Sayfa 16/189 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn keçi strateji konusunda destek atsanız daha makbule geçer.
    çalışıyorum daha, biraz yol alayımda ondan sonra inşallah
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    15-25 işlem arası gayet iyidir ve hiç değilse ortalama bir sistemdir adamı yere vurmaz batırmaz bence...teminatınıda ayarlamışsan yani sermayenin 1/4 ü ile falanda işlem yapıyorsan sağdan sağdan gidersin...olası max dd lere tahammül edersin dayanırsın...

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Su anki imkanlarla sistemler icin bence en optimum rakam 25 islem aylik

3. HFT'den ziyade hızlı sistemler için çalışmak daha ulaşılabilir sonuçlar verecektir. Hızlı derkende erhan hocamın kullandığı gibi belki biraz daha hızlı fazlası bu imkanlarla zor görünüyor.

Bende mesela aylık ortalama 45 civarı işlem yapıyorum daha da hızlanmaya çalışıyorum, ama kayma komisyon engelliyor daha ilerisini. ortalama maliyet 15-16 puan tek yönlü pozisyon için fazla geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bazı arkadaşlar yıllık 500 Bin TL ücreti çok fazla bulmuşlar. Neyse haberin en altında geçen yazıyı aynen kopyalayıp yapıştırıyorum

-----------------------------

"OLDUKÇA MALİYETLİ BİR İŞ

Kolokasyon maliyetleri ise oldukça yüksek. Aylık 5 bin dolar artı 16 bin 500 lira ve buna ilave olarak 5 bin lira ekleniyor. Bu rakamlar KDV hariç. Bitmedi, 4 bin dolar artı KDV de kabin ücreti. Bin Dolar artı KDV de internet hattı için ilk etapta kolokasyon adına ödeniyor.
    Bunlara ek olarak da +100 emir zorunluluğu mevcut. Server ve yazılım için ilk etapta 45-50 bin dolar civarında maliyet getiriyor."

KAYNAK: http://www.borsagundem.com/haber/yat...kasyon/1005816
    --------------

Şimdi bunları kabaca hesaplayalım

(Doları 3,6 hesapladığımızda)

AYLIK;

5,000* 3,6= 18.000 TL

+ 16.500 TL

+ 5,000 TL

+ 4,000* 3,6= 14,400 TL

+ 1,000* 3,6= 3,600 TL

Tüm bunları topladığımızda KDV HARİÇ AYLIK 57,500 TL gerekiyor

Yani Yıllık 57,500*12 = 690,000 TL mizin olması gerekiyor bir de üzerine KDV yi ekleyin. Benim az bile hesapladığımı görürsünüz

Zaten buna benzer bir hesabı yanılmıyorsam geçen yıl sn. modidedo ile birlikte forumda yapmıştık.
    Sonuç olarak biz Küçük yatırımcıların bu ücretlerle HFT yatırımı yapması neredeyse hayal.
    aslında boşa tartışıyoruz ama vakit var makina başındayız biraz top çevirelim
    o haberi yapan yanlış anlamış arkadaşım.

1-o baştaki 5000 dolar +16500tl muhtemelen data yayınlama lisans ücreti, onu yapma peşinde değilsiniz data makinadan çıkmayacak
    2- 4000 dolar 6u alan bedeli , 6u nedir google amcaya sorun . 1u luk alanı 1000 dolara veriyolardı , 1u ya 40 çekirdek 96 gb ram makina sığar.Burada ne lüzum var diyene sözüm yok
    3- bist datayı 1000 dolara değil 100 dolara satar aylık. 1 yıllık peşin durumu olabilir bu bütün fiyatlarda , oradan kafa karışabilir.
    4 dışarıdan makinaya erişmek için data alırsın , nasıl eve internet aldıysan onun gibi oda 100$ sanırım geçmez
    5- standart bir enerji kullanımı verirler , 100 kw dı galiba. yukarıdaki gibi acı makina kurarsan belki aşarsın , o zamanda aşanı ödersin
    hıza lüzüm yok diyebilirsiniz , hıza ihtiyacı olan setupını kurar bişekilde.

5. HFT zaten sürüden sıyrılmak için uygulanıyor..herkesin bu konuda ümitsiz olmasına sevindim
    son spk tebliğlerinden sonra forex ağırlıklı çalışan bazı aracı kurumlar kepengi indirdi.

http://www.dunya.com/finans/haberler...-haberi-349550

başkaları da bekleniyormuş. bunların içerisinde bist ve viop lisansı olanlarda olabilir.
    satılık kelepir aracı kurum arayarak başlıyorum olaya spk listesinden 88 kurumun telefonlarını topladım sekretere arattırıp randevu istiyorum hepsinden.
    satınalma olursa kurumun zaten ilkelde olsa bir yazılımı vardır, onu modifiye edip stratejimi uygularım. sonrada isteyenlere özel kiralık HFT altyapısı hizmeti vererek maliyetimi düşüreceğim.aynı zamanda bu hizmeti alanlara bu aracı kurumdan işlem yapmayı şart koşacağım. hem onlar kazandıkça bende kazanacağım hemde kendi HFT altyapımın maliyetini finanse edeceğim.

şaka lan şaka buraya kadar okudunuz mu hakketen

6. sn kenten teşekkürler bilgi için.
    kendimiz teklif alıp bakalım duruma.

7.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    aslında boşa tartışıyoruz ama vakit var makina başındayız biraz top çevirelim
    o haberi yapan yanlış anlamış arkadaşım.

1-o baştaki 5000 dolar +16500tl muhtemelen data yayınlama lisans ücreti, onu yapma peşinde değilsiniz data makinadan çıkmayacak
    2- 4000 dolar 6u alan bedeli , 6u nedir google amcaya sorun . 1u luk alanı 1000 dolara veriyolardı , 1u ya 40 çekirdek 96 gb ram makina sığar.Burada ne lüzum var diyene sözüm yok
    3- bist datayı 1000 dolara değil 100 dolara satar aylık. 1 yıllık peşin durumu olabilir bu bütün fiyatlarda , oradan kafa karışabilir.
    4 dışarıdan makinaya erişmek için data alırsın , nasıl eve internet aldıysan onun gibi oda 100$ sanırım geçmez
    5- standart bir enerji kullanımı verirler , 100 kw dı galiba. yukarıdaki gibi acı makina kurarsan belki aşarsın , o zamanda aşanı ödersin
    hıza lüzüm yok diyebilirsiniz , hıza ihtiyacı olan setupını kurar bişekilde.

Tamam arkadaşım haberi yapan yanlış anlamış. O zaman sen yap ve kaça mal ettiğini bize söyle. Gerçi Bu yukarıda yazanın yüzde doksanı bile yanlış olsa ben yapmam çünkü çok pahalı. Ama en azından sen yap kaça mal ettiğini söyle belki yapmak isteyen birkaç kişinin önünü açmış olursun.
    Bu işler kağıt üzerinde olduğundan hep daha farklı olur o yüzden yapıp maliyetini öğrenirsen daha anlamlı olur.

8. tabi tabi,
    borsada ne yapıyosak forum üyelerinin önünü açmak için yapıyoruz, başka ne amacımız olacak

Sayfa 16/189 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •