Sayfa 152/252 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    KHN>Explorer>Yeni sistem

Bu ekranda filtre ve 1. kolon kısmına 500 üssel hareketli ortalamanın %3 altında olanlar için;

C < (mov(c,500,e) * 0.97)

Bold yaptığım kısımda %3 altı için "1-0.03=0.97" , üstü için "1+0.03=1.03" gibi değişiklik yapabilirsiniz. C < yada C > kısmını yine isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Daha fonksiyonel olanlarını yazdım ama her seferinde yeniden tasarlama gibi kötü bir alışkanlığım olduğundan hazırı elimde yok. Bu şimdilik işinizi görür.

Aynı ekranı kapatmadan sistem adı yazıp, sembol listesi kısmından istediğiniz senetleri ekleyip, periyodu ayarlayıp tamam diyorsunuz. Daha sonra çalıştır'a basıyorsunuz.
    Günaydınlar
    İlgi ve alakanız için Çok teşekkür ediyorum.
    Alah işinizi gücünüzü rast getirsin inşlh

2.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    merhabalar,
    şöyle bir ilave yapmak isterim. c<mov(c,500,e)*0.97 ile %3 den küçük olan %50 den bile küçük olan oldukça fazla sonuç çıkacaktır. alternatif olarak %3 üne yaklaşmış hisseleri taramak daha faydalı olabilir. onun için şunu deneyin:
    c<mov(c,500,e)*0.97 and ref(c,-1)<ref(mov(c,500,s),-1)*0.965
    yani: bir gün önce c 500 günlük basit ortalamanın %3,5 ünden küçük VE bugün c 500 günlük basit ortalamanın %3 ünden küçük.
    yani 500 günlük basit hareketli ortalamasına yaklaşma olan hisseler taranmış olur.
    yüzde yaklaşım kısımlarını kendinize göre ayarlayın.....
    günaydın
    Çok teşekkürler ilave katkılarınız için
    Allah işinizi gücünüzü rast getirsin inşlh

3.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    rsi açık formülü burada defalarca paylaşıldı.
    açık formülü kullanarak +100 -100 arasında değer vermesi sağlanır.
    alternatifini şöyle yaparsınız:
    (rsi(14)*2)-100
    rsi yi örnek olsun diye vermiştim sayın ertpln...aslında RMI lazım bana...
    yinede teşekkür ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    "Anlık güncelleme yap!" seçeneği aktif mi? Bende aynı periyodlar ile aynı sonucu veriyor.

xu100 haftalıkta görüntü :

"Anlık güncelleme yap!" seçeneği derken neyi kastediyorsunuz grafiğin sağ alt köşesindeki devirdaim simgesine sahip gri üzeri mavi buton mu? Yoksa başka bir ayardan seçilebiliyor mu?

Tarihsel veri tamamlama yaptım, ardından yine menuden grafik verilerini tamamla yaptım, ardından yukarıda bahsettiğim butona basarak da tamamlama yaptım, haftalık gün seans ve 180 dakikalıklarda duzgun gözüküyor ancak alt periyotlara inildikçe 60 120 gibi yer yer doğru yer yer farklı bazı barlarda, özellikle 5 dakikalık grafikte hepsi farklı, çok ilginç

5.  Alıntı Originally Posted by MBaybars Yazıyı Oku
    "Anlık güncelleme yap!" seçeneği derken neyi kastediyorsunuz grafiğin sağ alt köşesindeki devirdaim simgesine sahip gri üzeri mavi buton mu? Yoksa başka bir ayardan seçilebiliyor mu?

Tarihsel veri tamamlama yaptım, ardından yine menuden grafik verilerini tamamla yaptım, ardından yukarıda bahsettiğim butona basarak da tamamlama yaptım, haftalık gün seans ve 180 dakikalıklarda duzgun gözüküyor ancak alt periyotlara inildikçe 60 120 gibi yer yer doğru yer yer farklı bazı barlarda, özellikle 5 dakikalık grafikte hepsi farklı, çok ilginç
    Konuyu matrikse de sordum, ilgili kişi formulu aldı denedi o da benle aynı sonucu gördü, yazılım tarafına soracak, netice itibariyle hafta gun seans gibi üst periyotlarda aynı değerleri üretmesi fakat aşağı periyotlara gittikçe 5-10 dakka gibi bazı barlarda aynı bazılarında farklı olması çok garip bir durum, hani komple farklı olsa anlamlı olacak ama öyle değil, var mı yorumu olan? Teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by MBaybars Yazıyı Oku
    Konuyu matrikse de sordum, ilgili kişi formulu aldı denedi o da benle aynı sonucu gördü, yazılım tarafına soracak, netice itibariyle hafta gun seans gibi üst periyotlarda aynı değerleri üretmesi fakat aşağı periyotlara gittikçe 5-10 dakka gibi bazı barlarda aynı bazılarında farklı olması çok garip bir durum, hani komple farklı olsa anlamlı olacak ama öyle değil, var mı yorumu olan? Teşekkürler
    Anlık güncelleme kısmı şurada :

Fakat sorun buradan kaynaklanmıyor. Düşük periyotlarda değerlerin uymaması, geçmiş sayfalarda bu konuyu dile getirdiğim gibi 2008'den beri matriks'in çare bulamadığı veri değişimlerinden kaynaklanıyor. Gün içi periyodlar üst periyodlara göre (yıllık,aylık,haftalık) daha sık yeni veri ürettikleri için bu sıkıntı belirgin oluyor.

Formül içerisinde High,low ve volume değerlerine yer veriliyorsa gösterge değerleri matriks'i kapatıp açtığınızda, verileri yenilediğinizde yada en başından hatalı değerler üretiyor.

Umarım sorunu ilettikleri yazılımcılar gerçekten çözüm üretir ama 2008'den beri benim açımdan süreç şöyle sonuçlandı ;

Hiç böyle bir şikayet almadıkları bildirilir, şaşırılır > Teknik destek sorunu görür > yazılımcılara iletileceği söylenir > düzelme olmaz.
    Son düzenleme : flexy; 04-12-2018 saat: 16:52.

7.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Anlık güncelleme kısmı şurada :

Fakat sorun buradan kaynaklanmıyor. Düşük periyotlarda değerlerin uymaması, geçmiş sayfalarda bu konuyu dile getirdiğim gibi 2008'den beri matriks'in çare bulamadığı veri değişimlerinden kaynaklanıyor. Gün içi periyodlar üst periyodlara göre (yıllık,aylık,haftalık) daha sık yeni veri ürettikleri için bu sıkıntı belirgin oluyor.

Formül içerisinde High,low ve volume değerlerine yer veriliyorsa gösterge değerleri matriks'i kapatıp açtığınızda, verileri yenilediğinizde yada en başından hatalı değerler üretiyor.

Umarım sorunu ilettikleri yazılımcılar gerçekten çözüm üretir ama 2008'den beri benim açımdan süreç şöyle sonuçlandı ;

Hiç böyle bir şikayet almadıkları bildirilir, şaşırılır > Teknik destek sorunu görür > yazılımcılara iletileceği söylenir > düzelme olmaz.
    Çok teşekkürler, çok aydınlatıcı oldu, yalnız bir şey dikkatimi çekti, daha önceki sıkıntılarımdan hatırlıyorum, sorunun esas kaynağı hacim olabilir, çünkü hacim kullanmayan hiç bir indikatörde bu soruna rastlamamıştım. Hatta birazdan sayın uufuk'a karşılaştığım bir sorunu soracağım bu konu ile ilgili olabilir.

8. Sn. uufuk, üst framelerde hacimi (V) yi yazdırmaya çalıştım, formülü şu şekilde oluşturdum:

Nw30:=MINUTE()/30=int(MINUTE()/30) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    vv:=valuewhen(1,Nw30,cum(Ref(v,-1)))-valuewhen(2,Nw30,cum(Ref(v,-1)));
    vv

bu formulu 5 dakikalık grafikte çizdiriyorum, 30 dakikalık grafikte ise sadece V yazıp çizdiriyorum. Değerler birbirine çok yakın ama farklılık var aynı değil. Bence formul doğru gibi ama hata yapmış da olabilirim, sizce formul duğru mudur? Eğer doğruysa bir üstteki mesajda belirttiğim hacim ile ilgili sorunla alakası olabilir mi?

Teşekkürler

Sayfa 152/252 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •