Sayfa 142/252 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Yazdıklarınızdan bahsi geçen kodun statik olduğunu anlıyorum ki repaint ben de tercih etmem. Ama belki vaktiniz olmadı denemeye, ama 1 bar gerisinden değil de 2 bar gerisinden geliyor, sanki bir yerde hata yaptım ama bulamadım resim ile izah etmeye çalışayım. Çok teşekkürler

Barlara baktığınızda 1 bar değil de 2 bar geriden gibi değil mi?

Resim biraz kötü gözüküyor nasıl netleştirebilirim bilmiyorum, niye böyle oldu ki acaba

Benim anladığım şu, valuewhen fonksiyonu zaten sanırım 1 bar geciktiriyor, benim formulde valuewhen hem Willr hesabında kullanılıyor sonra da hem de WMA hesabında kullanılıyor bu udurmda 2 bar gecikme olmuş oluyor yanlış yorumlamadıysam, sizce?
    Attached Images Attached Images
    Son düzenleme : MBaybars; 31-10-2018 saat: 22:46.

2.  Alıntı Originally Posted by MBaybars Yazıyı Oku
    Yazdıklarınızdan bahsi geçen kodun statik olduğunu anlıyorum ki repaint ben de tercih etmem. Ama belki vaktiniz olmadı denemeye, ama 1 bar gerisinden değil de 2 bar gerisinden geliyor, sanki bir yerde hata yaptım ama bulamadım resim ile izah etmeye çalışayım. Çok teşekkürler

Barlara baktığınızda 1 bar değil de 2 bar geriden gibi değil mi?

Resim biraz kötü gözüküyor nasıl netleştirebilirim bilmiyorum, niye böyle oldu ki acaba

Benim anladığım şu, valuewhen fonksiyonu zaten sanırım 1 bar geciktiriyor, benim formulde valuewhen hem Willr hesabında kullanılıyor sonra da hem de WMA hesabında kullanılıyor bu udurmda 2 bar gecikme olmuş oluyor yanlış yorumlamadıysam, sizce?
    Sayın uufuk sanırım çözdüm, valuewhen lerden kaynaklanmıyormuş, WMA hesabındaki Ref leri kaldırınca olması gerektiği gibi düzeldi, ust frame in bar kapanışı olunca alt frame de kendini güncelliyor, yani sadece anlık olarak 1 bar gecikme ye ulaştık ki bu da zaten olması gereken. WMA içerisindeki valuewhenlerin içinde Ref kullanınca dediğim gibi doğal olarak 2 bar gecikme oluyordu. Bu formulde Ref kullanmamamız gerekitiğini de anladım sanırım; basit olarak C nin WMA sını bulmuyoruz, zaten ust frame datasına çevrilmiş olan bir verinin WMA sını bulmaya çalıştığımız için tekrar Ref kullanmak ekstra 1 bar geciktiriyordu. Sizde onaylar mısınız bu yazdıklarımı? Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by MBaybars Yazıyı Oku
    Sayın uufuk sanırım çözdüm, valuewhen lerden kaynaklanmıyormuş, WMA hesabındaki Ref leri kaldırınca olması gerektiği gibi düzeldi, ust frame in bar kapanışı olunca alt frame de kendini güncelliyor, yani sadece anlık olarak 1 bar gecikme ye ulaştık ki bu da zaten olması gereken. WMA içerisindeki valuewhenlerin içinde Ref kullanınca dediğim gibi doğal olarak 2 bar gecikme oluyordu. Bu formulde Ref kullanmamamız gerekitiğini de anladım sanırım; basit olarak C nin WMA sını bulmuyoruz, zaten ust frame datasına çevrilmiş olan bir verinin WMA sını bulmaya çalıştığımız için tekrar Ref kullanmak ekstra 1 bar geciktiriyordu. Sizde onaylar mısınız bu yazdıklarımı? Teşekkürler

Size bu daha önce,formuldeki yanlışınız gösterilmişdi !!!!!!!!!!!!..
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

4. Merhabalar, arkadaşlar elinde geçmiş dönemlere ait 15 er dakikalık hisselerin verileri olan var mı acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Bunu sizlerle niçin paylaşdım...
    Akıllı olanlar anlamışdır......
    Grafikler para ile çizilir...
    Bizler ayak izi takip eder isek...
    Karpuz kabugu veya kemik sıyırıcı olabiliriz..
    Tabii paranın ayak izini....
    Biz kimiz,AKBABA olmalıyız...
    Bu sahra,kendini ASLAN sananları çok gördü ve iç etti...
    Sayın trade ve uufuk hocam yanıtlar için teşekkürederim.

6.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku

Size bu daha önce,formuldeki yanlışınız gösterilmişdi !!!!!!!!!!!!..
    Hakikaten belirtmişsiniz, ben onu EMA ya spesifik bir değişiklik diye algılamıştım, çok teşekkürler. Bu vesile ile bir soru daha sormak isterim, diğer topikte MTF CMO kodu paylaşılmıştı. Parametresi C idi, gayet güzel çalışıyordu, ancak ben CMO nun parametresini W olarak değiştirdim ve ilgili satırlarda C yerine W yazdım ancak sonuç MTF de farklı çıktı yani orjinal CMO(W,8) den farklı bir sonuç üretti, kodları görmeden ilk aşamada C yerine sadece W kullandığımızda çalışmamasının sebebi hakkında fikriniz var mı? Gerekirse kodu da paylaşırım, teşekkürler

7. Merhaba iyi akşamlar. İki formül hakkın da sorum olacaktı. Kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama işin içinden çıkamadım. Cevaplayan olursa şimdiden teşekkür ederim.
    1)al:
    Q1:=If((H>=(HHV(H,55))),1, If((L<=(LLV(L,55))),-1,0));
    Q2:=If((H>=(HHV(H,34))),1, If((L<=(LLV(L,34))),-1,0));
    Q3:=If((H>=(HHV(H,21))),1, If((L<=(LLV(L,21))),-1,0));
    Q4:=If((H>=(HHV(H,13))),1, If((L<=(LLV(L,13))),-1,0));
    Q5:=If((H>=(HHV(H,8))),1, If((L<=(LLV(L,8))),-1,0));
    Q6:=Q1+Q2+Q3+Q4+Q5;
    cross(Q6,0)

sat:
    Q1:=If((H>=(HHV(H,55))),1, If((L<=(LLV(L,55))),-1,0));
    Q2:=If((H>=(HHV(H,34))),1, If((L<=(LLV(L,34))),-1,0));
    Q3:=If((H>=(HHV(H,21))),1, If((L<=(LLV(L,21))),-1,0));
    Q4:=If((H>=(HHV(H,13))),1, If((L<=(LLV(L,13))),-1,0));
    Q5:=If((H>=(HHV(H,8))),1, If((L<=(LLV(L,8))),-1,0));
    Q6:=Q1+Q2+Q3+Q4+Q5;
    cross(0,Q6)

Formule al sat yaptırıyorum ama 0'ı aşağı yada yukarı keserse alım satım yapıyor. İndikatör halinde ise -3 ve 3 arasında hareket ediyor. Al sat koşulunu artı değer aldığında alıp ilk eksi değer aldığında,yani indikatör değeri -3 ten -2 ye çıktığında alıp mesela +

3ten 2ye düştüğünde sat şeklinde nasıl düzenlenebilir. Veya formul yada ind. değerinin artı değer aldığında alıp, ilk eksi değer aldığında sat sinyalinin yazıldığı kalıp vb. gibi bir kalıp varmıdır acaba.

2) Bu indikatöründe al ve sat koşulu nasıl yazılır.

Q11:= 3+18*Abs( RSquared((H+L+C)/3 , 30) ) ;
    Q1:= int(63/( Abs(Q11)));
    Q2:=input("PERIOD",0.001,100,1);
    Q3:=Q2/100;

Q21:=2/(Q1+1);
    Q31:=1-Q21;
    Q4:=C*Q21 +Q31* PREV ;

Q5:=if((Q4*(1-Q3))>PREV,Q4*(1-Q3),if((Q4*(1+Q3))<PREV,Q4*(1+Q3),PREV));

int(Q5/0.025+0.50)*0.025

Cevaplayan olursa şimdiden teşekkürederim. İyi akşamlar

8.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    sn uufuk ilgi ve alakanız için teşekkür ederim