Special Days Image
Sayfa 125/252 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Sayın Uufuk abim,
    tepkinize hak veriyorum. yıllardır takip ediyorum ve bakıyorum size öyle sorular öyle hitaplar geliyor ki... gerçekten insanı tüketir.
    haklı olduğunuz diğer nokta ise sizi sevenler olarak bizler, size yapılana sessiz kalmamız, size sahip çıkmamız. burada eksiğimiz var.
    diğer yandan malum kişinin sizi hiç tanımadığı çok açık. biraz sizi tanımış olsaydı, asla böyle bir davranışta bulunmazdı/bulunamazdı.
    Sayın Uufuk abimiz, biz buradayız ve siz olmadan hiçiz.
    bu vesile ile herkese Hayırlı Cumalar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Şahsınıza özel degil,hiç bir soruya benden cevap yok artık....
    Paşa gönlüm isterse bir şeyler paylaşırım o kadar....
    Bir önceki gönderim tercüman olmuştur haleti ruhuyeme sanırım....
    Tavugun içinde yoktur yumurta,kesmeyin...
    Kesene ses cıkarmadınız,ama kesen kadar mesulsunuz...
    Tavuk ,ister yumurtlar,ister yumurtlamaz artık....

------------------------------
    bu kodlama konusunda insanları kırmadan elinden geldiğince öğreterek yatdım eden biri varsa oda sayın uufuk beydir. şahsıma da çok yardım etmiştir. anadolu insanı yemeğini yer mertçe teşekkür eder yediği ekmeği de unutmaz. hem nitelikli hem yardım sever olan insanların kıymetini bilin . kimse bi bardak su vermezken ufuk abi bilgi birikimini karşılıksız paylaşıyor. şahsım adına minnettarım kendisine.

3.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Halime tercümandır....
    Nadana cevap vermezsiniz...
    Süt ,yumurta,yün istersiniz...
    -------------------------------------

Âsâf'ın mikdârını bilmez Süleyman olmayan
    Bilmez insan kadrini âlemde insan olmayan

Zülfüne dil vermeyen bilmez gönül ahvâlini
    Anlamaz hal-i perişanı perişan olmayan

Rızkına kani' olan gerdûna minnet eylemez
    Âlemin sultanıdır muhtâc-ı sultân olmayan

Kim ki korkmaz Hak'tan ondan korkar erbâb-ı ukûl
    Her ne isterse yapar Hak'tan hirasan olmayan

İ'tiraz eylerse bir nâdân Ziyâ hamûş olur
    Çünki bilmez kadr-i güftârın sühândan olmayan.
    .................................................. .................................................. ............
    Gazelin türkceleşmiş hali...

1. Âsâf'ın değerini bilmez Süleyman olmayan. (Âsâf, aynı zamanda hükümdar olan Süleyman peygamberin bilge bir veziridir.) Bilmez insanın değerini alemde insan olmayan.

2. Zülfüne gönül vermeyen bilmez gönül hallerini, perişan halde olanı anlamaz perişan olmayan.
    3. Rızkına kanaat eden dünyaya minnet etmez, alemin sultanıdır, sultana muhtaç olmayan.
    4. Hak'tan korkmayan kimseden akıl sahibi insanlar korkarlar, (çünkü) her ne isterse yapar Hak'tan korkmayan.
    5. İtiraz ederse bir cahil, Ziya sessiz kalır, çünkü güzel söz söylemeyen, konuşmanın değerini bilmez.
    Uufuk hocam, size ters cevap verenlere, ukalalık yapanlara biz ters çıksak ta bunların sonu gelmez. Çünkü, sürekli foruma yeni katılanlar yada indikatör yazmaya başlayan kişiler ortaya çıkıyor ve böyle devam edecek. Yeniler, sizin katkılarınızı bilmedikleri için bilmiş edasında yazacaklar. En doğrusu, bu kişileri görmezsen gelmek diye düşünüyorum. Çok kişiye yardımınız dokundu. Bence yaptığınız iyilikleri görüp onlara değer vermeniz doğru olur.

Yinede kararınıza saygım sonsuzdur. Sağlıcakla kalın.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4. Özellikle UUFUK beyden nekadar farkında olmayarakta olsa yaptığım saygısızlıktan ötürü özür dilerim. İşlerin bu raddeye gelebileceğini hiç düşünmemiştim. Sanırım bende bazı başarısızlıklar stress yapmış olacakki atarlı giderliyim bu sıralar.. Umarım bende kendimi düzeltirim. Ki Burada öğrenme aşkı insanlar olduğunu ve takipte olduklarını gördükçe daha da üzüldüm. UUFUK bey şahsım yüzünden bu kişileri lütfen cezalandırmayın. Bilginin ne kadar kıymetli bir kavram olduğunu bilir ve herkesten alınamayacağının farkındayım. Şayet imkanım olsaydı mesajlarımı siler hatta hiç yazmamış olmayı dilerdim. Bu sebepledirki bana olmasa da yardıma ihtiyacı olan diğer insanlara yardımı kesmeyin.. Başarılar herkese

5. Sayın Uufuk abim, kesin daha önce paylaşılmıştır, aradım bulamadım. nedense forumda yaptığım her türlü aramada hiç sonuç alamıyorum. eğer mümkünse most indikatörünü nasıl yazabiliriz? teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    Sayın Uufuk abim, kesin daha önce paylaşılmıştır, aradım bulamadım. nedense forumda yaptığım her türlü aramada hiç sonuç alamıyorum. eğer mümkünse most indikatörünü nasıl yazabiliriz? teşekkürler.
    yuzde:=Input("yuzde-% of trailing stop",0,100,2);
    period:=Input("period",1,100000,3);
    a1:=Mov(C,period,E);
    a2:=a1-(a1*yuzde/100);
    a3:=a1+(a1*yuzde/100);
    b1:=If(a1<PREV,a2,Max(a2,PREV));
    b2:=If(a1>PREV,a3,Min(a3,PREV));
    k1:=Cross(a1,Ref(b2,-1));
    k2:=Cross(Ref(b1,-1),a1);
    k3:=Cum(k1+k2>-1)=1;
    k4:=Cum(k1)=1;
    s1:=BarsSince(k3 OR k1)