Special Days Image
Sayfa 473/1043 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon
Arama sonucu : 8343 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: haftalık hisse paylaşım

1. Sayin Yerli oncelikle belirteyim teknik analizden cok anlamam oncak olmipe temel analiz olarak bakinca asagidaki sebeplerden oturu bana gore cok pahali ....
    Sirketin tek avantaji sizinde bahsettiğiniz dolasimdaki hisse oranin dusuk olması yuzde 6.10 yanilmiyorsam fiyatla o yuzden rahat bir şekilde oynaniyor zaten .....

Satislar 2017den bugune 600 milyonlardan 1 milyarlara cikmis ama esas faaliyet kari cogu bilancoda sizinde bahsettiginiz gibi zarar , ayrica esas faaliyet Giderlerinde artis var ayrica yabancı para riski net satislarinin yuzde 10u kadar bilancoda gozukuyor ...
    Pandemi öncesi yani 2019 yilinda
    (su andada veriler 3 asagi 5 yukari ayni )
    Ozsermaye karliligi -33.7 aynı donem net kar marji -9 esas faaliyet kar marji -4 su an piyasa degeri defter degeri 4.4 yani varliklarinin 4.4 katindan islem goruyor ......

Yukaridada belirttim ben trend vs bilmem ancak bence bu hisse bana gore pahali
    bu demek degil hisse 20 -25 liralara gitmez piyasa bu goturebilir lot sayisi dusuk mal topluysa 50de olur ancak temel olarak pahali ....

Burada yazdiklarim kesinlikle ytd

Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar, burada benden daha öngörüsü iyi arkadaşlar var iken pek yorum yapmak istemedim.
    Ben de hep Çelik hoca ya danıştım burada..
    Benim takip ettiğim hisseler şu aralar :
    Olmip , Sanko, Mipaz, Bağfaş, Kordsa..
    Ben hep beklentiyi satın alma tarafında yer aldım. Hep bi hikaye aradım.. gerçekleşince ise hisseden çıktım genelde..
    Şu an kağıt, karton, ambalaj sektörü dünyada en çok konuşulan sektör belki.. birçok açıdan gelecekte işlerinin iyi olacağı öngörülüyor..
    Bu sektörden Olmip i seçme nedenim; Bu firmayı 2013 yılında Sabancı dan satın alan international paper firması bu sektörde dünyanın en büyüğü..
    (Sadece New York Borsasındaki değeri 16,5 milyar dolar)
    7 yıldır oldukça fazla yatırım ve modernizasyon yaptılar.. bu yatırım giderlerinden dolayı kar açıklamadı. Son bilançoda borçlarını oldukça azalttığı faiz yükünden baya kurtulduğu görülüyor.. Önümüzdeki süreçte artık karlılığa geçebileceğini düşündüm. Yani beklentiyi satın aldım..
    Halka açıklığı çok az. Yani piyasada az hissesi var.. bir şey piyasada ne kadar az ise değerlenmesi ve ani fiyat artışları çok daha sert olabiliyor.. ayrıca hisselerin en az yarısı bir grubun elinde.
    Bir kısım yatırımcılara göre fiyatı yüksek gelebilir ancak bence 7 senedir yerlerde sürünüyor hisse fiyatı..
    Şu aralar da büyük hisseler hareket edemiyor, yan kağıtlar ve özellikle halka açıklığı az olan şirketlere bir yönelme var...
    Sanko yu da takip etme nedenlerim benzer...
    Faaliyet gösterdiği sektörlerin önü açık ve halka açıklığı az..
    Mipaz ın malum ibb ile olan davası var. Kasım ayında duruşması var.. bilirkişi raporuna göre davayı kazanırsa hisse çok farklı yerlere gelebilir. ( tabi davayı kaybederse aynı şekilde sert bir iniş olabilir)
    Bağfaş takip sebebim sektöründe en düşük kalmış hisse.. düşük kalma sebebi satın aldığı makinelerin kurulumu ve tam çalışmaması nedeniyle yanlış hukuksal taktiği nedeniyle mahkeme karşısında haklıyken haksız duruma düşmesi..
    Eğer bu dava bir şekilde çözülürse çok iyi yerlere gelebilir..
    Kordsa takip sebebim de fiyatının bana göre düşük kalmış olması...
    Bu yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi araştırmasını kendi yapsın, kararlarını kimseden etkilenmeden versin...
    Çelik Hocam dan da yazdıklarımla ilgili ilave edeceği veya bana katılmadığı yerler varsa yazmasını rica ediyorum...
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : investment34; 20-09-2020 saat: 16:52.

2. Mebes haklısın. Karel dediğin gibi tekniği iyi 17.45 üzerinde mükemmel olur ve yönünü pazartesi çizecek

3. Sn investvent34;
    Ben olmip in geçmiş bilanço değerlerinin iyi olmadığını söyledim zaten.
    Defter değeri, f/K değeri gibi değerleri geçmiş dönem zararları yüzünden yüksek gözüküyor.
    Benim ilk dediğim şey dikkat ederseniz beklentiyi satın alırım.. piyasa gerçekleşmiş verileri satın almaz, beklentiyi satın alır..
    Şirketin durumunun önümüzdeki dönemde daha iyi olacağını düşünüyorum..
    Ama tabiki yanılabilirim... bende amatör bir yatırımcıyım sonuçta...
    Herkesin yatırım stratejisi farklıdır..
    Herkese saygım sonsuz...
    Umarım herkes kazanır...

4. iyi akşamlar cümleten

5. ıztar iz hayvancılık tarım ve gıda sanayi ticaret
    tactr taç tarım ürünleri hayvancılık gıda sanayi ve ticaret sektörü
    yaprk yaprak süt ve besi çiftlikleri sanayi ve ticaret sektörü

tarım ?

6.  Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    ıztar iz hayvancılık tarım ve gıda sanayi ticaret
    tactr taç tarım ürünleri hayvancılık gıda sanayi ve ticaret sektörü
    yaprk yaprak süt ve besi çiftlikleri sanayi ve ticaret sektörü

tarım ?
    gübre tarımın bir parçası ama tarım şirketleri bunlar aynı zamanda petkim tarım alanında ciddi çalışmaları var

7. Haftalık listeye gelince birazdan paylaşacağım

8. Afyon***parsn
    ıztar***gents
    taçtr***erbos
    sanfm***tmsn
    mıpaz
    rheag
    hdfgs
    tektu
    skbnk
    albrk
    arsan
    baya cok hisse paylaştım ytd tamamı sistemin al vermiş olması herkese bol kazançlar ben çay içmeye gidiyorum sizler çalışın biraz

Sayfa 473/1043 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •