Sayfa 496/996 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Viop - XXIII

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Bilenler biliyor PY zaten biliyordur ne güzel
    bulanık suda balık avlayanlar için zor.
    Bir yandan müjde açıklanınca biste verip
    doları alsalar müjde tırt çıktı dedirtmezler diyosun.
    bir yandan beklenti bitti mi derler,ya da beklendiği gibi
    çıkmadı.tam bul karayı al parayı.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Şu grafik olgunlaşırsa gelişmekte olan tüm ülkelere döşerler gaz borusunu.

Ben şunu öne çekeyim, gaz kokusunda kaybolmasın.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    valla otomobilleri görünce ilk lansmanı yapıldığında burada da yazmıştım bence çok iyi tasarımlar ben alırım yani...lakin gün geçtikçe işin boyutu değişiyor...tasarım italyan, pili yok, motoru yok...geriye ne kaldı? bu işi üretim değil yine montaja dönüyor...otomobilin tasarımını yapamıyorsan, motorunu üretemiyorsan, pilini üretemiyorsan otomobil üretiyorum demek ne kadar gerçekçi?

ben anlamıyorum ya hakikaten...neden yapamıyoruz biz motor? geri zekalı mıyız arkadaş biz? hakikaten ya merak ediyorum yapılan onca motor örnekleri var mercedes olsun bmw olsun audi olsun v.s. yani bunları inceleyip bunlara benzer bir motoru neden üretemiyoruz? hakikaten çok merak ediyorum var mı bir mühendis arkadaş bunu açıklayabilir mi? yani bizim mühendislerimizin sınırlarını aşan bir şey mi bu ya? vallahi merak ediyorum...

bunu akp falan filan meselesi olarak değil hakikaten hangi parti olursa olsun yani bizim ülkemiz bu işi neden yapamıyor?
    YAPMAK İSTEMİYOR !!!

rekabet gücün yok. yapsanda merso parasına satabilirsin ancak bu maliyetlerle.

onuda alacaksa ben zaten mersoya binerim der daha iyi. sen asıl fiyatları açıklanınca görecen süprizi yerli otonun

yapmak yerine dışarda satılanı getir 30 bin erodan . bas etiketi 30 bin ero üzerine ötv diyerekten. cartı curtu 100 bin eroya sat burda

maliyetin ne bir etiket parası
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    kırmızı gravat giyerse ülke için
    mavi gravat giyerse yandaş için
    yeşil gravat giyerse ümmet için
    siyah gravat giyerse vatandaş için
    sarıkla çıkarsa azrail için

damat bordo gravat giymiş galiba

demek ki

gırnızı gravat neydi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    bendeki nasipsizlik nasıl ama. kaç gündür halk vakıf aldık 3-5 kademe sattık uçtular. bugün 5,12 akbank aldım tın tın
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    valla otomobilleri görünce ilk lansmanı yapıldığında burada da yazmıştım bence çok iyi tasarımlar ben alırım yani...lakin gün geçtikçe işin boyutu değişiyor...tasarım italyan, pili yok, motoru yok...geriye ne kaldı? bu işi üretim değil yine montaja dönüyor...otomobilin tasarımını yapamıyorsan, motorunu üretemiyorsan, pilini üretemiyorsan otomobil üretiyorum demek ne kadar gerçekçi?

ben anlamıyorum ya hakikaten...neden yapamıyoruz biz motor? geri zekalı mıyız arkadaş biz? hakikaten ya merak ediyorum yapılan onca motor örnekleri var mercedes olsun bmw olsun audi olsun v.s. yani bunları inceleyip bunlara benzer bir motoru neden üretemiyoruz? hakikaten çok merak ediyorum var mı bir mühendis arkadaş bunu açıklayabilir mi? yani bizim mühendislerimizin sınırlarını aşan bir şey mi bu ya? vallahi merak ediyorum...

bunu akp falan filan meselesi olarak değil hakikaten hangi parti olursa olsun yani bizim ülkemiz bu işi neden yapamıyor?
    Ağır sanayi hocam. Motoru bire bir yaparsın yada benzerini. İş seri üretime gelince motoru kusursuz dökmek için yüksek sanayi ve yüksek teknoloji gerekiyor. Biz yapamadık, yaptırmadılar. Biz montaj ülkesiyiz diye övünen sanayi bakanımız vardı...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    bendeki nasipsizlik nasıl ama. kaç gündür halk vakıf aldık 3-5 kademe sattık uçtular. bugün 5,12 akbank aldım tın tın
    Borsada fırsatlar bitmez abi, hergün para dağıtıyorlar burda zaten. ücbej gademe deyip geçme, hergün sürekli olursa günlük üc gademe den haftada 15 gademe ediyor ayda 60 gademe ediyor.

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 496/996 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •