Sayfa 860/860 İlkİlk ... 360760810850858859860
Arama sonucu : 6878 madde; 6,873 - 6,878 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Sevgili maslak 1,

Ar-Ge de çalışanların ne kadarı moleküler biyoloji ve genetik mezunudur, kabaca bir bilgi var mıdır? Bildiğim kadarıyla bu alandan mezun olanlar genellikle biyoteknoloji-kanser ilacı vs gibi konularla ilgililer daha çok. Son 3-4 yılda Ar-Ge ye girenlerin mezun oldukları bölüme bakıp bir çıkarım yapmak mümkün olur muhtemelen.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşı[email protected]

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sevgili maslak 1,

Ar-Ge de çalışanların ne kadarı moleküler biyoloji ve genetik mezunudur, kabaca bir bilgi var mıdır? Bildiğim kadarıyla bu alandan mezun olanlar genellikle biyoteknoloji-kanser ilacı vs gibi konularla ilgililer daha çok. Son 3-4 yılda Ar-Ge ye girenlerin mezun oldukları bölüme bakıp bir çıkarım yapmak mümkün olur muhtemelen.
    Sevgili Cauti,

şirketin ar-ge eforunun ne kadarının biyoteknolojiye ayrıldığını tahminlemek bakımından bu bilgiyi bilmek iyi olur (tabi ki biyoteknoloji ar-gesinde çalışıp da öteki disiplinlerde eğitim almış uzmanlar da vardır, olağan ve ihtiyaçtır). Bu bilgiye bir yerlerde rastladığımı hatırlamıyorum.

Bu konuda belki şu faydalı olabilir:

1-organizasyon şemasında görüldüğü üzere; biyoteknolojinin ayrı ünite olarak teşkilatlandığını anlıyoruz (bkc faaliyet raporu , sayfa: 13)

2-Biyoteknolojinin başında üstad yöneticimiz (aynı zamanda biliminsanı) üst yönetim kadrosundadır:

Üst Düzey Yöneticiler
    Philipp Haas - (CEO)
    Mesut Çetin - (CFO)
    Doğan Varinlioğlu - Türkiye ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı
    Rıza Yıldız - Finansal Raporlama ve Muhasebe Direktörü
    Hartwig Andreas Steckel - Ar-Ge ve Uluslararası Pazarlar Teknik Ruhsatlandırma Direktörü
    Tijen Kavlak - İş Birimi Direktörü
    İrfan Çinkaya - Biyoteknoloji Direktörü

CVsine linkedinden bakmak mümkün. geçmişte bir dönem Deva içinde aşı işinden de sorumlu olmuş. Hatta; linkedin bilgisi güncelse; aşı alanındaki sorumluluğu hala devam ediyor (Deva ve aşı konusunda bir bilgim yoktur). Almanyada viroloji üzerine eğitimini görmüş, sonra UKde yüksek lisans yapmış ve doktorası Almandadan. Jenerik dünyanın dev ve ahtapot firması Teva'da ise uzun yıllar biyoteknoloji alanında çalışmış.

Ar-genin başındaki hocamızdan (https://de.linkedin.com/in/hartwig-steckel-5162082b), sayın Seltek de dahil burada söz etmiştik.

Özetle; hem konvansiyel ilaç hem de biyoteknolojik ilaç ar-gesinde Alman ekol ve disiplini hakim. Bekliyoruz...

Belirtmek lazım ki bu işleri kişilere bağımlı olarak da düşünmemek lazımdır. Önemli olan uygun vizyon, araç, kaynağa sahip olmaktır. Bu (ya da herhangi bir) işin firmada kurumsallaşması önemlidir. İrfan hoca ve Andreas hoca gider ama başkası gelir. Önemli olan süreçlerin kurumsallaşması ve vizyondur.

3. @maslak1, teşekkürler. Biyoteknoloji alanında organizasyonel olarak ayrı bir yapılanma olması bile önemli bir gelişme bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşı[email protected]

4. Ak yatırım geçen haftaki alımdan sonra bugün de 84 bin oldu…hacim de şimdiden 400 bin lot…günü akyatırım 200k üzeri alımla, hacim de 1 milyon lot üzeri kaparsa çok güzel olur.

Hacim hacim hacim. Yavaş yavaş artış başladı. Sayın couti sanırım 1 milyonu geçeriz gibi.

6. Belli ki bilanço öncesi 28 peri görecek.ben asıl sonrasını merak ediyorum.buralar hala komik yerler

Sayfa 860/860 İlkİlk ... 360760810850858859860

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •