Sayfa 793/3959 İlkİlk ... 29369374378379179279379479580384389312931793 ... SonSon
Arama sonucu : 31672 madde; 6,337 - 6,344 arası.

Konu: Genel sohbet aktualite ve istekler.

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    bayramın mubarek olsun,
    mubarek.
    BilmukaBele hayirlı bayramlar topik ahalisine

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    görüşmek üzere inş kaçıyorum,
    arkadaşlar bekliyor.
    tam dolar avro soracaktım kaçmış

Rabbim işinizi güçünüzü rast getirsin
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Zamanında ABD 'ye borç vermişiz,,,,nerden nereyeee
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

cümleten selamlar hayırlı sabahlar ve cumalar.

5. Sayın Cefaks EKGYO günlük pastayı paylaşabilirmisiniz
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşüm olup yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarım ile yatırım kararı almanız halinde zarar edebilirsiniz.

cümleten selamlar hayırlı sabahlar,
    haftalık kapanışlar.

Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    Sayın Cefaks EKGYO günlük pastayı paylaşabilirmisiniz
    takaslarda eksiklik var koyamıyorum ok.

Arşiv Fon Kodu: A.}MKT.MHM. Dosya No: 758, Gömlek No: 66, Tarihi: 19 (S) Safer 1275 (28 Eylül 1858), Konusu: Fransız ip canbazının Erzurum’da oyun ve eğlence sanatı icra etmesinden dolayı yağmur yağmadığını iddia eden şahısların sürülmek yerine nasihat edilmeleri.

Erzurum Valisine

Bazı uygunsuzluğa mebni nefy olunmuş (sürülmüş) olan Menzilci İbrahim Ağa’nın bir gûna ma’lumu olub, olmadığının tahkiki hakkında vuku’bulan iş’ar üzerine Erzurum’da bazı ulemanın yağmur yağmaması Fransız devleti teba’sından misafireten orada bulunan ip canbazının icra-yı lub u san’at etmesinden neşet idiyor denilerek tard u tebidi (uzaklaştırılması ve cezalandırılması) hakkında virilen varakada muharrer (yazılı) Hacı Halil ve Hacı Salih ve Ömer Fazıl Efendiler zaten merkûm ile ihtilat etmekde (karışmakta) ve bazı umura dahi müdahale eylemekde oldukları cihetle birkaçar ay müddetle derun-ı eyaletde (Erzurum içinde) birer mahalle nefy olmaları ifadesine dair tevarüd eden tahrirat-ı behiyyeleri meali ve mezkûr varaka müeddası (varaka meali) malum-ı senâveri olmuşdur. Malum-ı vâlâları olduğu üzere vakt ü zamanın nezaket ve ehemmiyeti münasebetiyle bunların şöylece bir zanniyat üzerine nefy derecelerine kadar gidilmesi pekde muvafık-ı usul-ı hikmet ve hakkaniyet olamayacağından bereket kendüleri celb olunarak icra-yı nasâyih ve tenbihât olunması ve’l-hasıl idare-i memleket hakkında ……(belge eksik).….gönderilen tahrirat ahkâmına tatbik-i hareket buyurulması lazım geleceği beyanıyla cevab-nâme.

Sayfa 793/3959 İlkİlk ... 29369374378379179279379479580384389312931793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •