradan 30 lıradan satınca KUMARCI oluyorsun öyle mi ?

Amca oğlun yastık altında altınları saklayıp yükselince satıyor O kumar olmuyorda sen 10 lıraya aldıgın hısseyı 15 e satınca mı kumarcı oluyorsun.

Dayın banka FAİZİYLE ev alıp yatırım yapmış oluyor da sen 10 lıranla borsada hisse senedi ticareti yapınca günah işlemiş oluyorsun öylemi ?

Diyeceğim o kı ılla kendınıze bırsey demenıze bir gurup içine sokmanıza ve adlandırmanıza gerek yok bu psikolojiden kurtulun. İster 3 liradan AL 10 yıl sonra 20 lıradan sat ister 3 ten al 3,50 sat sonra 5 lıradan baska hısseden alıp 7 lıradan sat SONUÇ önemli Başarı önemli bir başarı varsa ne oldugunun veya sana ne dendiğinin bir önemi yok.

Sonuçta bir başarıya ulaştığın gün Kumarcı dıyen vatandaş gelip yanına la kardes su ısı bıze de anlatta bizde para kazanalım demeye başlayacak. La hani düne kadar kumar diyordun.

Ha ilk başta yanınızda olanlarda battığı gün dönüp borsa işi kumar hacım girilmez diyecekler.

O yüzden kimin ne dediği hiççç önemli değil ister UVY de ister trader de başarı varmı para kazandın mı kazandın bıttı nasıl kazandıgının bir önemi olmayacak.

Enerjinizi buna harcayın başarıya harcayın başarılı olmanın yollarını araştırın bir guruba veya birşeye ait olmaya değil. Başarıya odaklanın. Para kazanmaya odaklan yaw ister trade ederek isterse alıp bekleyerek başarılı olmaya oyna birşey olmaya değil.

Ben uvciydimde zarar ettim ben trade ettimde zarar ettim bunların hepsi çöp ne oldugun önemli değil. başarı ve başarısızlık var.

Kendinizi birşeylerle sınırlamayın!
    Bu yazdıklarını dinletmek için koca koca şirketler para verip insanları binlerce liralık eğitimlere gönderiyorlar. Sırf borsa değil her şeyde geçerli. Bol kazançlar.

8. Kısa vadede adamın donuna kadar alırlar bu piyasada... Yapabilen varsa helal olsun, ellerinden öpmek lazım... UVY benim için zorunlu bir tercih...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Sayfa 155/156 İlkİlk ... 55105145153154155156 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •