Sayfa 986/996 İlkİlk ... 486886936976984985986987988 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: Viop - XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by topborsa07 Yazıyı Oku
    cıddı anlamda kararsız kaldım bırıız akıl verebılrmı borsada 150 bın tl zararım var n yaptısam 15 gundur cıkaramdım 150 bın tl krdı cekıp zararı kapatayımmı yoksa elmde kalan parayla halk bank alıp 7 tlye glemsı zararı kurtaramam yetcek yalnız ckcgım kredının aylık odemesı 3850 tl oda ıcerdekı nan paranın faız karsılıyor cddı anlamda ne ypaım bır aklı versenız
    2 hafta önce 11.90 gören fener hissesi almak heleki bağıra bağıra ben gidecem yukari diyen hisseyi almiş olaydın 150 bin gaymelik şuan kazancını ve ödemen gereken kredi taksidi düşünmüyor olabilirdin şimdi sana burda şurdan şunu al bunu al diyen nasıl olsun be abicim borsada temel kural olmazsa olmaz olan şudur 1. ci kural ve digerlerini okuma bile lazım olmayan parayla vede önemli değil ya düşerse düşsün nasıl sa çıkar diyeceğin parayla oynaman gerekir borsa ve de dahi tüm viop vs aklına gelen yatirım argümanlarındaki dönen şey sabırsızların sabirli vede disipli olanlara para kaptırdıği yerdir net Konuşma bitti.

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

özel banka derken XLBNK endeksindeki özel bankaları kasdediyorum.. 6 banka var.. 2 si kamu..

yoksa diğer özelleri takip bile etmiyorum.. icbt, qnb vb gibi bankalar yani..

bankacılık dedinmi XLBNK genel havayı verir.. yeterli..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by topborsa07 Yazıyı Oku
    cıddı anlamda kararsız kaldım bırıız akıl verebılrmı borsada 150 bın tl zararım var n yaptısam 15 gundur cıkaramdım 150 bın tl krdı cekıp zararı kapatayımmı yoksa elmde kalan parayla halk bank alıp 7 tlye glemsı zararı kurtaramam yetcek yalnız ckcgım kredının aylık odemesı 3850 tl oda ıcerdekı nan paranın faız karsılıyor cddı anlamda ne ypaım bır aklı versenız
    istediğiniz şeye bakın akıl... o.ooo.. bol miktarda bulursunuz. herher yer akıldane kaynıyor. bu bolluktada bulamazsanız...
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

bunların ne kadar beceriksiz olduklarını net görebilmek için şunu düşünmek yeterli..

30-40 yıl once köprüler, aselsan, tai, roketsan, havelsan, tei gibi fabrikalar veya barajlar, otoyollar, telekom altyapısı gibi bu ülkeyi çağdaş bir ülke yapan her şey yapılırken ÖTV denilen vergi yoktu..

evet. yoktu.. geçmiş iktidarlar bu vergi olmadan her şey yaptılar..

bu ÖTV şu anda bütçenin %25'i.. ama şimdikiler yapamıyor.. zira alınan vergiler ile değil yine borçla yapılıyor hastaneler köprüler vb..

yani.. vergiler hizmetlere harcanmıyorsa nereye harcanıyor ?? sorusu çok açık ve net bir soru halini alıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. 35 yil çalışıp emekli olan bir öğretmen 140-50 bin lira falan ikramiye alıyor.

Fiat egea baz model benzinli bir sıfır araç bile alamayacak son zamlarla.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7. Avrupa otomotiv de daralmış iken bizde de işler iyi iken. Dibine kibrit suyu döktüler. Bu krizde alan olmazsa ss indirirler.

8.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    30 Ağustos Zafer bayramımız ve Türk ün tarihi kutlu olsun.

Takip edilecek ekonomik iktisadi faliyetlerimizi, borsa ve döviz kurlarını
    Global de be de Yerel de etkileyebilecek güncel mevzular:
    —-///

Aşı çalışmaları sürerken, virüs bi anda tüm dünyada tekrar zirve yapmaya başladı. 2. Dalga çoğu ülkede başladı. Gıda ya olan ilgi tekrar artacaktır.

Doğu Akdeniz faaliyetlerimiz ve Avrupaya karşı verdiğimiz mücadele. Merkel in açıklamaları vs.. Yunan bizim sıkletimizde kaale alınacak bi ülke değil. Lakin arkasında ki ülkelere dikkat etmek lazım.

Belarusta Sokak isyanları artarak devam ediyor. Avrupa yaptırım uygulacak. Belarus ve Sınır komşuları, Rusya, Ukrayna ve Litvanya ekonomilerinde daha da büyük zayıflamalar öngörülebilir.

Enerji alanında ki keşif ve faliyetlerimiz çok mühim.

Yurt içi yerleşiklerin dövizden kaçışı devam ediyor. İnceden sınırlı altına kayış var lakin onunda zamanla çözülebileceğini düşünüyorum..

Kısaca;
    Aşı, 2.dalga virüs, Gıda ya artan talep, Doğu Akdeniz, Belarus,
    Enerji doğalgaz, dövizden kaçış...

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.
    Ooo. Yukarıdan ne dediler size. Nasıl bir algı oluşacak. Birde trol arıyorlar mi maaş ne kadar bende yapsam.

Sayfa 986/996 İlkİlk ... 486886936976984985986987988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •