Sayfa 183/189 İlkİlk ... 83133173181182183184185 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Bu 2 yorum için de vereceğim cevap aynı.
    Kayma hesabı yaptığım algoritmam 3 saniyede bir çalışıyor. Yani milisaniye cinsinden bir hesabım yok Fiyatların 100 puan, 150 puan kaymayacağının bir garantisi yok elbette. Ancak kendi algoritmalarımda gördüğüm şey şu, hacim ile gelen ani hareketlerde her zaman hareketin içinde olamayabiliyor. Yani kaymanın 100 veya daha üstüne çıktığı hareketler yüksek hacim varken doğru pozisyonda kaldığım hareketler.

Kayma algoritması şu anda negatif kaymayı bulduğu an emir gönderiyor. Yani -0.025'e fit oluyor. Bir sonraki testim -0.025 iken de emir göndermeyip -0.050'yi kontrol etmek.

Yorumlarınıza genel olarak katılıyorum. Bunu yapmadan önce ben de böyle bir konu görsem şüphe ile yaklaşırım. Zaten amacım 2 günlük değil aylık ve hatta daha uzun süreli istatistik paylaşmak.

Bugünün istatistiği şu şekilde. Toplam 4 emir gönderilmiş.
    1- Kafadan 2 kayma (2 pip) ile başlayan bir emir değerlendirmesi direk 2 pipe fit olup emir göndermiş. Emrin iletilmesi ve gerçekleşmesi arasında geçen sürede bir miktar bir alt kademeden ve bir miktar da bir üst kademeden işlem yapmış ve kayma 0.062 olmuş
    2- Bir diğer emir için kayma 0 sıfır iken kontroller başlamış ve algoritmaya göre -1 pip iken emir gönderilmiş ancak o sırada kademede sadece kendi emrime yetecek kadar lot varmış ve onları benden önce başkası kapmış ve kayma tekrar 0 olmuş.
    3- Diğer emirde kayma 0 iken kontroller başlamış. Daha sonra -1 pipe'e düşmüş ama işlem yapmak için belirlediğim kriterlerin hepsi sağlanmadığı için bir döngü daha beklemiş ve işlemi -2 pip iken yapmış.
    4- Son emirde kayma 0 iken kontroller başlamış. -1 pip iken şartlar sağlanmış ve emir gönderilmiş ancak arada piyasa işlemleri de geçtiği için ortalama kazanç -0.004 puanda kalmış.

Sırasıyla bugünün kaymaları şöyle:
    0.062
    0.000
    -0.050
    -0.004

Günün toplamı 0.008 puan.
    3 günlük toplam: -0.188 puan.

Eleştirileri saygıyla karşılıyorum. Zaten çalışır diye bir iddiam yok. Burada fikir alış verişi yapmak için paylaşıyorum. Eğer çalışırsa diğer arladaşların yararlanması için kaynak olur diye düşünüyorum.
    7'sinden bugüne kadar toplam kayma -0.019 puan. Ayın 8'inde son barda gelen alış için 9'u sabahı aşağıdaki görüntü oluştu:

37 kontrat ile 0.250 puan yüksekten açıldı ilk işlemlerde. Ben de o işlemle 0.175 puan kaydım. -0.188'den -0.019'a hızlı gerilemenin nedeni bu oldu.

7 günde 4 robot ve 36 işleme göre negatif kayma bana göre güzel sonuç.

2. Merhaba arkadaşlar
    Bir sistemde x diye tanımladığımız bir değişkeni başka sistemde kullanmak için nasıl çağırabiliriz acaba. Aistemi çağırıyorum ama içindeki bir değişkeni kullanamıyorum. Şimdiden teşekkürler

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by xacemi Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar
    Bir sistemde x diye tanımladığımız bir değişkeni başka sistemde kullanmak için nasıl çağırabiliriz acaba. Aistemi çağırıyorum ama içindeki bir değişkeni kullanamıyorum. Şimdiden teşekkürler

Merhaba.

var x = Sistem1.Parametreler[11]; gibi sisteminizde kullanmadığınız bir parametre elde edilebilir. Buradaki x değerinin string olduğu unutulmamalıdır.

4. Peki string değilde floatsa.
    Çok tşk ederim bu arada

5.  Alıntı Originally Posted by xacemi Yazıyı Oku
    Peki string değilde floatsa.
    Çok tşk ederim bu arada

O zaman float (yani single) a çevrilmeli.

var x = Convert.ToSingle(Sistem1.Parametreler[11]);

6. Çok çok teşekkür ederim. Çalışmaya devam

7.  Alıntı Originally Posted by xacemi Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar

1. sistemde elde ettiğin değeri hafızaya şu şekilde
    Kod:
    Sistem.SayiTablosunuGuncelle("hafizadaki x",x);
    2. sistemde okumak istediğinde

Kod:
    x=SayiTablosunuOku("hafizadaki x);

8.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    1. sistemde elde ettiğin değeri hafızaya şu şekilde
    Kod:
    Sistem.SayiTablosunuGuncelle("hafizadaki x",x);
    2. sistemde okumak istediğinde

Kod:
    x=SayiTablosunuOku("hafizadaki x);
    Bu da çalışır bir yöntem. Eğer birden fazla sistemde kullanılıyorsa sistem adının da hafizadaki stringe eklenmesi gerekir.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Sayfa 183/189 İlkİlk ... 83133173181182183184185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •