Sayfa 179/189 İlkİlk ... 79129169177178179180181 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. Ilgilenip cevaplayan herkese cok tesekkurler, herkese bol kazanclar

2.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Merhabalar.

Normalde uğraşmayı düşünmediğim ancak çok fazla kayma yediğim bir dönemde uğraşmaya başladığım kayma azaltma çalışmasının 2 günlük sonuçları aşağıdaki gibi:

2 günlük kayma miktarı -0.196 yani 196 puan kazandırmış. Devamı gelir mi bilmem ancak 2 günlük istatistik umut verici.

Kayma azaltmak için derinlik takibi (bid-ask ratio), alım satım fiyatı arasındaki fiyat farkı (spread) gibi değerlere bakıp uygun bir değer bulana kadar emri bekletiyorum.

Hangi oranları kullandığımı sormayacağınız için şimdiden teşekkür ediyorum
    Kayma cozulmesi gereken onemli bir problem, stabil calismaya devam ederse hallolmus gibi..

3.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Merhabalar.

Normalde uğraşmayı düşünmediğim ancak çok fazla kayma yediğim bir dönemde uğraşmaya başladığım kayma azaltma çalışmasının 2 günlük sonuçları aşağıdaki gibi:

2 günlük kayma miktarı -0.196 yani 196 puan kazandırmış. Devamı gelir mi bilmem ancak 2 günlük istatistik umut verici.

Kayma azaltmak için derinlik takibi (bid-ask ratio), alım satım fiyatı arasındaki fiyat farkı (spread) gibi değerlere bakıp uygun bir değer bulana kadar emri bekletiyorum.

Hangi oranları kullandığımı sormayacağınız için şimdiden teşekkür ediyorum
    emri nasıl bekletıyorsun ya trend kaçarsa

birde bunların hepsi idealle baglantılımı ?

yoksa dış bir programla filanmı halletırıyorsun.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Selamlar.

Grafiklere bakarken bir problem gözüme çarptı:

Aşağıdaki turuncu renkli çizgi getiri eğrisi (GetiriKZ). Satış pozisyonundan sonra getirinin yükselmesi gerekmiyor mu? Umarım günün yorgunluğu nedeniyle biryerlerde hata yapıyorumdur, aksi halde önemli bir hata bu.

Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Selamlar.

Aşağıdaki turuncu renkli çizgi getiri eğrisi (GetiriKZ). Satış pozisyonundan sonra getirinin yükselmesi gerekmiyor mu? Umarım günün yorgunluğu nedeniyle biryerlerde hata yapıyorumdur, aksi halde önemli bir hata bu.
    evet hemde oldukça büyük bir hata gibi duruyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Selamlar.

Problemin nedenini buldum.
    KesişmeTara fonksiyonu hatalı çalışıyor.
    Kullanmayınız...

7.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Selamlar.

evet oyle olmasi gerekli. simdi ben de kz grafiklerine baktim ama boyle bi durum yok gibi. belki de idealin eski bi versiyonun da bu hata vardir ? versiyon eski mi ?
    bang bang you shot me down..

8.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    evet oyle olmasi gerekli. simdi ben de kz grafiklerine baktim ama boyle bi durum yok gibi. belki de idealin eski bi versiyonun da bu hata vardir ? versiyon eski mi ?
    Yeni güncelledim. 5.10 kullanıyorum. Sezai Bey'e mail attım. Bir sonraki versiyonda düzelirler diye tahmin ediyorum.

Sayfa 179/189 İlkİlk ... 79129169177178179180181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •