Sayfa 143/252 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by MBaybars Yazıyı Oku
    Hakikaten belirtmişsiniz, ben onu EMA ya spesifik bir değişiklik diye algılamıştım, çok teşekkürler. Bu vesile ile bir soru daha sormak isterim, diğer topikte MTF CMO kodu paylaşılmıştı. Parametresi C idi, gayet güzel çalışıyordu, ancak ben CMO nun parametresini W olarak değiştirdim ve ilgili satırlarda C yerine W yazdım ancak sonuç MTF de farklı çıktı yani orjinal CMO(W,8) den farklı bir sonuç üretti, kodları görmeden ilk aşamada C yerine sadece W kullandığımızda çalışmamasının sebebi hakkında fikriniz var mı? Gerekirse kodu da paylaşırım, teşekkürler
    ÜST frameden "C" lazımdı "C" için formul yazıldı....
    Size W lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Size H lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Size L lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Size O lazımsa onun formulunu yazıp çekmeniz lazım...
    Diger şablon aynı kalır....
    Siz önce basit olan ve daha önce verilmiş olan H ile L den başlayın...
    Mantık yürütün W yi de çözersiniz....
    Bu da size verilmiş ev ödevi olsun..
    Bu kadar kopya yeter sanırım...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

2. arkadaşlar http://www.borsaistanbul.com/ sitesinde günlük bülten indiriliyor ama cvs dosyası oldugunda excel doğru görüntülenmiyor windows 10 da nasıl düzeltiriz
    Kişisel görüşlerim dışında alıntı alınan yazılarım benim görüşlerimi yansıtmaz. Forumdaki Hiç bir yazım yatırım önerisi değildir.

3. Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz, matriks formülü yazmak istiyorum da şu ifade nasıl yazılır, kapanış fiyatı ilk defa 5 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkan yazmak istiyorum yada elimde diyelim bir indikatör var indikatörün göstergesi ilk defa 0 değerinin üzerine çıkan yazmak istiyorum, bir formül yazıp tarama yapacağım, yardım edebilir misiniz arkadaşlar. İlk kez ifadesi nasıl yazılır bulamadım yada ilk kez kesen ifadesi nasıl yazılır.

Alıntı Originally Posted by busecan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz, matriks formülü yazmak istiyorum da şu ifade nasıl yazılır, kapanış fiyatı ilk defa 5 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkan yazmak istiyorum yada elimde diyelim bir indikatör var indikatörün göstergesi ilk defa 0 değerinin üzerine çıkan yazmak istiyorum, bir formül yazıp tarama yapacağım, yardım edebilir misiniz arkadaşlar. İlk kez ifadesi nasıl yazılır bulamadım yada ilk kez kesen ifadesi nasıl yazılır.
    Matriks İleri Teknik Analiz

Metastock Formül Dili

Metastock dilinin çoğu yerde Matriksle aynı olması nedeniyle paylaştım. Bu kaynaklarla ilerleme kaydedebilirsiniz.

Eski forumu incelemek isterseniz buradan başlayabilirsiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Matriks İleri Teknik Analiz

Metastock Formül Dili

Metastock dilinin çoğu yerde Matriksle aynı olması nedeniyle paylaştım. Bu kaynaklarla ilerleme kaydedebilirsiniz.

Eski forumu incelemek isterseniz buradan başlayabilirsiniz.
    Teşekkürler, bende inceliyor çalışıyorum fakat istediğimi bulamadım, yani nasıl yazılır beceremedim, bilen bir arkadaşımız varsa yazabilir mi acaba?

İlk kez ya da ilk kez kesen ifadesini hiç duymadım. Eğer böyle bir ifade varsa uufuk abi müsait olursa bakacaktır ümidediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    İlk kez ya da ilk kez kesen ifadesini hiç duymadım. Eğer böyle bir ifade varsa uufuk abi müsait olursa bakacaktır ümidediyorum.
    İnşaallah bir arkadaşımız bana yardımcı olur, Ufuk Bey umarım biliyordur. Tekrar teşekkürler, iyi geceler.

8. merhaba değerli arkadaşlar;

period:=Input("Period",1,500,10);
    median:=(H+L)/2;
    maxMedian:=HHV(median,period);
    minMedian:=LLV(median,period);
    nValue1:=0.33*2*((median-minMedian)/(maxMedian-minMedian)-0.5)+0.67*prev;
    nValue2:=if(nValue1>0.99,0.999,if(nValue1<-0.99,-0.999,nValue1));
    nFish:=0.5*log((1+nValue2)/(1-nValue2))+0.5*prev;
    pos:=if(nFish>ref(nFish,-1),1,if(nFish<ref(nFish,-1),-1,prev));
    nFish;
    ref(nFish,-1)

fisher transform un açık formülü bunu system tester a uyarlamaya çalıştım beceremedim.

bu açık formülü al koşuluna yazıp sonuna cross(nfish,ref(nfish,-1)) yazdım ama olmadı
    hatta cross(.....) bir sürü alternatifini denedim yine olmadı.
    yardım için şimdiden teşekkürler

Sayfa 143/252 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •