Sayfa 15/156 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Sunay Yazıyı Oku
    Diyelimki 10 lira fiyatı olan bir hisse bürüt 1 lira, net 0.85 lira temettü verdi.
    Temettüyü aldığımız gün senet 9 lira ve 0.85 lira temetümüz oluyor. Bu durumda
    0.15 lira zararımız oluyor. Bu durumda ben bedelsizi, temettüye tercih ederim.
    Aslında yapılabilirse bir gün önce 10 liradan satıp ertesi gün açılışta 9 liradan almak daha
    avantajlı oluyor.
    Bu hesaplama da bir yanlışlık varsa düzeltiniz lütfen.
    Teorik ve pratik her zaman uyusmuyor, hissenin trendi ve spegi de size bu firsati tanimayabilir. Yani hisseyi 9 liraya alabilme ihtimaliniz var. Gyo hisselerinde stopaj yok, ama guzel gyo bulmak da mesele

ytd

2. Sayın Spartan aynen katılıyorum. Haklısınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, bir de şu olay var. Temettü temettü diyorsunuz da sanki yılda %25-30 temettü verimliliği varmış da bizler bunu beğenmiyormuşuz gibi algılanıyor.

En baba, en meşhur temettü hisselerinin yıllık verimi %6-7 bilemedin 8. Tüm yaygara bunun için mi?
    seni suya atarım karşında sigara yakıp zevkle erimeni izlerim. Ayık ol !
    Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl önceydi .Sonraki en iyi zaman ise şimdi (20.06.2014) Çin atasözü
    Birileri bugün gölgede oturuyorsa uzun zaman önce birileri ağaç diktiği içindir.(buffet) Zaman herşeyin anlamını değiştirir (ihtiyar balıkçı )

4.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar balıkçı Yazıyı Oku
    seni suya atarım karşında sigara yakıp zevkle erimeni izlerim.
    Dikkat et de beni suya atarken kendin düşme ihtiyar, çıkamazsan boğulursun. Daha kaç temettü alacaksın bakalım şu hayatta.

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Dikkat et de beni suya atarken kendin düşme ihtiyar, çıkamazsan boğulursun. Daha kaç temettü alacaksın bakalım şu hayatta.
    ordan vurma, biz çok oralet gördük hepsi dün vardı bugün yok.
    Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl önceydi .Sonraki en iyi zaman ise şimdi (20.06.2014) Çin atasözü
    Birileri bugün gölgede oturuyorsa uzun zaman önce birileri ağaç diktiği içindir.(buffet) Zaman herşeyin anlamını değiştirir (ihtiyar balıkçı )

6. Sayın Sunay,

Kısa vadeli bakış açısıyla temettü yatırımcılığını tartmaya kalkarsanız yanlış yaparsınız. Amaç şirkete ortak olmak. On yıllarca dağıttığı kârından faydalanmak. Sadece siz değil, o hisselerin verdiği temettülerden torununuzun torunu da faydalanacak.

Siz dağıtılan temettüden kesilen %15'e takılıp kalırken, yabancıların fonlarına yatırım yapan insanlar on yıllardır en güzide şirketlerimizi temettülerini çatır çatır yiyorlar.

Eğer ben al sat yaparak zengin oldum, benim üç kuruş temettüye ihtiyacım yok diyorsanız da, ona da tüm kalbimle saygı duyarım.

İyi akşamlar.
    Temettü emeklisi aday adayı.
    www.lattedenborsaya.com

7.  Alıntı Originally Posted by Sunay Yazıyı Oku
    Sayın Spartan aynen katılıyorum. Haklısınız.
    is grubu sirketleri incelemenizi oneririm.
    Saygilar

ytd

8.  Alıntı Originally Posted by temettü emeklisi Yazıyı Oku
    Sayın Sunay,

Kısa vadeli bakış açısıyla temettü yatırımcılığını tartmaya kalkarsanız yanlış yaparsınız. Amaç şirkete ortak olmak. On yıllarca dağıttığı kârından faydalanmak. Sadece siz değil, o hisselerin verdiği temettülerden torununuzun torunu da faydalanacak.

Siz dağıtılan temettüden kesilen %15'e takılıp kalırken, yabancıların fonlarına yatırım yapan insanlar on yıllardır en güzide şirketlerimizi temettülerini çatır çatır yiyorlar.

Eğer ben al sat yaparak zengin oldum, benim üç kuruş temettüye ihtiyacım yok diyorsanız da, ona da tüm kalbimle saygı duyarım.

İyi akşamlar.
    Temettü konusunda aynı düşüncelere sahibiz.Selamlar.Bol kazançlar diliyorum forum sakinlerine.
    Dost dediğin düştüğünde yanında olan değil,kalkman için el uzatandır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Sayfa 15/156 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •