Sayfa 5/3967 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon
Arama sonucu : 31734 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Genel sohbet aktualite ve istekler.

1.  Alıntı Originally Posted by boğaç1 Yazıyı Oku
    Yahu bu sitedeki reklamlardan şikayetçi olan yok mu ?? bu reklam iş gerçek manada can sıkıcı ,tamam olmazsa olmaz reklam anlıyorum da ,sayfanın,sağı,solu,üstü yanı,kenarı köşesi yetmedi mesajların içine kadar sarkan ,hele bir don reklamı var ki sayfayı her açışta kör göze parmak misali ...reklamlara kaza eseri tuşlamadan yazı yazmak ,veya mesaj okumak için ne slolomlar yapıyoruz bir bilseler ,reklamı tıklamamak için kıvırmaktan dansöz gibi olduk

Bizim burda EŞŞEK VE SUYLA ilgili bir deyiş vardır , argodur TAM MANASIYLA OLUŞMUŞ DURUMDA
    Alt sol alt köşede hisse seçeneğini seçersen reklamları görmezsin.

Arşiv Fon Kodu: A.MKT.DV, Dosya No: 23, Gömlek No: 56, Tarihi: 1848, Konusu: Karahisar-i Şarki’li kavvas Sadullah’ın Tunus’da vefat etmesi.

m.d.tosun:

Maruzat-ı çâker-i kemineleridir ki

Bu kulları Şebinkarahisari kasabasına tabi İskefser karyesi sakinlerinden olub ve bu kullarının oğlum Sadullah kulları bundan akdem Tunus (ve) Trablus Valisi Ragıb Paşa Hazretlerinin hidemat-ı devletlerinde kavvaslık hidmetinde merkûm ol-tarafda istihdam iken merkûm oğlum ol-tarafda merhum olub (vefat edip) ol-tarafda terekesi beytü’l-mal tarafından tahrir olunmuş (yazılmış) binsekizyüzseksenaltı guruş on para terekesi çıkub elan terekesi Der-aliye gelmeyüb ol-tarafda kalmış olmağla ve bu kulları müteveffanın varisi olduğum ma’lum-ı âlîleri buyuruldukda merahim-i âlilerinden mercudur ki müteveffanın terekesi ol-tarafdan tahsil buyurularak bâb-ı maliyede betü’l-mal müdiri beğ efendi tarafına nakl olunmak hususuçün Tunus (ve) Trablus valisi bendelerine hitaben bir kıt’a emir-name-i sami i’tası niyazım babında emr ü ferman hazret-i veliyyül emrindir. Bende Der-aliyye’de (istanbul’da) sakin Lütfulllah

Babil harabelerinde kazı çalışması

Babil harabelerinde icra-yı hafriyat ve taharriyyata memur Amerikalı Profesör Hilperaht Cumartesi günü Dersaadet’e muvasalat iderek Perapalas’a nazil olmuşdur.

Kaynak: 10 Temmuz 1900 İkdam Gazetesi

4.  Alıntı Originally Posted by holy_line Yazıyı Oku
    Alt sol alt köşede hisse seçeneğini seçersen reklamları görmezsin.
    yönetici yol gösterdi hallettik dostum hallettik ,Eyvallah

5.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    müşteriler kayıp
    DOSTUM ellerine sağlık paylaşımlar için

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    Yeni topik hayırlı,şansınız daim olsun
    Dürüstlük pahallı bı mülktür,ucuz insanlarda bulunmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by KDZ.EREĞLİ Yazıyı Oku
    Yeni topik hayırlı,şansınız daim olsun
    KDZ.EREĞLİ GÖRÜNCE ASKERLİK GELDİ AKLIMA ,HAYATIMIN 16 AYINI ORADA KULLANDIM KOMUTAN ŞÖFÖRÜ OLARAK ,

hey gidi günler

Alıntı Originally Posted by boğaç1 Yazıyı Oku
    KDZ.EREĞLİ GÖRÜNCE ASKERLİK GELDİ AKLIMA ,HAYATIMIN 16 AYINI ORADA KULLANDIM KOMUTAN ŞÖFÖRÜ OLARAK ,

hey gidi günler

yakayı ele verdin 16 ay askerlik

24 ay.

Sayfa 5/3967 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •