Special Days Image
Sayfa 154/156 İlkİlk ... 54104144152153154155156 SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Abilerim kardeşlerim. Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yaşım 25. Normal yollardan emekli olmak bizim jenerasyonumuz için çok zor,çok uzun zaman. Son zamanlarda temettü emekliliği tabirini çok sık gördüm ve araştırdım kendi çapımda. Siz tecrübeli yatırımcılardan tavsiye bekliyorum izlemem gereken yol hakkında. Kendi çapımda temettü veren Uzun vadeli kagıtlara baktım ve radarıma adana,eregli,isyat takıldı. Elimde yaklaşık 10 bin nakitim var ve her ay 700 tl civarı hisse almaya ayırabilirim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli nasıl bir portföy oluşturabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Yaş genç... dividend kings üzerine kafa yorulabilir. Az çok demeden yurtdışı piyasalarda yatırım düşünülebilir.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Abilerim kardeşlerim. Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yaşım 25. Normal yollardan emekli olmak bizim jenerasyonumuz için çok zor,çok uzun zaman. Son zamanlarda temettü emekliliği tabirini çok sık gördüm ve araştırdım kendi çapımda. Siz tecrübeli yatırımcılardan tavsiye bekliyorum izlemem gereken yol hakkında. Kendi çapımda temettü veren Uzun vadeli kagıtlara baktım ve radarıma adana,eregli,isyat takıldı. Elimde yaklaşık 10 bin nakitim var ve her ay 700 tl civarı hisse almaya ayırabilirim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli nasıl bir portföy oluşturabilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Seçimler iyi, tüpraş ve soda (iş ve koç grubu) gibi şirketler ile 5 firma iyi olur. Önemli olan zaman faktörü ve geri yatırım ( reinvest )
    Doğru yoldasın, bol kazançlar ...

Sent from my iPad using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

3. illa da Türkiye diyorsanız Ereğli, tüpraş, hektaş... gerisi mehteran gibi 2 ileri bir geri...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

4. #Adana için düşüncelerinizi alabilir miyim. Eregli ve adana düşünüyorum uzun vade.
    Ytd.

Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    #Adana için düşüncelerinizi alabilir miyim. Eregli ve adana düşünüyorum uzun vade.
    Ytd.
    Ben Adana ve Ereğli topluyorum nedeni her ikisininde temettü veriminin yakın olması ve fiyatlarının cazip olması. Sektör olarak çimento ve demir çelik bir süre daha olumsuz seyredecek ancak Adana iç piyasadaki daralmayı ihracat ile aşma hedefinde. Sonuçta ikisinde güvenilir ve öncü şirketler...

Sent from my iPad using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

benimde uv hisselerim aygaz, nuhcm, trkcm ve toaso .

belki 5inci yi de ekleyebilirim. eregli, kardemir ve petkm arasından.

7.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    benimde uv hisselerim aygaz, nuhcm, trkcm ve toaso .

belki 5inci yi de ekleyebilirim. eregli, kardemir ve petkm arasından.
    Neden nuhcm?
    Tüm çimento şirketlerini karşılaştırdığımızda ne gibi artı farkları var bilginiz var mı?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Neden nuhcm?
    Tüm çimento şirketlerini karşılaştırdığımızda ne gibi artı farkları var bilginiz var mı?
    sadece çimento işi yapmıyor. iştirak yönünden diğer çimentolardan ayrıldığını düşünüyorum.

ayrıca elimde bucim de var. fakat uv olarak görmüyorum onu. beklenti için aldım. sıkışırsam satacağım hisselerden biri.

Sayfa 154/156 İlkİlk ... 54104144152153154155156 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •