Sayfa 5/189 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    Hep aynı hatayı yaptık,geçen yıl Ocak ayında lot artırımı yapmıştım,orada ettiğim zararı hala kapatamadım,gerçi bu arada epey sistemde değiştirdim ama başlayalı 2 yıla yakın zamanda hala zarardayım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by yusuf06_tr Yazıyı Oku
    Sistemlere bakinca karda olmam gerekir ama Geçen sene haziran ayinda 16.000 puan civari kar edince lot arttirdim fakat o tarihten sonra yatay piyasa temmuz ayi haric uzadida uzadi , 10 birimle kazandigimizi 13 birimle daha çabuk kaybettik , server masrafi komisyonlar hacim karsilanmadi zamanlarda terminal ücreti falan derken sanirim başladigim rakama göre 19.000 puan zarar mecbur aralik ayinda lot azaltinca hesaplamadim ama 30.000 puan kazanirsam başladigim yere dönerim

Yani 3 kaldiracin 2 sini kaybettik masada son kaldiracla ya tamam ya devam diyecez bakalim izliyoruz

Ama şimdiki aklim olsa 2 kaldiraçtan fazla işlem yapmazdim ve şuanki batma riskini yaşamazdim

Hisse tarafinsa ise az kazandim ama hep kazandim diyebilirim o hesap ayri
    Sistem temmuzdan araliga kadar zarar mi yazdi. Belki sistemleri gozden gecirmek faydali olabilir fakat ciddi sabir gerektiren bir is, yatay doneme yada maxdd donemine denk gelmis muhtemelen.

Umarim hizlica zarari telefa edersiniz.

3. yeni sistem sorma tam ters zaman geldi bear abi

vade ismi filan deiştirmek gerekecek pazartesiye cok iş var.

yeni entegrasyonda bir iki sorun yaşadık fazladan işlemler gönderdi sistem. neyden kaynaklandıgını tespit etmek için farklı denemeler yapmak zorundayız..

onu dene bunu dene derken hatalı kodlamalarla ve/veya sorunu bulmak için yaptıgımız denemelerle sermayeyi tüketecez bu gidişle.

zaten verimsiz geçiyor.

ideali güncelleme vakti.

4. güncelleme tam olarka oldumu arkadaşlar bende vade isimleri "," olarak görünüyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    güncelleme tam olarka oldumu arkadaşlar bende vade isimleri "," olarak görünüyor
    işlem göndereceğiniz Kod ların grafiklerini açıp
    1
    5
    60
    G
    periyodunda grafikleri tamamlama yapın ki pazartesi sabah sürpriz yaşamayın

Sezai beyin aşağıdaki Gönderisindeki uyarılarada azami dikkat edin.

Alıntı Originally Posted by Sezai KILIÇ Yazıyı Oku
    Sayın Kullanıcılarımız

Bildiğiniz gibi 6 Mart 2017 sabahı itibariyle Borsa İstanbul tarafından VIOP yayın ve emir sistemi BISTECH altyapısı üzerine taşınacaktır.
    Bu geçişte emir yapıları/tipleri değişeceği gibi aynı zamanda KONTRAT KODLARINDA DA DEĞİŞİMLER OLACAKTIR.
    Kontrat kodları sonlarında yer alan “S0†ve “S1†ibareleri kalkacaktır.
    Ayrıca TRYUSD olan kod USDTRY olacak ve TRYEUR olan kod yapısı da EURTRY olacaktır.

Örnek eski kodlar:
    F_XU0300417S0
    F_TRYUSD0317S0
    F_TRYERU0317S0

YENİ KODLAR
    F_XU0300417
    F_USDTRY0317
    F_EURTRY0317

Burada dikkat edilmesi gereken ÇOK ÖNEMLİ bir nokta vardır.
    Kullandığınız robotların POZİSYON KONTROLLERİ sembol ismi bazında yapılmaktadır. (eğer kodlama da farklı bir yöntem kullanmadıysanız)
    Bu nedenle, zaten Long veya Short yönde bir pozisyonda iseniz bu pozisyonunuz borsa (veya kurumunuz) tarafından otomatik olarak yeni kontrata taşınmış olur.
    Fakat iDeal Robotu, yeni sembolde bir pozisyon görmezse YENİDEN EMİR GÖNDERİP POZİSYON AÇAR.

Bu şekilde bir durum yaşanmaması için, ROBOT SEKMESİNDE BULUNAN POZİSYON KONTROL TABLOSUNDA, mevcut pozisyonlarınızın yeni sembol olacak şekilde düzeltilmesi gerekmektedir.
    Aksi takdirde robot yeniden pozisyon açar.

BİZİM ÖNERİMİZ, Yayın, emir, grafik gibi yapıların sorunsuz işlediğini görene kadar 6 MART PAZARTESİ günü robotları sanal moda almanızdır.

6. güncellemede eski vadelerin hepsi silinmiş yenileri koyulmamış tekrar gunceleme alacagız muhtemelen.

bistin sayfası ne diyor bakalım.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    güncellemede eski vadelerin hepsi silinmiş yenileri koyulmamış tekrar gunceleme alacagız muhtemelen.

bistin sayfası ne diyor bakalım.
    Başka bir güncelleme gereği yok Erhan Bey.
    Sistem geçişe hazır durumda şu an.

8. kapayıpp acınca düzeldi sorun yok arkadaşlar.

Sayfa 5/189 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •