Sayfa 181/189 İlkİlk ... 81131171179180181182183 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Erhan o şekilde sürekli olmasada bazı durumlarda tam sınırdan yanmayacak sinyali yaktırmış oluruz, sistem dinamiğini etkilemiş oluruz. Her zaman denk gelmez tabi ama ayda bir bile olsa tam sınırdan girilmeyecek pozisyona girildiğinde bir stop kadar yada tekrar terse dönene kadar ekstra zarar yazmış oluruz, kaymalarda oluşacak iyileşme bu durumu karşılarmı iyi değerlendirmek lazım...
    Evet sinyali yaktiriyorsun ama yapacak birsey yok ucuyla siyirmasi birinin fazladan emir gondermesi kadar hasas bir durum.

O yuzden sisteme etki ettigini sanmiyorum tamamen tesaduf
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    sorun şurda
    varsay işlemlerin %50 si alım/satım sinyalinden sonra geri geliyo ve zararda , %50 si gittiği yönde devam ediyo ve karda
    bu yöntemle zarar eden işlemlerin tamamında pozisyona girersin , hatta 25 puan kar yazarsın
    kar edecek diğer yarıda ise ya trendi kaçırırsın yada kayma yersin . Toplamda zararlı olacağını tahmin ederim
    alımda satımdaki lotu kontrol edip işlem yapmak garantili bi yöntem değil . data sana 10 ms de gelir emir 20-30 ms de gerçekleşir . bu rakamlar istanbulda datacenterda serverdan işlem yapıyosan. burda bazı arkadaşlar gibi almanyada ingilterede bi vps kiraladıysan her yönde 50-60 ms ekle . o 100 ms de 100-200 puan uzağa gitmesi mümkün piyasanın.herşeyin yavaş ilerlediği zamanlarda tamam olur ama hızlı hareketlerde ciddi zarar yazabilirsin.

Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Bu sekilde verimli calismayabilir gibi duruyor ama gormek lazim, yani ters yone 75 puan a bir nevi stop koyup 75 puan kayma ile olusacak bir cok kayma 100 e hatta 125 e uzayacaktir. Yani yontem Max kaymanin 75 olacagini garanti etmiyor.

Sn. Kenten'inde bahsettigi konularla beraber getirisi goturusu beraber degerlendirildiginde fayda saglayamayabilir.
    Bu 2 yorum için de vereceğim cevap aynı.
    Kayma hesabı yaptığım algoritmam 3 saniyede bir çalışıyor. Yani milisaniye cinsinden bir hesabım yok Fiyatların 100 puan, 150 puan kaymayacağının bir garantisi yok elbette. Ancak kendi algoritmalarımda gördüğüm şey şu, hacim ile gelen ani hareketlerde her zaman hareketin içinde olamayabiliyor. Yani kaymanın 100 veya daha üstüne çıktığı hareketler yüksek hacim varken doğru pozisyonda kaldığım hareketler.

Kayma algoritması şu anda negatif kaymayı bulduğu an emir gönderiyor. Yani -0.025'e fit oluyor. Bir sonraki testim -0.025 iken de emir göndermeyip -0.050'yi kontrol etmek.

Yorumlarınıza genel olarak katılıyorum. Bunu yapmadan önce ben de böyle bir konu görsem şüphe ile yaklaşırım. Zaten amacım 2 günlük değil aylık ve hatta daha uzun süreli istatistik paylaşmak.

Bugünün istatistiği şu şekilde. Toplam 4 emir gönderilmiş.
    1- Kafadan 2 kayma (2 pip) ile başlayan bir emir değerlendirmesi direk 2 pipe fit olup emir göndermiş. Emrin iletilmesi ve gerçekleşmesi arasında geçen sürede bir miktar bir alt kademeden ve bir miktar da bir üst kademeden işlem yapmış ve kayma 0.062 olmuş
    2- Bir diğer emir için kayma 0 sıfır iken kontroller başlamış ve algoritmaya göre -1 pip iken emir gönderilmiş ancak o sırada kademede sadece kendi emrime yetecek kadar lot varmış ve onları benden önce başkası kapmış ve kayma tekrar 0 olmuş.
    3- Diğer emirde kayma 0 iken kontroller başlamış. Daha sonra -1 pipe'e düşmüş ama işlem yapmak için belirlediğim kriterlerin hepsi sağlanmadığı için bir döngü daha beklemiş ve işlemi -2 pip iken yapmış.
    4- Son emirde kayma 0 iken kontroller başlamış. -1 pip iken şartlar sağlanmış ve emir gönderilmiş ancak arada piyasa işlemleri de geçtiği için ortalama kazanç -0.004 puanda kalmış.

Sırasıyla bugünün kaymaları şöyle:
    0.062
    0.000
    -0.050
    -0.004

Günün toplamı 0.008 puan.
    3 günlük toplam: -0.188 puan.

Eleştirileri saygıyla karşılıyorum. Zaten çalışır diye bir iddiam yok. Burada fikir alış verişi yapmak için paylaşıyorum. Eğer çalışırsa diğer arladaşların yararlanması için kaynak olur diye düşünüyorum.

İyi akşamlar arkadaşlar,
    Viop'un 1 dk'lık geriye dönük 3-4 senelik datasını paylaşabilecek arkadaş var mı?
    Yeni sistemin geriye dönük araştırmasını yapmak istiyorum.

Saygılar,
    Klozon

4.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Eleştirileri saygıyla karşılıyorum. Zaten çalışır diye bir iddiam yok. Burada fikir alış verişi yapmak için paylaşıyorum. Eğer çalışırsa diğer arladaşların yararlanması için kaynak olur diye düşünüyorum.
    Elestiri olarak algilamayin, sizinde dediginiz gibi amac fikir alisverisi yapmak farkli bakis acilariyla bizlere ve burayi okuyanlara yeni bir isik yakabilmek.

Her zaman nasil daha iyisini yapabiliriz hepimizin ortak sorunu...

5.  Alıntı Originally Posted by RTG Yazıyı Oku
    1.5 yılda %450 getiri yapmışsınız . yanlış anlamazsanız ,yalan - doğru söylediğinizden nasıl emin olabiliriz?

6.  Alıntı Originally Posted by merce Yazıyı Oku
    1.5 yılda %450 getiri yapmışsınız . yanlış anlamazsanız ,yalan - doğru söylediğinizden nasıl emin olabiliriz?
    öncelikle burada yalan yazarak egomu tatmin etme gibi bi derdim yok. öyle olsa %450 değil %5000 getiri grafiği sunardım. ancak dışardan takip eden biri olarak tabiki haklısınız.
    emin olmanız için başlangıçtan beri bu yapının içinde olmanız gerekirdi. şimdiden sonra emin olmanızı değil ama belki güven duymanızı sağlayabilirim. eylül başından beri twitterda anlık, burda ise akşamları sinyaleri vermeye çalışıyorum. bir süre takip ederek işlemleri görebilirsiniz belki. Ayrıca porftöy büyümesi sinyal ile birerbir aynı değil. bunun sebebi kaldıraç ve kontrat ayarından kaynaklanıyor. burada detaylı açıklamıştım -->> https://twitter.com/RTGirisim/status/922809053948055552
    Eğer ben bunada inanmam diyorsanız özelden size extre gösterebilirim
    Yok onada inanmam derseniz sizi 1 pay ile yapıya dahil edeyim isterseniz gelişmeleri canlı yaşayın.

7. Arkadaslar tek satirlik robot kodunun tam nasil oldugunu biri kopyalayip yapistirabilirmi.

Birseyimi yanlis yaziyoruz anlamadim bir arkasa lazim.

Hicbir sistemde emir gondermiyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 181/189 İlkİlk ... 81131171179180181182183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •