Sayfa 173/252 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    ÜÇLÜ BASİT HEREKETLİ ORTALAMA STRATEJİSİ- KADEMELİ GİRİŞ ÇIKIŞ
    20 , 30 Yİ YUKARI KESERSE LONG
    10-20 U AŞAGI KESERSE LONGU KAPAT
    20-30 Yİ AŞAGI KESERSE SHORT AÇ
    10-20 YUKARI KESERSE SHORTU KAPAT

AL
    Cross(MOV(c,20,s),MOV(c,30,s))
    ALI KAPAT
    Cross(MOV(c,10,s),MOV(c,20,s))
    SAT
    Cross(MOV(c,20,s),MOV(c,30,s))
    SATI KAPAT
    Cross(MOV(c,10,s),MOV(c,20,s))
    Sistemin amacı short açarken kademeli açsın longu kapattığı yerden açmasın diye düşündüm.
    Bu şekilde sistem testırda yazdım tarattım fakat sadece long açıp , longu kapatmış , short açıp shortu kapatmamış. Ayarlar kısmındaki tüm işlemleri yapıda işaretledim. Sat ve satı kapat formülünü al diye kavrıyordur diye 11-21-31 yaptım öyle tarattım yine sadece long ve longu kapat şeklinde işlem yapıyor.
    Googledende 3 lü hareketli ortalama sistem tester yazımını aradım bulamadım ona bakarak yazabilirdim yok.
    Nerede yanlışlık yaptım
    Malesef buda olmadı heralde başka bir fonksiyon kullanılacak

2. - Hissenin Son 30 günlük hacim ortalamasını , son 3 günlük hacim ortalaması 2 kat üzeri geçen hisseler

Örnegin son 30 günlük hacim ortalaması 1 milyon , son üç günlük ortalaması en 2 katı olan hisseleri tarama

-Aynı şeyin volatilite versiyonu

- Hacmi 1 milyondan fazla olan

- Bu koşulları birden sağlayan hisseleri filtrelemek için nasıl bir formül yazılabilir.

-

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. uufuk hocam kolay gelsin ,hocam bu formülü meta stock formundan aldım meta stock da çalışıyor ama matriks de çalışmıyor matriks de nasıl uygulanabilir acaba

peri:=Input("Periyod",2,100,14);
    peri2:=Input("Birinci Dip Nokta Sayisi",2,100,2);
    peri3:=Input("ikinci Dip Nokta Sayisi" ,1,100,1);
    loc:= L<Ref(LLV(L,peri),-1) AND L<=Ref(LLV(L,peri),peri);
    y1t:=LastValue(ValueWhen( peri2, loc=1, L ));
    y2t:=LastValue(ValueWhen( peri3, loc=1, L ));
    x1t:=LastValue(ValueWhen( peri2, loc=1, Cum(1) ));
    x2t:=LastValue(ValueWhen( peri3, loc=1, Cum(1) ));
    e1:=L-((y1t-y2t)/(x1t-x2t)*Cum(1)+y1t-(y1t-y2t)/(x1t-x2t)*x1t);
    ret1:=LastValue(Cum(1)-(x1t+Int((x2t-x1t)/2)-1));
    seg1:=LastValue(Int((x2t-x1t)/2+Int(2*peri/5)){+peri-1});
    x1:=LastValue(Cum(1)-LLVBars(Ref(e1,-ret1),seg1)-ret1);
    y1:=LastValue(ValueWhen(1,x1=Cum(1),L));
    ret2:=LastValue(Cum(1)-(x2t+Int(5*peri/5)));
    seg2:=LastValue(Int((x2t-x1t)/2)+Int(4*peri/5));
    x2:=LastValue(Cum(1)-LLVBars(Ref(e1,-ret2),seg2)-ret2);
    y2:=LastValue(ValueWhen(1,x2=Cum(1),L));

LoTL:=If(Cum(1)>x1t-5,(y1-y2)/(x1-x2)*Cum(1)+y1-(y1-y2)/(x1-x2)
    *x1,BarsSince(Cum(1)>x1t-5));
    decal:=LastValue(HHV(Ref(H-LoTL,-LastValue(Cum(1)-x2t)),x2t-x1t));
    LoTL;LoTL+decal;

4. Bugün matriks robot çalıştırırken ilginç bir olay yaşadım. Daha önce mosta dayalı bir sistemin optimize ederek buna bağlı olarak robot çalıştırdım. Robota emri verdim alıyor satıyor. Altınada aynı indikatörün , aynı paremetrelerini koydum izledim diye. Birde ne göreyim. Altına koydugum indikatör sinyal üretmiyor fakat robot emir gönderiyor parametrelere baktım aynı sorunu bulmak için matriksi aradım. Robotun çalıştıgı formülle, alta koydugun indikatörün formülü aynı degilmiş.

robotun çalıştıgı formül şu

Cross(MOV(c,3,zl),MOST(c,3,0.5))
    Cross(MOST(c,3,0.5),MOV(c,3,zl))

aynısını matrikste gömülü mosttan yüzdeyi 0.5 yaptım , üssselide zerolag çevirdim alta koydum. dedigim gibi indikatör sinyal yok fakat robot emir gönderiyor. Sonra matriks bağlandı benim robotun formülünü yazdı indikatöre çevirdi gerçektende onların yazdığı indikatörde sinyal oluşmuş.

Ben üssele göre yazılan "e" simgesini zl yapınca formül olur diye düşünüyordum. Fakat olmuyormuş. ema yı zero lag çevirince
    şöyle yazılması gerekiyormuş

MOST AL SAT FORMÜLÜ,
    AL koşulu
    Cross(MOV(C,3,ZL),MOST(C,3,0.5,ZL))
    SAT koşulu
    Cross(MOST(C,3,0.5,ZL),MOV(C,3,ZL))

Buradan çıkaracağım en büyük ders çalıştırdığım robotun , aynı paremetreli bir indikatörünü yazıp sinyallerin sağlamasını yapacağım.

5.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Ufuk hocam otomatik çizimlere falan merak saldım araştırıken size rastladım bu formülü forekse girdim o da metastck ile çalışıyor en sondaki (y1+sp*(y2-y1)/p) *- (sp>0) bu çarpı ve eksi varya yanya ordafa hata veriyor....- yi kaldırıp * yı bıkarısam eksik ç
    iziyor veya * yı kaldırıp - yi bıkarısam yineeksik çiziyor...yardım edermisiniz selamlar

6. Matriks te "not equal" koşulu var mıdır, yani "!=" ifadesinin karşılığı var mıdır?

örnek olarak x, z ye eşit değilse diye yazmak istiyorum, teşekkürler

Alıntı Originally Posted by kayhankaya Yazıyı Oku
    Ufuk hocam otomatik çizimlere falan merak saldım araştırıken size rastladım bu formülü forekse girdim o da metastck ile çalışıyor en sondaki (y1+sp*(y2-y1)/p) *- (sp>0) bu çarpı ve eksi varya yanya ordafa hata veriyor....- yi kaldırıp * yı bıkarısam eksik ç
    iziyor veya * yı kaldırıp - yi bıkarısam yineeksik çiziyor...yardım edermisiniz selamlar
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

8. Ufuk hocam ve diğer forumdaki arkadaşlar merhabalar sormak istediğim bir konu var. Üstünde baya zaman harcamama rağmen çözümleyemedim. Örneğin basite indirgemem gerekirse bir koşulum var ve bu koşula göre gün içinde ilk al sinyalini aldığım barın ait olduğu günün saat 17.55 inde pozisyonu kapatmak istiyorum.2 türlü şey denedim bunun testini yaparken öncelikle al koşulunun satı için hour*100+minute=1750 yapınca 17.50 de gerçekten satım yapıYor görünüyor ama bu 17.50 genellikle aynı gün olmuyor. Ya da örneğin gün içindeki ilk al koşulunun 1 dakikalık barlarda 11.50 geldiğini varsayıyorum. bu 11.50 yi cum fonksiyonuyla zamanını bulup gün başındaki saat 10daki cumdan çıkarıyorum. gün içinde diyelim 420 bar var 18'e kadar ben 17.55 415 bar olduğunu varsayarak 11.50'deki cum fonksiyonuyla sabah aldığım cum farkını 415'ten çıkarıyorum. Sartıma sart değişkeni atadığımı varsayarsak cum(sart)+bulduğum sayı=cum(1) yapıyorum ama gene sonucu sağlayamıyorum. Gün içinde bir çok yerde sabah 11.50'den sonra da al koşulu vermiş olabiliyor çünkü sanırım. Burada sıkıntı yaşıyorum. Uzun lafın kısası al koşulunu aldığım günün 17.55'inde kayıtsız şartsız enstrümanı satmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla

Sayfa 173/252 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •