Sayfa 17/156 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Sunay Yazıyı Oku
    Diyelimki 10 lira fiyatı olan bir hisse bürüt 1 lira, net 0.85 lira temettü verdi.
    Temettüyü aldığımız gün senet 9 lira ve 0.85 lira temetümüz oluyor. Bu durumda
    0.15 lira zararımız oluyor. Bu durumda ben bedelsizi, temettüye tercih ederim.
    Aslında yapılabilirse bir gün önce 10 liradan satıp ertesi gün açılışta 9 liradan almak daha
    avantajlı oluyor.
    Bu hesaplama da bir yanlışlık varsa düzeltiniz lütfen.
    hesap doğru ama eksik, ertesi gün alırsınız zararı katlamış olursunuz , temettüden sonra hisse en az %10 düşecektir yada %30 düşecektir temettüden dönen parayı patron oturur yer yanındada buzlu viski ve çerez ile bunu yapar akıllı yatırımc ise tutar ertesi gün yatırılan çerez parsını hissenin içine koyar , bu durumda patronun çerezi bedavaa gelmiş olur ortalama en düşük %10 zarar en yüksek %40 zarar ettiğinde hem viskiyi bedavaya getirir hem tatil parasını
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

2.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    hesap doğru am eksik, ertesi gün alırsınız zararı katlamış olursunuz , temettüden sonra hisse en az %10 düşecektir yada %30 düşecektir temettüden dönen parayı patron oturur yer yanındada buzlu viski ve çerez ile bunu yapar akıllı yatırımc ise tutar ertesi gün yatırılan çerez parsını hissenin içine koyar , bu durumda patronun çerezi bedavaa gelmiş olur ortalama en düşük %15 zarar en yüksek %40 zarar ettiğinde hem viskiyi bedavaya getirir hem tatil parasını
    O zaman kurumsal patronu olan stopajsiz olarak gelirini yatirima yonlendiren holdingleri buluruz. Yoksa bu yuzden mi hep once patrona bakalim diyoruz?
    Saygilar

ytd

3. 2010 yılından beri aynı tartışmalar bir türlü bitmedi. O zamanlarda bu tartışmalar yapılırken kendi bildiğimi yapıp sağlam temettü şirketlerine ortak oldum. Şimdi senelik %25 %40 arası temettü verimi olan kağıtlarım var. Herkez kendi doğrusunu uygulasın yatırımlarında. Kendi fikirlerimizi başkasına zorlayarak kabul ettirmek hiç mantıklı değil. Aynı tartışmaları sürekli ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmenin zevki nedir anlamış değilim. Yemek bile 1 ısıtmadan sonra bozuluyor. 5 yıldır temettü şirketlerine yatırım yapıyorum portföyüm 3 katına çıkmış bana sen yanlış yapıyorsun diyen insanın en azından 5 yılda 4 kat getiri yapması gerekir. Yapmışsan ispatıyla gösterir bak gördünmü dersin yoksa farazi böyle olsa böyle olurdu demek gerçekten abes. Ben ne robotlara güvenirim, ne programlara. Ne yatırım danışmanlarına nede aracı firmaya. Allah bana akıl vermiş kendi doğrum üzerine hareket ederim. Nasipde varsa kazanırım yoksada kaybederim. Hayat bu kadar basit! 3 günlük dünyada başkasına kendi doğrularını dikta etmek neden? Belkide doğru kağıdı bulacan 1 yılda 10 katını kazanacan ama hayat çizgin son bulduğu için yemek nasip olmayacak. Bu kadar kısa hayatta tartışmak neden? Saygılarımla...

4.  Alıntı Originally Posted by seanpaul Yazıyı Oku
    2010 yılından beri aynı tartışmalar bir türlü bitmedi. O zamanlarda bu tartışmalar yapılırken kendi bildiğimi yapıp sağlam temettü şirketlerine ortak oldum. Şimdi senelik %25 %40 arası temettü verimi olan kağıtlarım var. Herkez kendi doğrusunu uygulasın yatırımlarında. Kendi fikirlerimizi başkasına zorlayarak kabul ettirmek hiç mantıklı değil. Aynı tartışmaları sürekli ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmenin zevki nedir anlamış değilim. Yemek bile 1 ısıtmadan sonra bozuluyor. 5 yıldır temettü şirketlerine yatırım yapıyorum portföyüm 3 katına çıkmış bana sen yanlış yapıyorsun diyen insanın en azından 5 yılda 4 kat getiri yapması gerekir. Yapmışsan ispatıyla gösterir bak gördünmü dersin yoksa farazi böyle olsa böyle olurdu demek gerçekten abes. Ben ne robotlara güvenirim, ne programlara. Ne yatırım danışmanlarına nede aracı firmaya. Allah bana akıl vermiş kendi doğrum üzerine hareket ederim. Nasipde varsa kazanırım yoksada kaybederim. Hayat bu kadar basit! 3 günlük dünyada başkasına kendi doğrularını dikta etmek neden? Belkide doğru kağıdı bulacan 1 yılda 10 katını kazanacan ama hayat çizgin son bulduğu için yemek nasip olmayacak. Bu kadar kısa hayatta tartışmak neden? Saygılarımla...
    Sn. seanpaul,

Sizin portföyünüzün 3 katına çıkmasını sağlayan hisselerinizin temettü vermesi değil, karlılıklarını sürekli olarak arttırmalarıdır. Temettü tek başına kar sağlamaz. Bu konuda anlaşamıyoruz. Yüksek temettü veren şirketler genellikle istikrarlı bir şekilde kar eden şirketler olduğu için, fiyat artışları temettüden kaynaklı sanılıyor. Ama gerçekte öyle değil. Temettü iyidir, güzeldir ama şart değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    Sn. seanpaul,

Sizin portföyünüzün 3 katına çıkmasını sağlayan hisselerinizin temettü vermesi değil, karlılıklarını sürekli olarak arttırmalarıdır. Temettü tek başına kar sağlamaz. Bu konuda anlaşamıyoruz. Yüksek temettü veren şirketler genellikle istikrarlı bir şekilde kar eden şirketler olduğu için, fiyat artışları temettüden kaynaklı sanılıyor. Ama gerçekte öyle değil. Temettü iyidir, güzeldir ama şart değildir.
    Burda kimse sizin söylediğinizin karşısında durmuyor. Bizde aynısını söylüyoruz. Sürekli karını artıran şirketlere yatırım yaparsanız kazanırsınız. Bende sırf temettü veriyor diye bir kağıdı almıyorum. Elimde Aselsan, Egeen ve Arçelik gibi temettü oranları çok düşük hisselerde var. Bunları alma sebebim temettü getirileri değil gelecek beklentileri. Israr ile bak temettü ödedi kağıdın fiyatı düştü; tü kaka derseniz bende hop derim. Ne yani sırf temettü veriyor diye Hektaş, Adana gibi kağıtlar almayayım mı yani? 2 yıldır yeni fabrika beklentisi dolayısıyla Brisa alıyorum bu sene temettü vermedi diye satmış değilim. Berkshire Hathaway Bist'de de biz mi almadık? Temettü Türkiye borsasında önemlidir. Şirket yatırımcısına değer verdiğini gösterir. Yoksa bana her sene düzenli karını bedelsiz olarak ödeyen şirket gösterin ondanda alayım. Benim için temettü veya bedelsiz arasında çok fark yoktur. Ama kimse kusura bakmasın sırf elinde sonunda bedelsiz verecek diye gidip kartonda almam. Şirket benim yatırımıma değer verecek ve bana bunu hissettirecek, benim görüşüme göre verdiği değeride her sene temettüsü veya bedelsizinden anlarım. Bu sayfalarda eski temettü yatırımcısı üyelerden sırf temettü veriyor diye yatırım yapan tek bir arkadaş gösterin bir daha yazmam. Temettü yatırımında bulunan tüm arkadaşlar istikrarlı büyüyen şirketlere yatırım yapıyorlar aksini idda eden ispat ile mükelleftir. Bu konuda gelin anlaşalım. Yüksek temettü veren şirketler istikrarlı bir şekilde kar eden şirketlerdir. isyat ve Crdfa haricindede aksi örneği yoktur. Ki bu 2 kağıt bile azda olsa düzenli büyüme gösteriyorlar. Temettü şart değildir amenna ama temettü ödemeyen ve düzenli bedelsiz veren şirket borsamızda bir elin parmağından bile azdır. Ki o kağıtlar birçok temettü yatırımcısının portföyünde mevcuttur. Kısır tartışmalar zamanımızdan çalıyor. Bu tartışmaları yapanlar aksi örnekler ile Şirket tanıtımı yapsalar burda ki yeni borsaya girmiş arkadaşlara yol gösterirler. Ama sadece farazi konuşarak temettü yatırımcılığı kötüdür diyen insanlar sadece bomboş insanlardır. Ben bu forumu 2010'lardan beri takip ederim ve 2012'den beri aktif şekilde kullanırım. Temettü kötüdür diyenler belirli dönemlerde saman alevi gibi parlarlar sonradan bir daha yazmazlar aksi örneği Erhan haricinde yok. Bende Erhan kardeşime sorarım bir dönem bir robot bulmuştun ne oldu o robota diye? Bu soruyu sormakta en doğal hakkımdır. Benim mahallemde gelip yazı yazıyorsan bu soruyu sorma hakkını bana verirsin. Gel anlaşalım Syn. Mrhzr bende diyorum ki İstikrarlı şekilde kar eden şirketlerin bir çoğu temettü ödemesi yapıyor sırf temettü ödüyor ve devlet %15 kesinti yapıyor diye bu kağıtları almakdan vazgeçmemimi bekliyorsunuz? Bunun yanında geçen yıl Brisa topic'inde şirketin borcu yüksek 2-3 yıl temettü ödemeyip borçlarını azaltsın yazmış biri olarak bunları yazma hakkını kendimde buluyorum. Olay bu kadar basit saygılarımla...

6.  Alıntı Originally Posted by seanpaul Yazıyı Oku
    Gel anlaşalım Syn. Mrhzr bende diyorum ki İstikrarlı şekilde kar eden şirketlerin bir çoğu temettü ödemesi yapıyor sırf temettü ödüyor ve devlet %15 kesinti yapıyor diye bu kağıtları almakdan vazgeçmemimi bekliyorsunuz? Bunun yanında geçen yıl Brisa topic'inde şirketin borcu yüksek 2-3 yıl temettü ödemeyip borçlarını azaltsın yazmış biri olarak bunları yazma hakkını kendimde buluyorum. Olay bu kadar basit saygılarımla...
    Neredeyse tamamen hemfikiriz. Borcu azsa, yatırım yapmayacaksa temettü dağıtsın aksi halde temettü dağıtmasın veya az dağıtsın.
    Hissedarı olduğum üç şirket var ve üçü de bu sene temettü vereceğini açıkladı. Gelen nakitlerle dolar bazlı yatırım fonu alıp portföyü hedge etmeyi planlıyorum.

7. Hala temettü iyidir diyen arkadaşlar varSizleri anlamakta güçlük çekiyorum.Önümüzdeki yıl #EREGL 0,40₺ temettü vermesi halinde temettü gelirim %47,6 olacak...Temettü iyidir hoştur ama yükselen trend yoksa boştur.Nokta.

8. SEVGİLİ SENPAUL ben hiçbir zman temettü hissesi kötü veya senin aldıgın hisseler kötü temettü hislerine asla yatırım yapmayın kazanamazsınız dediğim bir tane cumle bul ve alıntı yap ıspatlarla gideceksek. Biz bunu anlatmıyoruz olayı çevirip başka bir yere döndürüyorsunuz geçmiştede bu yapıldı yaw bizim temettü hisseleriyle bir alıp veremediğimiz yokkkkkk yokkkkkk bende alıyorum temettü veren hisseyi SORUN BU değil niye dönüp dönüp temettüye siz kötü diyorsunuz diye çevviriyorsunuz olayı yawwwwww temettü hisselerine kötü demiyoruz arkadaş demiyoruz de mi yo ruzzzzzzzz.

bizim derdimiz sizlerin temettü sayesınde kazandım algısı yaratmanızdaaaaaaaa sıkıntı bu algıyı yaratma
    bizim derdimiz sizlerin temettü sayesınde kazandım algısı yaratmanızdaaaaaaaa sıkıntı bu algıyı yaratma

ben öyle yapmıyorum demişsin arkadaşa yapıyorsun bak altta kırmızı ile işaretledim.

DEKİİİİİİİ: ben güzel kar eden şirketlere yatırım yaptım 3 e katladım deeeee ama sen ne demişsinnnnnnnn kırmzıı yerleri oku sonra gel deki ben temettüyü övmedim ki de.

Temettüğ şirketlerine kısmı yerine saglam büyüyen şirketler de ne bileyim bilancosu güzel olan şirketler de NİÇİN TEMETTÜ ŞİRKETLERİNE DİYE SOYLUYORSUN BUNU SONRA SENI OKUYAN ADAM OO CRFDA mıydı neydi gidip o kagıdı alıyor super temettü dağıtmış diye. asselsanı hiç almıyor neden cunku aselsan cok az temettü dağıtır ben kazanamam cunku seanpaul ne dedi temettü hisseleriyle 3 e katladım dedi. yani temettü dagıtsında ne olursa olsun gerisi boş. nasılsa temettü dagıtan hisse kar eden hissedir. BU ALGIYI YARATMAYINNN DEYİNKİ BEN BİLANCOSU TEMELI SAGLAM BÜYÜMEYİ BECEREBİLEN ŞİRKETELERE YATIRIM YAPTIM PARAMI 3 E KATLADIM DEEEEEEE AMA TEMETTÜ YAPTIRDI DEME.

AMA DEMİŞSİN İŞTE AŞAĞIDA ALINTI.

Alıntı Originally Posted by seanpaul Yazıyı Oku
    2010 yılından beri aynı tartışmalar bir türlü bitmedi. O zamanlarda bu tartışmalar yapılırken kendi bildiğimi yapıp sağlam temettü şirketlerine ortak oldum. Şimdi senelik %25 %40 arası temettü verimi olan kağıtlarım var. Herkez kendi doğrusunu uygulasın yatırımlarında. Kendi fikirlerimizi başkasına zorlayarak kabul ettirmek hiç mantıklı değil. Aynı tartışmaları sürekli ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmenin zevki nedir anlamış değilim. Yemek bile 1 ısıtmadan sonra bozuluyor. 5 yıldır temettü şirketlerine yatırım yapıyorum portföyüm 3 katına çıkmış bana sen yanlış yapıyorsun diyen insanın en azından 5 yılda 4 kat getiri yapması gerekir. Yapmışsan ispatıyla gösterir bak gördünmü dersin yoksa farazi böyle olsa böyle olurdu demek gerçekten abes. Ben ne robotlara güvenirim, ne programlara. Ne yatırım danışmanlarına nede aracı firmaya. Allah bana akıl vermiş kendi doğrum üzerine hareket ederim. Nasipde varsa kazanırım yoksada kaybederim. Hayat bu kadar basit! 3 günlük dünyada başkasına kendi doğrularını dikta etmek neden? Belkide doğru kağıdı bulacan 1 yılda 10 katını kazanacan ama hayat çizgin son bulduğu için yemek nasip olmayacak. Bu kadar kısa hayatta tartışmak neden? Saygılarımla...
     Alıntı Originally Posted by seanpaul Yazıyı Oku
    Burda kimse sizin söylediğinizin karşısında durmuyor. Bizde aynısını söylüyoruz. Sürekli karını artıran şirketlere yatırım yaparsanız kazanırsınız. Bende sırf temettü veriyor diye bir kağıdı almıyorum. Elimde Aselsan, Egeen ve Arçelik gibi temettü oranları çok düşük hisselerde var. Bunları alma sebebim temettü getirileri değil gelecek beklentileri. Israr ile bak temettü ödedi kağıdın fiyatı düştü; tü kaka derseniz bende hop derim. Ne yani sırf temettü veriyor diye Hektaş, Adana gibi kağıtlar almayayım mı yani? 2 yıldır yeni fabrika beklentisi dolayısıyla Brisa alıyorum bu sene temettü vermedi diye satmış değilim. Berkshire Hathaway Bist'de de biz mi almadık? Temettü Türkiye borsasında önemlidir. Şirket yatırımcısına değer verdiğini gösterir. Yoksa bana her sene düzenli karını bedelsiz olarak ödeyen şirket gösterin ondanda alayım. Benim için temettü veya bedelsiz arasında çok fark yoktur. Ama kimse kusura bakmasın sırf elinde sonunda bedelsiz verecek diye gidip kartonda almam. Şirket benim yatırımıma değer verecek ve bana bunu hissettirecek, benim görüşüme göre verdiği değeride her sene temettüsü veya bedelsizinden anlarım. Bu sayfalarda eski temettü yatırımcısı üyelerden sırf temettü veriyor diye yatırım yapan tek bir arkadaş gösterin bir daha yazmam. Temettü yatırımında bulunan tüm arkadaşlar istikrarlı büyüyen şirketlere yatırım yapıyorlar aksini idda eden ispat ile mükelleftir. Bu konuda gelin anlaşalım. Yüksek temettü veren şirketler istikrarlı bir şekilde kar eden şirketlerdir. isyat ve Crdfa haricindede aksi örneği yoktur. Ki bu 2 kağıt bile azda olsa düzenli büyüme gösteriyorlar. Temettü şart değildir amenna ama temettü ödemeyen ve düzenli bedelsiz veren şirket borsamızda bir elin parmağından bile azdır. Ki o kağıtlar birçok temettü yatırımcısının portföyünde mevcuttur. Kısır tartışmalar zamanımızdan çalıyor. Bu tartışmaları yapanlar aksi örnekler ile Şirket tanıtımı yapsalar burda ki yeni borsaya girmiş arkadaşlara yol gösterirler. Ama sadece farazi konuşarak temettü yatırımcılığı kötüdür diyen insanlar sadece bomboş insanlardır. Ben bu forumu 2010'lardan beri takip ederim ve 2012'den beri aktif şekilde kullanırım. Temettü kötüdür diyenler belirli dönemlerde saman alevi gibi parlarlar sonradan bir daha yazmazlar aksi örneği Erhan haricinde yok. Bende Erhan kardeşime sorarım bir dönem bir robot bulmuştun ne oldu o robota diye? Bu soruyu sormakta en doğal hakkımdır. Benim mahallemde gelip yazı yazıyorsan bu soruyu sorma hakkını bana verirsin. Gel anlaşalım Syn. Mrhzr bende diyorum ki İstikrarlı şekilde kar eden şirketlerin bir çoğu temettü ödemesi yapıyor sırf temettü ödüyor ve devlet %15 kesinti yapıyor diye bu kağıtları almakdan vazgeçmemimi bekliyorsunuz? Bunun yanında geçen yıl Brisa topic'inde şirketin borcu yüksek 2-3 yıl temettü ödemeyip borçlarını azaltsın yazmış biri olarak bunları yazma hakkını kendimde buluyorum. Olay bu kadar basit saygılarımla...
    Algıları kendin yaratıyorsun ben oyle demedim sırf temettü hissesi alın demiyorum kımse oyle yapmaz deyip deyip.

Temettü dagıtan hisse istikrarlı buyeyen hisselerden oluşur diyorsun. EEE yukarda söylediğin nerede kaldı ? Hani sırf temettüye yatırım yapmazdın sen ?

BİZİM DERDİMİZDE TEMETTÜ KÖTÜ KAKADIR DEĞİL KARDESIM.

BİZ DİYORUZKI BİR ŞİRKETİ ALIRKEN ŞİRKETİN GÜZEL KAR EDİYORMU BUYUYORMU BUNA BAK %99999999999999999999999999999999999 TEMTTTÜÜ DAGITSIN İSTERSEN
    YİNE AL
    YİNE ALYİNE AL
    YİNE AL
    YİNE AL

bak bunu benden duyuyorsunuz şirket sağlam büyüsün yüksek kar etsin %99999999999 temettü dagıtsın BEN ALIRIMMMMMMMMMMM BENNNNNNNNNNNNNNNNNNN ALIRIMMMMMMMMM O ŞİRKETİ

AMA SEN NE YAPARSIN SÜPER BÜYYEN BİR ŞİRKET %0 TEMETTÜ DAĞITIYOR OLSUN YANİ HİÇ TEMETTÜ DAĞITMASIN............ NE DERSİN.

BU ŞİİRKET ALINMAZ BU ŞİRKETİN PATRONU GUVEN VERMEZ BU ŞİRKET TÜÜÜÜÜÜÜ KAKA DERSİN.

BİZDE BUNA KIZIYORUZ DERT BUUUUUUUUUUUUUUUU

Sayfa 17/156 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •