Sayfa 71/98 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon
Arama sonucu : 778 madde; 561 - 568 arası.

Konu: DNISI - Dinamik Isı Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. sessizlik iyidir. gün gelip çamura bulanan bu altın elbet çamur gidince farkedilecektir. Bir de bulunması sonrası coşkuyu düşünemiyorum bile..

2. Koronavirüs birey ve toplumların yaşam şekillerinde kalıcı değişiklikler oluşturdu. Bu da muhtemelen yalıtım sektörünü ve devletimiz tarafından desteklenmesini arttıracaktır.
    Ayrıca görünen o ki sera gazlarının etkisi nedeniyle küresel ısınma problemi sektörün canlı kalacağının ve ihtiyacın birebir göstergesi.
    Bahsettiğim konular iyi konular olmasa da borsa açısından şirketin ve sektörün en az 20 yıllık canlılığını düşünmek gerekir.
    DNISI aylardır elimde mevcut olup yatırımcısıyım. Bu şirketin diğer şirketlerden farkı nedir? bunu konuşmak lazımdır. Ben en az 6 sebepten ötürü borsamızda ki diğer karları kat be kat artan güzide şirketlerden daha da pozitif yönde farklı olduğunu söyleyebilirim.

3. Bir de yaklaşık 3 aydır halka arz sonrası süreçte bazı arkadaşlarımız jeotermal işi ile bu şirketi karıştırmış, heyecanlanmıştır. O şirket DİNAMİK ENERJİ şirketi olup DİNAMİK ISI dan bambaşka iş kolunda olan bağımsız bir firmadır.

4. Patron bir röportajında yıllık karın %30 unu temettü olarak dağıtmayı düşündüklerini söylemişti.ileride güzel bir temettü şirketi olabilirmi sizce.?

5. benim beklentim o yönde. Gerci hele bir 2021 de %25 temettu ustu yasağı kalksın. Aslinda bundan çıkış yolu iki tane. Biri temettu nakdi verecegine bedelsiz versin hem para iceride kalir sirket büyür hem de temettu canliligini piyasa vermis olur. Sirketin atil kalan alanlari olsa da korona doneminde kendi eski ozkaynagina gore ne guzel kar acikladi. Korona da yavastan dinerse...taban en az 20. kendi gorusum olup bana takilmayin.ytd

6. Su an piyasanin hesaplamadigi bir konu var.ozsermaye hallerine iliskin.Şu 2 milyon lot sirkete para olarak girmis olacak. Yani yaklasik 75 milyon olan ozsermaye 100 milyon civarina cikmis olacak. Herkes patron satacak kotu olacak psikolojisinde.halbuki iyi olacak.cunku ozsermaye artisi bir sirkette aranan yegane öznedir.

7. Güzel yerlere gelecek

Aldık bekliyoruz lot sayısı az şirket güzel düşer çıkar ama çok iyi yerlere gelecektir
     Alıntı Originally Posted by dr.kademe Yazıyı Oku
    Su an piyasanin hesaplamadigi bir konu var.ozsermaye hallerine iliskin.Şu 2 milyon lot sirkete para olarak girmis olacak. Yani yaklasik 75 milyon olan ozsermaye 100 milyon civarina cikmis olacak. Herkes patron satacak kotu olacak psikolojisinde.halbuki iyi olacak.cunku ozsermaye artisi bir sirkette aranan yegane öznedir.

8. Evet.sirket kap atmiyor belki ama attimi da tam atiyor. Calisan sayisinda artiş...hem de bu dönemde...az rastlanan bir durum olmali. Herkes cikarmaya calisirken..
    Elimizdekinin kiymetini bilmek gerekiyor. Altin yavas yavas parlamaya basladi.

Yeni fabrika yapilmasi..suan 36 000 metrekare var ve 20 000 metrekarelik fabrika yapilacak..

Genel kurulda esas sozlesme tadilinin degisikligi sonucu gecmis donem ve halka arzdan gelen paralar ile bedelsiz sermaye artisi ihtimali..

Özsermayenin ciddi miktar artisi..Bilanco sonrasi pd/dd nin 3 un altina dusme ihtimali..

Calisan artisi..daha ne olsun.

Tek sorun piyasa hisseyi bimiyor. Bilmesine de az kaldi inşallah. Ytd.

Sayfa 71/98 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •