Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 71 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Platin neden 5000$ olacak?

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Bakın burda fiziki karşılığından bahsediliyor mu ... evet bugün kanun var ... ama olağanüstü durumda bunların üzerine bir bardak soğuk su içilir... bkn: kıbrıs... yanlış anlaşılmasın bende 100% fiziki emtia da değilim... önemli olan risk yönetimi, bu tarz olaylar gercekleşirse en az hazarla atlatmak...

Sayın kutsi burası türkiye.Kanunlarımız belli.GLDTR ve GMSTR nin kuruluş yönetmeliğini ben satır satır okudum.Fon fiziki teslimat yapar zaten demiyor.Fon altınları gümüşleri fiziki olarak alır sizin namınıza takasbankta saklar diyor.Gün gelir de fon kendini tasfiye ederse altınlar veya gümüşler o zamanki değeri ile satılır paramızı alırız.Bu fon neden kendini tasfiye etsin,bunlar özel fonlar,devlet bunları neden kapatsın.Ha devlet başka türlü fona çökerse ,o zaman zaten tapular da palavra emekli maaşımızda aldığımız hisse senetleri de ,devlet isterse onlara da çöker ,elbet mümkündür ve ülkemizde de zamanında olmuştur.Misal gayrımüslimlere gelen varlık vergisi ,misal 2000 yılında hazine bono faizlerine çıkarılan geriye doğru işletilen vergi,bunda da olabilir mi olabilir tabi.Kötünün iyisi diyoruz,fiziki saklamanın da onlarca sakıncası var.

2. Arkadaşın yatırım yaptığı etf'i tartışıyoruz . Olaya global bakış açım var. Konuyu TR'de ki emtia fonlarına yönlendiriyorsunuz ..şimdi katlanarak fiyat artışı olacaksa ... doğal olarak bankanın sanal emtiası yerine GMSTR'i tercih ederim ... evet kanun var
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...sladi-5344577/

3. fiziki külçe Platin bulursanız alın üstüne yatın!!! Sanaldan uzak durun! Platini kısa vadede öpecekler, ama uzun vadede Paladyumdan daha iyi olacaktır!

Peki sistemik riski bir tarafa koyalım ... cuma kapanış ile pazartesi acılişı arasında cok büyük fiyat farkı oluşmasını sağlayacak başka etken mevcut ... geçmişte gerçekleşmiş... politik karar ile ABD'nin devaluasyona gitmesi ... gold Reserve Act :altın onsunu 20'den 35'e cıkardılar ... bir kalemle borç miktarını azalmış olur ... böyle bir durumda fiziki karşılığı olmayan finansal ürünlerin fiyatlaması cumada ki kapanıştan hesabınıza transfer edilir... yasal kılıfını bir şekilde uydulurlar
    Şu devalüasyon olayını merak ettim @kutsi kardeş. Kısaca özetlemen mümkünmü olayı? Çünkü Trump ikide bir ağzında geveleyip duruyor devalüasyon diye. Bir devalüasyon yaptığında, doların ederi ne olur piyasada? Bu devalüasyonun karşılığında emtia fiyatları ne olur peki?
    Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

Arkadaşın yatırım yaptığı etf'i tartışıyoruz . Olaya global bakış açım var. Konuyu TR'de ki emtia fonlarına yönlendiriyorsunuz ..şimdi katlanarak fiyat artışı olacaksa ... doğal olarak bankanın sanal emtiası yerine GMSTR'i tercih ederim ... evet kanun var
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...sladi-5344577/
    Kanun yoksa tapuda yok,borsa da yok,emekli maaşı da yok(geçenlerde akp li bakan emekli maaşlarını tıkır tıkır ödüyoruz dedi,demek ki bu başarıysa ödenmeme ihtimali de var),ben 55 yıllık TC vatandaşıyım memlekette her anlamda yenebilecek kazıkların hemen hepsini yemiş bir insanım,ama ehveni şer denirse bu fonlara güvenirim.Yoksa ne yapacağız evlere altınları,dolarları,gümüşleri koyalım sonra hırsızlara hedef mi olalım.Devlet zamanında bazı şirketler el koydu,o zaman borsaya da yatırım yapmayalım ,varlık vergisi konmuştu zamanında o zaman mal da üstümüzde olmasın.Bakın eve malını koyana bir şey demem,ben yapmam korkarım hepsi bu.Yoksa finansal yatırım yapmak başka muhalif olmak başka.Ben muhalifim ama sisteme dediğim anlamda güveniyorum.Global etf ler ilgim alanında değil onlar hakkında ne desem boş,anladığım konu değil.

Zamanında hazine bonoları dehşet faiz veriyordu.2000 den önce baya faiz aldık.Sonra 1998 veya 1999 da devlet geçmiş aldığımız faizlere vergi istedi.Yahu ben bu faizi geçen yıl almışım o zaman vergi yoktu,şimdi durup dururken geçen yıl 5000 liranın üstünde faiz aldıysan vergi vereceksin diye kanun çıkarıyorsun,kanunlar geriye işlemez falan dediysek de karşımızdaki devlet elbet ödedik.Aradan 5 yıl geçti zaman aşımı dolmadan bana bir yazı geldi ,sen 5000 lira üzeri faiz almışsın bunun vergisini ödedin mi,ödemediysen cezası şu ,öde,ödediysen ödediğine dair yazı getir.Yahu ben o memleketten ayrılmışım,işyerini kapamışım evraklar muhasebecide,nasıl bulacağım ben o evrağı,neyse aradık muhasebeciyi ödediğimize dair evrağı aldık ibraz ettik,kanunsuz verginin cezasını ödemekten kurtulduk.Hadi kanunsuz demeyelim kanunu vardı ,adaletsiz diyelim.Burası türkiye elbet her şey mümkün.

Simdi hesabima girip baktim. ETF'nin derinligi cok az. https://eksiup.com/p/ic433306q6at 1000 adet alis satis emri verilmis. dostlar alis veriste gorsun hesabi.

ETF 20 eurolardan, 1.8 eurolara gelmis. https://eksiup.com/p/pa433308eiys

3-5 yil elimde tuttugum takdirde guzel fiyatlardan satabilecegimi dusunuyorum. Elimdekilerin hepsini bekli satamam bir kerede ama, belirli bir vadede yavas yavas satarim gibime geliyor.

Risk her zaman var tabiki.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Yurt disinda yasiyorum. Gecen hafta asagidaki urunden(ETC) alim gerceklestim. Uzun sure ihtiyacim olmayacak bir para ile alim yaptim. Uzun sure beklemeyi dusunuyorum.

Bekleyip gorecegiz/

https://www.wisdomtree.eu/nl-be/prod...aily-leveraged

Yalnız aşağıdaki gibi bir gerçekte yok değil. Platin anot, Alüminyum katot ile yapılan deneylerde üretilen hidrojen değeri Platin Anot ve Platin Katot ile üretilen hidrojenden %50 daha fazla. Bilindiği gibi Alüminyum dünyada en fazla bulunan metaldir. Bu arada kimyacı değilim, yüzeysel bir araştırma yaptım o kadar.

Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •