Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
Dövizi de 8 yılda en azından vadeli hesapta değerlendirebilirsiniz.
Ayrıca Aygaz'ın 2010 yılından itibaren 3,5 kat artışının içinde temettüler de var. Temettüyü ayrıca hesaplamak yanlış sonuç verir.

Ben de strateji ve mantık olarak uzun vadeli yatırımdan yanayım, tek farkla; ana trendleri takip edip belli dönemlerde alım-satım yapmak daha mantıklı geliyor.
Temettüler yok hocam. Her yıl temettü tutarı kadar hisse düşüyor. Yani temettüden sonra eksi ile başlıyor. Ben nisan da 13 den aldım temettü günü 16.8 di 13 e düştü şimdi 12.50 lerde. Yani 2010 yılı grafiğinden itibaren artışlar grafiğe katılmıyor bildiğim kadarıyla onlar temettü kısmında ayrıca belirtiliyor. Sonuç olarak bir hayli karlı gibi.
Faizle zaten işim olmaz, başka bir ülkenin mürekkebine de gidip yatırım yapmak bana çok sıcak gelmiyor alsam altın alırım o da 4 kat artırmış kaldı ki tüm vadeli hesaplara rağmen hisse fark atıyor.
1 ocak 2009den hesaplasak dolar 1.5 tl
Aygaz hisse 1 tl
100 bin liralık dolarimiz bugün kabaca 500 bin tl faizsiz
100 bin tl lik aygazimiz bugün 1.25 milyon tl olacaktı temettüsuz eskiye gittikçe absürt sonuçlar çıkıyor. Her şekilde fark atıyor.
Tekrar ediyorum hesaplarimda yanlışlık olabilir yorumlara açığım.
Yarın bunu bir de diğer hisseler üzerinden bakacağım.
Ben emeklilik yatırımı yapabilecek durumum şu an yok muhtemelen de olmayacak ama hesap ortada gibi sanki ne dersiniz?