Sayfa 774/1043 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 8343 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: haftalık hisse paylaşım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,708
     Alıntı Originally Posted by burzumvarg Yazıyı Oku
    Hangi kagitlar aga o riskli dediklerin ? Acikca yazarsan uzak duralim.
    yakın izleme pazarındaki şirketlerin tamamının mali durumları -bazı istinalar dışında- kötü olduğu için uzaktan bakmakta hatta bakmamakta fayda var. Elinde bu şirketlerin hisseleri olan ve genelde patronla anlaşan spekler türlü türlü oyunlarla yatırımcıların ilgisini çekmeye çalışırlar..daha geçen haftalarda egeli şirketlerini borsadan attılar.. üstelik şirket o gün tavan fiyattan kapanmıştı.. burada trene binenler son vagonda olduklarını anlamamışlardır bile. tam tersi portföylerini ertesi günde %10 tavandan artıracaklarının hayali kuruyorlardı.

risk almaya evet ama körü körüne aşırı kazanma hırsıyla bu pazarda risk alınmaz..Alanda sonuçlarına katlanmak zorundadır. diğer forumda geziyorum bakıyorum millet ağlaşıyor..eee kardeşim SPK sana daha ne yapsın? Şirket iflas durumuna gelince son şans son durak olarak o şirketi yakın izleme pazarına alır.Şirket finansal durumunu düzeltir yani bir ihtimal paçayı kurtarırsa oradan çıkar kurtulur yoksa yolun sonu genellikle iflastır..

bakmak isteyenler için link:

https://www.kap.org.tr/tr/Pazarlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,708
    geçen ay bir arkadaşım bana 1,65-1,70 tl civarı iken kervn hissesini almak istediğini ama geçmiş fiyatlarından dolayı kararsız kaldığını bilançosunu incelemi istemişti. Şirket yakın izleme olmasına rağmen kırmak istemediğimden inceledim ve dedim ki kazara yolun şirketin önünden geçerse yolunu değiştir şirketin durumu bilançoları eğer doğruysa çok kötü dedim.alım uygun değil olarak gördüğümü belirttim.
    Başka bir hisse önerdim kafasına yattı ve onu aldı kervn almadı. Şimdi kervn a bakayım dedim 1TL altına inmiş. Alsaydı sanırım %40-50 zararda olacaktı şimdi %25 civarı karda tabi ki borsa da spekler batık durumdaki şirketleri 1 e 3, 1 e 5 vs katlayabiliyorlar. Taki yatırımcıların çoğunluğu hucüm edinceye kadar..o zamanda hiç vakit kaybetmeden aşağı basıyorlar..

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    geçen ay bir arkadaşım bana 1,65-1,70 tl civarı iken kervn hissesini almak istediğini ama geçmiş fiyatlarından dolayı kararsız kaldığını bilançosunu incelemi istemişti. Şirket yakın izleme olmasına rağmen kırmak istemediğimden inceledim ve dedim ki kazara yolun şirketin önünden geçerse yolunu değiştir şirketin durumu bilançoları eğer doğruysa çok kötü dedim.alım uygun değil olarak gördüğümü belirttim.
    Başka bir hisse önerdim kafasına yattı ve onu aldı kervn almadı. Şimdi kervn a bakayım dedim 1TL altına inmiş. Alsaydı sanırım %40-50 zararda olacaktı şimdi %25 civarı karda tabi ki borsa da spekler batık durumdaki şirketleri 1 e 3, 1 e 5 vs katlayabiliyorlar. Taki yatırımcıların çoğunluğu hucüm edinceye kadar..o zamanda hiç vakit kaybetmeden aşağı basıyorlar..
    Acemi arkadaşlar bahsettiğiniz hisselere bulaşmasa daha iyidir. Usta oyuncu her dalgalı suda yüzer. Onlara diyeceğimiz bir şey yok. En azında işi öğreninceye dek riskli hisselere bulasmasinlar. Ben sermayemin yüzde sekseni acemi iken ve böylesi hisselerde kaybetmiş birisi olarak söylüyorum. Fazla pirimlenmemiş sağlam hisselerde sabrederek yatırımlarını yapmalılar. Her hissede stopumuz olmalı ve yüzdelik kar hedefini koysunlar. Örneğin yüzde on kar ettimi sat. Nefes al acele etme endeksin yönüne baksınlar. Teknik öğrensinler hocalarimızın öngörülerini takip etsinler, şirketleri tanisinlar, revaçta ki sektörleri takip etsinler kısacası kendilerini geliştirdikleri oranda başarıya giden yolu bulurlar. Temel,teknik bilgisinin yanında uygun psikoloji de lazım. Benim gibi zor yoldan öğrenmeyiniz . Yani benim gibi sermayenin yüzde seksen -doksanı kaybetmeden öğrenerek işe başlayınız ...

4.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Çelik Hocam; Mipaz sonraki hafta davası var sanırım..
    Sisteminiz ne diyor Mipaz hakkında, sizin yorumunuz nedir?
    şimdilik günlük ve haftalık satta sıkışma var 5.70 üzeri güzel olur ..buradada tuzak misali bir durum var sert aşağı gelebilir sabırlı ve dikkatli olmak lazım malları kaptırmamak adına

5. günaydın iyi tatiller cümleten

6.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar burda bazı arkadaşlar
    Çok riskli olan hisseleri yazıyorlar
    Dikkat edin tüm birikimleriniz gidebilir
    Özellikle yakın izleme pazarı hisseleri
    Birçoğu riskli ve çok primli
    Tahtaları kapanan hisseler oluyor
    Bu kapananlara örnek
    Bimex
    Gen yt.
    Raxs
    Favori dinlenme
    Dmsh.
    Goldas
    Bunlardan bazıları
    Bakıyorum 10 kati 5 katı gitmis yakın izleme pazarı hissesine ilgi gösteren var
    Lütfen dikkat hisse kottan atılabilir yada
    Satış fırsatı bile bulamayabilirsiniz
    Sagliklar
    gözaltı pazarı riskli listeyi atarak uyarınızı pekiştirirseniz sevinirim tşklr

7. Çelik hocam gunaydin. Sanko ike ilgili guncel yorumunuz varmi. Teşekkürler

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. ALYAG.
    ARTI
    ATSYH
    BRKO BMELK
    CASA COSMO DARDL
    DENGE DIRIT EPLAS EKIZ EMNIS ETILR
    FRIGO KERVN MZHLD MEMSA MMCAS ROYAL
    SELGD SNKRN SERVE TACTR UFUK hisseleri gözaltı yakın izleme pazarı hisseleridir.

Sayfa 774/1043 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •