Sayfa 22/156 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1. burası temettu yatırımcılarının yeri..Temettuye karşı çıkanlar başka başlık açsın lutfen. Herkesin aklı fikri var...

2. Bu başlığın editörünü göreve davet ediyorum..Temettu dışı yazılara müsaade etmemeli..

Varsayalım ki
    Emekliyim
    100.000 liram var.

Ya gidip bir kenardan arsa tarla alacağım.
    Ya kira getirecek kucuk bir mulk

Ya da temettu potansiyeli yuksek, gelecege dair planlari yatirimlari olan bir sirketten hisse.

Son ihtimal ülke ekonomisi icin de benim icin de en doğrusu.
    Tabii SPK mevzuatı sirketleri ve borsanın işleyişini objektif kriterlerle denetlediği sürece.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4. Eski Forumda en sevdigim basliklardan biri okumamis olan varsa tavsiye ederim

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=55286

Saygilarimla

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Spartan Yazıyı Oku
    Bir sirketin kucuk ortagi olsam, sirkete yatirdigim parayi nasil alacagim? Maasim yok, sirket kar ettikce belli bir miktarini vermesini bekleyecegim. Ortaklik payimin korunmasini ve ilerde alacagim kar payinin artmasini isteyecegim...
    Sirkete ortak olurken de kimle ortak olduguma, sirketin karli bir gelecegi oldugunu ve iyi yonetildigini bilmek isterim.

Saygilarimla

ytd
    evet iş çıkmaza girince yaw burada temettü konusulsun :D zaten temettü konusuluyor farklı birşey konusulmuyor.

haa siz dersenizki biz temeettünün olumlu etkileyeceğini düşünen taraftayız okey derim ama bilinki olumsuz etkilediğini hiç etkilemediğini savunan dunyada bir sürü insan oldugunu öğrenmiş olun.

Böylece benim saçmalamadıgımı anlamış oluri ve saygı duymayı öğrenirsiniz.

İkinci meselede ise anlayamadiğiniz yerde şu madde zaten.

temettü politikasının etkisizliği, yatırımcıların kendileri tarafından yaratılan temettü ile de
    ortaya konulabilmektedir. Zira, yatırımcılar, temettü taleplerinin karşılanmadığı bir
    durumda yaratacakları temettü homemade dividends ile bu olumsuzluğu etkisiz
    hale getirebilmektedir.

bu maddeyi okumadınız yada anlamadınız.

kendi temettünüzü kendiniz yaratabiliyorsunuz şirket bana kar payı dagıtsın diye beklemeni gerektirecek bir durum yıok. Daha bu maddeyi çözemeden temettü yatyırımcısı olmuşsunuz. Sorunda burada temettü hakkında çok fazla bilginiz malesef yok malesef. Ben kendime temettü yatırımcısıyım demiyorum karlı ve büyüyen şirket yatırımcısıyım bu şirket temettüde dağıtabilir dağıtmayadabilir.

neyse ben diğer başlıgıma geçiyorum sizlere hayırlı bol kazançlar dilerim arkadaşlar.

Bilinçli ne yaptıgını bilen bir yatırımcı olmak istiyorsanız okuyup araştırın. Öğrenin ama neyi yapmak istediğinize siz karar vereceksiniz. Bende bu maddeleri çok sonradan buldum vahy be dedim demek sadece ben değilmişim dedim.

AMa bu benim kararlarımı etkilemedi ben büyümesi iyi olan ve TEMETTÜ dagıtan herhangibir hisse senedine ortak olabiliyorum. BU dokumanları okumam benim kararlarımı temettü vermeyen hisselere yoğunlaşmamı SAĞ LA MA DI.

Ben yine hızlı büyüyen kar ededen şirketlere yatırım yapıyorum. Temettüde dağıtadabilir Dağıtmasada olur gözüyle bakıyorum.

HAYDİ HAYIRLI İŞLER.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Hayatta önemli olan insanin hedeflerinin olmasidir, sizi o hedeflere ulastirabilecek plansa vazgecilmezdir. Kapitalist bir duzende her plan finansal okur yazarligi icermeli. Eldeki kisitli imkanlarla kullanabildigimiz en buyuk semaye olan zamani hedeflerimizi gerceklestirebilecek kapitale cevirmeye calisiyoruz. Keske piyasalarimiz SP500 deki gibi 10 yildir karini ve temettusunu arttirabilen 256 sirket icerebilse, teknolojik atilimlar ya da creative destruction yaratabilecek sirketler olsa ve finansman icin borsayi kullanabilse. En populer buyume hikayelerimiz basit ekonomik sebeplere dayaniyor. Bu piyasada burasi borsa kim kime corsa diyenlere kapilmadan sermayenin koleliginden kurtulmaya calisiyoruz. Umarim herkes kendi yolunda basarili olur.
    Saygilarimla

ytd

7. Başlığı rahat bıraktığın için teşekkürler Erhan.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ölü taklidi yapın gider belki

Sayfa 22/156 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •