Sayfa 76/98 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon
Arama sonucu : 778 madde; 601 - 608 arası.

Konu: DNISI - Dinamik Isı Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Pahalıydı ama zamanla köpüğü alındı. F/K oranı, piyasa ortalamasına göre hala pahalı gibi görünse de, büyüyen ve yatırım yapan bir şirket olduğu için, gelecek bilançolarda daha uygun seviyelere gelecektir diye düşünüyorum.
    Haklısınız.. Yeni fabrika inşaatımız devam ediyor...ihracat yapan,stratejik ürün üreten bi şirket.. Yılı 22 23 milyon civarı kar ile kapatırsak fiyata yansımasa bile oldukça iyi olur.. İlk senesinden başlattığı temettü ödemesi önümüzdeki senede 15 20 kuruşlara yükseltirse yabancı kurumsal fonların da dikkatini çeker diye düşünüyorum
    OMAHALI

2.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Haklısınız.. Yeni fabrika inşaatımız devam ediyor...ihracat yapan,stratejik ürün üreten bi şirket.. Yılı 22 23 milyon civarı kar ile kapatırsak fiyata yansımasa bile oldukça iyi olur.. İlk senesinden başlattığı temettü ödemesi önümüzdeki senede 15 20 kuruşlara yükseltirse yabancı kurumsal fonların da dikkatini çeker diye düşünüyorum
    Faaliyet Raporuna göre, yatırımların yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Benim beklentim, yıl sonu karının biraz daha yüksek gerçekleşeceği yönünde, inşallah yanılmayız.

3. yaklaşık 14 veya 15 milyon kar beklenebilir ..
    döviz ve finasman karı 5,5 veya 6 milyon gelebilir..
    yaklaşık 8 veya 9 milyon faliyet karı gelebilir..
    diye tahmin ediyorum..?
    2.fab gideri ne kadar olur onu bilemiyoruz bu kar oranını degiştirebilir..?
    ZIR-DELİ Y.T.D

4.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    yaklaşık 14 veya 15 milyon kar beklenebilir ..
    döviz ve finasman karı 5,5 veya 6 milyon gelebilir..
    yaklaşık 8 veya 9 milyon faliyet karı gelebilir..
    diye tahmin ediyorum..?
    2.fab gideri ne kadar olur onu bilemiyoruz bu kar oranını degiştirebilir..?
    Bütün bunlar şu an fiyatların içinde muhtemelen.. 1-2 sene istedikleri malı toplayana kadar sabretmemiz gerekiyor

5.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    yabancı kurumsal fonlar tahminimce ilgilenmez onlar derinligi olan hisselerde olur rahat girip rahat cıkacagı hisse olmasını özellikle ararlar örnek koç veya aselsan gibi..?
    DNISI ise bu alana girmiyor ve sıg tahta sütadüsünde ..?
    ZIR-DELİ Y.T.D

6.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Bütün bunlar şu an fiyatların içinde muhtemelen.. 1-2 sene istedikleri malı toplayana kadar sabretmemiz gerekiyor
    o kadar sürecegini zanetmiyorum mutlaka bir aksiyon yapacak diye düşünüyorum..?
    1 veya 2 yıl sonra ise 2. fab 2022 de faliyette olacagından kazancını sermayenin 2 katına çıkarabilir bu gibi oluşumlar hisseye olan ilgiyi çoktan artırmış olur ve şuanki hisse fiatının 3 katını görebiliriz :sadece sesli düşünme kesinlikle...Y.T.D
    BOL ŞANSLAR
    ZIR-DELİ Y.T.D

7.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    yabancı kurumsal fonlar tahminimce ilgilenmez onlar derinligi olan hisselerde olur rahat girip rahat cıkacagı hisse olmasını özellikle ararlar örnek koç veya aselsan gibi..?
    DNISI ise bu alana girmiyor ve sıg tahta sütadüsünde ..?
    Düzgün, iyi yönetilen, büyüyen ve karlı şirketlere hisse sığ da olsa, orta-uzun vadeli yabancı kurumsal yatırımcılar da yatırım yapabilirler. Mesela egeen, jantsa bunlara en iyi örneklerden biridir. Ama tabi derinliği olan hisselerde daha çok pozisyon taşıyabilirler. dnısı da aynı tempoyla büyümeye devam eder, düzenli temettü dağıtır ise, neden yatırım yapmasınlar.

8.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    o kadar sürecegini zanetmiyorum mutlaka bir aksiyon yapacak diye düşünüyorum..?
    1 veya 2 yıl sonra ise 2. fab 2022 de faliyette olacagından kazancını sermayenin 2 katına çıkarabilir bu gibi oluşumlar hisseye olan ilgiyi çoktan artırmış olur ve şuanki hisse fiatının 3 katını görebiliriz :sadece sesli düşünme kesinlikle...Y.T.D
    BOL ŞANSLAR
    Bu konuda size katılıyorum. 3 katı olmasa da, iyi bir oranda kazanç sağlayabileceğine bende inanıyorum. Ama piyasa bu bakarsınız daha fazla da kazanç getirebilir

Sayfa 76/98 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •