Special Days Image
Sayfa 182/252 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Bu konuda bilgim yok hocam bir şey yazarsam yalan olur. Ben şuan matriks kullansamda ilerde ideale döneceğimi düşünüyorum. Bilgi anlamında ne varsa alıp yedeklemeye çalışıyorum. Onun için almıştım o zamanda. Burdan daha önce bende yazdım bu konuda ama kimseden geri dönüş alamadım.
    teknik konularda matriksi arayın hocam. bazı dosyalar var ama akımda değil.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

arkadaşlar, "iz süren stop" (yeni en yüksekler yaptığında) bir formül paylaşabilir misiniz rica etsem
    tşk

3.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    arkadaşlar, "iz süren stop" (yeni en yüksekler yaptığında) bir formül paylaşabilir misiniz rica etsem
    tşk
    MOST indikatörü var ve güzel çalışıyor

4. arkadaşlar matriks ile ilgili en aktif başlık bu olduğu için burada sorayım dedim. matriks almak istiyorum fakat sitesinde birçok paket var. derinlik, alan satan, takas bilgisi vs istemiyorum. hisselerin teknik analizi, yurtdışı borsalar, emtialar vs içeren paketi hangisidir ? bir de matriks'de hisse verileri anlık mı geliyor, 15 dk gecikmeli mi ?

5.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    arkadaşlar matriks ile ilgili en aktif başlık bu olduğu için burada sorayım dedim. matriks almak istiyorum fakat sitesinde birçok paket var. derinlik, alan satan, takas bilgisi vs istemiyorum. hisselerin teknik analizi, yurtdışı borsalar, emtialar vs içeren paketi hangisidir ? bir de matriks'de hisse verileri anlık mı geliyor, 15 dk gecikmeli mi ?
    Asagidaki resmin solunda gosterilen tablo, Matriks Gold Veri terminali satin aldiginizda fiyata dahil olan verileri/lisanslari gosteriyor. Gecikmeli olan bir veriyi anlik gormek isterseniz ucretini odeyip ilgili paketi ayrica almaniz gerekiyor. Ornegin BIST ve viop verilerini anlik gormek isterseniz asagidaki resimde sag kisimdaki gibi bir sepet olusturmaniz gerekecektir. Sadece Matriks Gold terminali satin alirsaniz, BIST verileri 15 dk gecikmeli gelecektir. Islem hacminizin yeterliyse veri terminalinizi araci kurmunuzdan ucretsiz istebilirsiniz veya ucretini araci kuruma odeyip daha uygun bir fiyata almanizin mumkun olabilir.

https://store.matriksdata.com/Produc...ag&ProductId=7

6.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Asagidaki resmin solunda gosterilen tablo, Matriks Gold Veri terminali satin aldiginizda fiyata dahil olan verileri/lisanslari gosteriyor. Gecikmeli olan bir veriyi anlik gormek isterseniz ucretini odeyip ilgili paketi ayrica almaniz gerekiyor. Ornegin BIST ve viop verilerini anlik gormek isterseniz asagidaki resimde sag kisimdaki gibi bir sepet olusturmaniz gerekecektir. Sadece Matriks Gold terminali satin alirsaniz, BIST verileri 15 dk gecikmeli gelecektir. Islem hacminizin yeterliyse veri terminalinizi araci kurmunuzdan ucretsiz istebilirsiniz veya ucretini araci kuruma odeyip daha uygun bir fiyata almanizin mumkun olabilir.

https://store.matriksdata.com/Produc...ag&ProductId=7
    çok tesekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku

NW:=ROC(Hour(),1,$)<0;
    OY1:=valuewhen(1,NW,ref(highestsince(1,NW,H),-1));
    OD1:=valuewhen(1,NW,ref(lowestsince(1,NW,L),-1));
    OK1:=valuewhen(1,NW,ref(C,-1));
    OA1:=valuewhen(1+1,NW,O);
    OY2:=valuewhen(2,NW,ref(highestsince(1,NW,H),-1));
    OD2:=valuewhen(2,NW,ref(lowestsince(1,NW,L),-1));
    OK2:=valuewhen(2,NW,ref(C,-1));
    OA2:=valuewhen(2+1,NW,ref(O,-1));
    OY3:=valuewhen(3,NW,ref(highestsince(1,NW,H),-1));
    OD3:=valuewhen(3,NW,ref(lowestsince(1,NW,L),-1));
    OK3:=valuewhen(3,NW,ref(C,-1));
    OA3:=valuewhen(3+1,NW,ref(O,-1));

mov3:=(OK1+OK2+OK3)/3;
    Selamlar,
    ben saatlikteki macd değerini dakikalık peryotta (5-10 farketmez) görmek istiyorum.
    yukardaki formülünüzden yola çıkarak alttaki gibi yapmaya çalıştım fakat beceremedim.

X1:= valuewhen(1,NW,ref(MACD(26,12,9),-1));
    X1

nerde hata yapıyorum. yardımcı olabilirmisiniz..

8.  Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    Selamlar,
    ben saatlikteki macd değerini dakikalık peryotta (5-10 farketmez) görmek istiyorum.
    yukardaki formülünüzden yola çıkarak alttaki gibi yapmaya çalıştım fakat beceremedim.

X1:= valuewhen(1,NW,ref(MACD(26,12,9),-1));
    X1

nerde hata yapıyorum. yardımcı olabilirmisiniz..
    Merhaba,

MACD(26,12,9): bu sekilde 1dk lik grafik acikken, MACD degerini saatlik basinda son 12 ve 26 dk ussel ortalamalari kullanarak hesaplama yapar.

MTF MACD, Multi Time Frame basliginda daha once verilmisti:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...660#post364660

Sayfa 182/252 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •