Sayfa 162/252 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Uufuk bey biri terbiyesizlik yapmış herhalde önceki sayfalara baktım , hocam burda desteğinize ihtiyacı olan insanlar var , pire için yorgan yakmayın lütfen..

2.  Alıntı Originally Posted by anahtar19 Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar , forumda yeniyim fakat piyasada çok yeni değilim , matriks programında kafamdaki şeyleri kodlamaya döküp test etmek istiyorum fakat işin başındayım dediğim gibi ..

İlk aklıma gelen formül ise şöyle ; adx 25 üzerindeyken dı+ dı- arasındaki fark en az 5 ise fiyat 12 periyodluk ema'ya değdiği anda işleme girmek istiyorum. (Trend yönünde)

Daha doğrusu bu şekilde bir sinyal oluşturmak istiyorum , yani bu koşul oluştuğunda bana sistem sinyal versin bende girip girmeyeceğime karar vereyim.. Şöyle bir şey yazdım ama olmadı sanırım. ( Çok yanlış varsa çok vfurmayın ama
    Cross(mov(C,12,E)PRİCE) AND ABS(DI+ - DI-)>5 AND ADX(14)>25
    Merhabalar,

Cross(mov(C,12,E),C) AND ABS(PDI()-MDI())>=5 AND ADX()>=25 şeklinde yazmanız yeterli, matrikste ön değer periyotları kullanacaksanız periyot belirtmenize gerek yok parantezleri koymanız yeterli. Bu günkü kapanışa göre explorerda filtrelenenler.

3.  Alıntı Originally Posted by Bistcoin Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Cross(mov(C,12,E),C) AND ABS(PDI()-MDI())>=5 AND ADX()>=25 şeklinde yazmanız yeterli, matrikste ön değer periyotları kullanacaksanız periyot belirtmenize gerek yok parantezleri koymanız yeterli. Bu günkü kapanışa göre explorerda filtrelenenler.

Çok teşekkürler yardımlarınız için , ben bunu saatlikte çalıştırmak istiyorum ve fiyat 12 EMA'ya değdiği anda işleme girmek istiyorum , yani 1 saatlik dilim sonunu beklemeden girmek istiyorum bu mümkün mü acaba ? desteğiniz için şimdiden teşekkürler...

4.  Alıntı Originally Posted by anahtar19 Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler yardımlarınız için , ben bunu saatlikte çalıştırmak istiyorum ve fiyat 12 EMA'ya değdiği anda işleme girmek istiyorum , yani 1 saatlik dilim sonunu beklemeden girmek istiyorum bu mümkün mü acaba ? desteğiniz için şimdiden teşekkürler...
    Çalışır sıkıntı olmaz da tarama sonucunu görmeden neden işleme giriyorsunuz o kısmını anlamadım, önce gözlemleyin sanal al-satlar yapın daha sonra işinize yarayacağına kanaat getirirseniz kullanın, gerisi size kalmış.

5. Yok anladım üstad tabi ki , işleme giricem derken lafın gelişi söyledim , demek istediğim siz şimdi günsonu değerlerine bakarak arattırdınız herhalde o şekilde bu hisse senetleri çıktı , ben istiyorum ki her an sistemin kendisi kontrol etsin ve bu şart oluştuğu anda bana haber versin , yani 1 saatlik çubuğun oluşmasını beklemesin , eğer atıyorum 13:49 da değdiyse 12 lik EMA ya o saatte sinyal almak istiyorum , umarım derdimi anlatabilmişimdir teşekkürler..

6.  Alıntı Originally Posted by anahtar19 Yazıyı Oku
    Yok anladım üstad tabi ki , işleme giricem derken lafın gelişi söyledim , demek istediğim siz şimdi günsonu değerlerine bakarak arattırdınız herhalde o şekilde bu hisse senetleri çıktı , ben istiyorum ki her an sistemin kendisi kontrol etsin ve bu şart oluştuğu anda bana haber versin , yani 1 saatlik çubuğun oluşmasını beklemesin , eğer atıyorum 13:49 da değdiyse 12 lik EMA ya o saatte sinyal almak istiyorum , umarım derdimi anlatabilmişimdir teşekkürler..
    Uufuk ağabey buraların üstadıdır

benden üstad çıkmaz, sadece öğrenmeye çalışıyorum kendi adıma

explorerda taramalarınızı 5 dakikalık yapın ve otomatik olarak 5 dakikada bir yeniletin, bulduğu hisseleri göreceksiniz zaten bir saat beklemenize gerek yok 10-15-20-30 dakika ve diğer periyotlarda da olur sıkıntı yok.

c>mov(c,30,s) ise bu alım şartından 3 bar sonrada c>mov(c,30,s) üzerinde olmasının şartını nasıl ekleyebiliriz.
    alım şartı c>mov(c,30,s) değilde sonraki gelecek barın bu seviyenin üzerinde olması. sanırım indikatör ötelemeye giriyor

daha doğrusu c>ref(c,-3) ise sonraki üç barında c>ref(c,-3) üzerinde olursa alım sinyali vermesini istiyorum
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    c>mov(c,30,s) ise bu alım şartından 3 bar sonrada c>mov(c,30,s) üzerinde olmasının şartını nasıl ekleyebiliriz.
    alım şartı c>mov(c,30,s) değilde sonraki gelecek barın bu seviyenin üzerinde olması. sanırım indikatör ötelemeye giriyor

daha doğrusu c>ref(c,-3) ise sonraki üç barında c>ref(c,-3) üzerinde olursa alım sinyali vermesini istiyorum
    Bu iş görür sanırım.

Sayfa 162/252 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •