Sayfa 981/996 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: Viop - XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Vay anasını! 30 Ağustos ta bile kıllığımı yaparım zammı çakarım pardon vergi güncellemesi yaparım demişler.
    Bende yüzde 100 artan ikinci el araçların gazını almak için sıfır araçlarda ötv indirimi yaparlar diyordum
    Ne kadar masum düşünüyormuşuz.
    Bu aynı 100 bin endekste 5. 80 e akbank mı olur dememize benzemiş.
    Olmaz tabi diyip 4.50 lere basmışlardı.
    Bunlarda ikinci el araçlar çok yülselmiş yüzde 60 vergi mi olur. Al sana yüzde 80 otur oturduğun yerde demişler.
    Bizim gariban kemik oy potansiyelinin zaten dolarla benzinle arabayla işi yok. Mehtere devam...
    Şuan ülkede 2019-2020-2021 araba kıtlığı var 2022 de şimdiden iptal oldu benim tahminim yerli araba için zemin hazırlıyorlar başka da bir açıklaması görüyorum yerli arabayı görece ucuz kılmayı yegliyor olabilirler

2. Koyulan zamlar zaten geri çekilmiyor..
    Ben söylüyorum TL değeri iyice eridi, maaşlar eridi, en önemlisi alım gücü düştü.

Yani 400-500 bin, hatta 1 milyon tl para değil artık...
    Bunlarla sadece 1 ev anca alırsınız..? o da abuk subuk yerlerde...
    Çok değil 3-4 yıl önce dahi bu paralar çok iyiydi..
    Şimdi 500bin ler hem para değil, hemde ulaşamayız..

3. Sn vicente
    Eba üzerinden ders verip verilmediğini okul idaresi denetleyip ek derslerini ona göre yapilacaj. Maaş karşılığı vermesi gereken dersleri ise online olarak takip edilip sistem üzerinden görülecek siz merak buyurmayiniz sizin çevrenizdeki öğretmen gurubu ile tr tüm öğretmenleri kiyaslamaniz hiç hoş degil
     Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Ogretmenleri bu kis da yatirirlarsa cok ciddi tepki alacaklar toplumun her kesimi bileniyor öğretmen maaslarina
    Iyi bir sosyal medya gozlemcisiyim bazen poz alırken bile sosyal medyaya bakarim...
    Son 6 ayda en cok dile getirilen en cok baslik acilan konu ogretmenlerin tatili...
    Ogrenci gelmesin okula dogrudur ama online egitimi ogretmeni okula cagir denetim altinda verdir
    Ogretmen arkadaslar var , abi ne online egitimi 12 de kalkip açıyoruz bilgisayari bi bakinip kapatip plaja devam ..kendileri diyor

öğretmenler bu kışda okula gitmezse
    o zaman tek sorunumuz öğretmen maaşları olamayacak galiba.

5.  Alıntı Originally Posted by enc1n Yazıyı Oku
    Sn vicente
    Eba üzerinden ders verip verilmediğini okul idaresi denetleyip ek derslerini ona göre yapilacaj. Maaş karşılığı vermesi gereken dersleri ise online olarak takip edilip sistem üzerinden görülecek siz merak buyurmayiniz sizin çevrenizdeki öğretmen gurubu ile tr tüm öğretmenleri kiyaslamaniz hiç hoş degil
    Ne ebasi kardesim hepsi ayni turkiye deyiz hepimiz
    Okula cagirip mufettis kontrolünde olmali dersler
    Bakin..bakan bile ogretmen maasi sikinti diyorsa...konu ciddidir..cok agir sikayetler tepkiler var demek ki
    Bu arkadaşların Coronadan once dahi surekli tatil de olmalari goze cok batiyordu kasim şubat nisan yaz boyu full tatil..muthis bir is..eylul acil 1.5 ay hopp tatil aralik gel subat hopp tatil...don nisan tatil..
    Ben olsam okul tatil diyelim...saglik calisanlarina destege çağırırım ogretmenleri...

6.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Koyulan zamlar zaten geri çekilmiyor..
    Ben söylüyorum TL değeri iyice eridi, maaşlar eridi, en önemlisi alım gücü düştü.

Yani 400-500 bin, hatta 1 milyon tl para değil artık...
    Bunlarla sadece 1 ev anca alırsınız..? o da abuk subuk yerlerde...
    Çok değil 3-4 yıl önce dahi bu paralar çok iyiydi..
    Şimdi 500bin ler hem para değil, hemde ulaşamayız..
    Bu yaz kredi kampanyasından ev alanların çoğu istemedikleri yerlerden ev almak zorunda kaldı.(Alım gücü, ev fiyatları v.s)

Kendileri ise almak isteyipte alamadıkları evlerde kiracı olarak oturuyorlar.

Aldıkları evden gelen kira getirisi, dolayısı ile oturdukları evin kirasına yetmiyor bile.

Aslında halen kiracı olarak yaşamaya devam ediyorlar.

Bu anlattıklarıma bende dahilim.

Almak istediğim evin 2020 mayıs ayında fiyatı 260.000'di, haziran ayında 450.000 oldu.

Zaten kırılgan olan ekonomimiz virüs ile beraber hepten çöktü.

7.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    öğretmenler bu kışda okula gitmezse
    o zaman tek sorunumuz öğretmen maaşları olamayacak galiba.
    Bana da yüz yüze eğitim bir şekilde gerçekleşmesi ortamı hazırlanmalı yoksa zaten müfredat değişikliği yüzünden mahvolmuş eğitim tüm ülke geleceği açısından endişe verici hal alacak

2l ford mondeo 590.000 maşallah mercedesle yarışıyor. Passatına bakmaya korktum.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 981/996 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •