Sayfa 110/252 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by eksper_34 Yazıyı Oku
    hocam hayırlı olsun ben yeni katıldım aranıza. forum tarzı bir siteye de ilk defa üye oldum acemilimi mazur görün.
    benim şöyle bir sorum olacakdı sizlere

resimdeki gibi düşen trend de fibo 100 seviyesini 1 günce test eden sonra kıran hisselerin tarama formülünü yazabilirmiyiz
    Dostum mesajındaki çizim manuel olararak studio çizim...
    Tepeler ile dipler arası fibo seviyeleri...
    Tarama yapacak,Explorer de çeşit sened fiyatı var...
    % cinsinden fiyat hareketlerini zigzaga cizdirip çözüm buluruz,yalnız bazı önlemler almalıyızkı repaint yapmasın...
    Verecegim formulu sat içinde kullanabilirsin....

------------------------------------------------
    %2lık trend için tepe dip zigzagı..%2 yi degişebilirsin...
    perc:=2;
    diffHi:=H-Ref(H,-1); diffLo:=Ref(L,-1)-L; a:=If(diffLo>diffHi,L,H);
    z:=ZIG(a,perc,%);
    -----------------------------
    Küçük geri çekilmelerde poz degişmesin diye önlem

zp:=if(z>ref(z,-1),1,-1);

---------------
    Son ve önceki trend seviyeleri ile verdigin yüzdeden ufak trendleri eleyen ,repaint engelleyen önlem..

last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    last2:=ValueWhen(2, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    pc:=(100*abs(C-last)/ last)>=perc;
    --------------------------------
    İstedigin al
    Cross(c,last2) and pc and zp=1;
    ---------------------
    Cabası sat üstüne beleş...

Cross(last2,c) and pc and zp=-1
    ---------------------------------------------------
    Explorer için

Al kolonu

Kod:
    perc:=2;       diffHi:=H-Ref(H,-1);      diffLo:=Ref(L,-1)-L;    a:=If(diffLo>diffHi,L,H);
    z:=ZIG(a,perc,%);       zp:=if(z>ref(z,-1),1,-1);
    last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR  ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    last2:=ValueWhen(2, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR  ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    Cross(c,last2) and pc and zp=1
    Sat kolonu

Kod:
    perc:=2;       diffHi:=H-Ref(H,-1);      diffLo:=Ref(L,-1)-L;    a:=If(diffLo>diffHi,L,H);
    z:=ZIG(a,perc,%);       zp:=if(z>ref(z,-1),1,-1);
    last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR  ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    last2:=ValueWhen(2, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR  ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    Cross(last2,c) and pc and zp=-1
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Dostum,MetaTrader dilini bilmiyorum....

MQL5 Türkçe döküman 40.000 sayfa idi her ne kadar çogu gereksiz ve tekrar ise de benim için bu saatden sonra gerekli degil...
    Hafızam ezbere yatkın degil ,analıtik ve sorgucu ögrenmeya musait....
    Siz gençlere göre.....

Sorunuza gelinçe,süslü püslü renkli olsada temel mantıgı ATR bazlı bir traling indikator...Longda ve shorta gözlem için emniyet şeridi ilave edilmiş....
    Matriksçesi yaklaşık olarak aşagıda...Karşılaştırma için USD/TRY kullandım siz datayı Metatradere yüklediginize göre rutuşları şablon üzerinden yaparsınız...

İlk mesajınızda çetrefilli isteginizin karşılıgı olarak datayı MATRİKS den METATRADERe aktarma işini ya bu topikde veya Metatrader topiginde paylaşınız...

Formulu yazınca bu hatayı veriyor sitemiz ilk kez karşılaşıyorum...

Mesajın aslı formulleri buradan alın şimdilik...

Alıntı Originally Posted by mystery
    Değerli hocam,
    şimdi de kafayı benim için mt4 ten matriks e çevirdiğiniz formülün mtf sini yazmaya taktım.

sanırım burada bana lazım olacak atr nin mtf kodu.internette aradım ama bulamadım.yardımcı olursanız çok memnun olurum.

saygılarımla

formülü yazdığımda mesajı gönderemiyorum.

Kod:
    Nw:=HOUR()<>ref(HOUR(),-1);      n1:=14;     p1:=1/(n1); 
    H1:=ValueWhen(1,Nw,Ref(HighestSince(1,Nw,H),-1));  L1:=ValueWhen(1,Nw,Ref(LowestSince(1,Nw,L),-1));
    C1:=ValueWhen(2,Nw,Ref(C,-1));   matr1:=Max(Abs(C1-H1),Abs(C1-L1));   matr:=Max(matr1,H1-L1);    
    nc1:=valuewhen(n1+1,nw,matr);  x1:=If(nw,(p1*matr)+(PREV-nc1*p1),PREV);
    x1

3. Uufuk hocam selam.

Bir önceki günün ağırlıklı ortalamasını bir sonraki günün sabit başlangıc değeri olarak nasıl formüle edebiliriz. Mesela viop agırlıklı ort 148460 görünüyor. Bunu bir sonraki gün akşamına kadar sabit yatay çizgi çekecek.Bu rakamı değişik periyotlara çevirdiğimde 1-5-10 -15 veya 60 hepsinde yatay düz çizgi çekecek. Bunu formüle edebilmemiz mümkün mü? Kolay gelsin .

[QUOTE=uufuk;1613169]Dostum mesajındaki çizim manuel olararak studio çizim...
    Tepeler ile dipler arası fibo seviyeleri...
    Tarama yapacak,Explorer de çeşit sened fiyatı var...
    % cinsinden fiyat hareketlerini zigzaga cizdirip çözüm buluruz,yalnız bazı önlemler almalıyızkı repaint yapmasın...
    Verecegim formulu sat içinde kullanabilirsin....

hocam, bunu 61.8 için nasıl uyarlayabiliriz ya da diğer fibo oranları için ? Yani %100 lük oran değilde %61.8 seviyesi yukarı geçilirse şartını nasıl uyarlayabiliriz ?

Genelde bir önceki trendin 61.8 seviyelerinin aksi yönde kırılması var olan trendin sona erdiği anlamına gelebiliyor.

Alıntı Originally Posted by MONEY DOCTOR Yazıyı Oku
    Uufuk hocam selam.

Bir önceki günün ağırlıklı ortalamasını bir sonraki günün sabit başlangıc değeri olarak nasıl formüle edebiliriz. Mesela viop agırlıklı ort 148460 görünüyor. Bunu bir sonraki gün akşamına kadar sabit yatay çizgi çekecek.Bu rakamı değişik periyotlara çevirdiğimde 1-5-10 -15 veya 60 hepsinde yatay düz çizgi çekecek. Bunu formüle edebilmemiz mümkün mü? Kolay gelsin .

SN. UUFUK, zigzag explorer için teşekkürler. last2 olmazsa olmazı

7. arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum

8. bir konu hakında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum matrikste otomatik alım satım yapılabiliyormuz

Sayfa 110/252 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •