Sayfa 188/252 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Selam,

Yatay piyasa için strateji geliştiren varmı?
    Mesela sistem iyi gidiyor overall 'a mov 100 koyduk bunun altında sistem den çıkıp beklemek mi iyi olur yada buna benzer çözümleri olan var ise paylaşabilir mi lütfen.

2.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    AL:

YF:=H-Ref(H,-1);
    DF:=Ref(L,-1)-L;
    F:=If(DF>HF,L,H);
    per:=1;
    yuzde:=1;
    a1:=Mov(F,per,E);
    a2:=a1-(a1*yuzde/100);
    a3:=a1+(a1*yuzde/100);
    b1:=If(a1<PREV,a2,if(a2>PREV,a2,PREV));
    b2:=If(a1>PREV,a3,if(a3<PREV,a3,PREV));
    k1:=Cross(a1,Ref(b2,-1));
    k2:=Cross(Ref(b1,-1),a1);
    s1:=BarsSince(k1) < BarsSince(k2);
    s2:=If(s1=-1,b1,b2);
    AL:=cross(a1,S2);
    SAT:=cross(s2,a1);
    AL

SAT:

per:=1;
    yuzde:=1;
    AL:=cross(a1,S2);
    SAT:=cross(s2,a1);
    SAT

ACIGA SAT ve ACIK POZ. KAPAT bolumlerine yukardaki kodlari kopyalarsaniz asagidaki gibi bir simulasyon sonucu goreceksiniz. :

Uufuk ustadin bizlere kazandirdigi custom MOST formulundeki "C", yani bar kapanisi, yerine dususlerde barin en dusugunu yukselislerde de barin en yuksegini kullanarak sizin ihtiyac duydugunuz kodu olusturabildik. Bu kodun diger bir ozelligi de gecici sinyaller 1dk bar icerisinde %1 lik bir savrulma yasanmasi istisnasi haric geri alinmayacak olmasi. Gecici sinyallerle islem yapilmasi sorun yaratmayacaktir (1dk grafik uzerinde en dusuk ile en yuksek fiyat degerleri arasinda 1% lik savrulma durumu haric). Siz yine de 1 kontrat ile denemeler yapip emin olmadikca portfoyu robota teslim etmeyiniz.

Sistemde kullanilan custom MOST indikator olarak tanimlanmak istenirse:

yuzde:=Input("% stop",0,10,1);
    per:=Input("period",1,100,1);
    s2
    Hocam elinize sağlık teşekkür ederim detaylı bir şekilde de açıklamışsınız gerçekten çok kıymetli kitabi bilgiler paylaştıklarınız.

3.  Alıntı Originally Posted by KAANCAN Yazıyı Oku
    birde benim gönderdiğim resimlerde niye bu büyütme işareti çıkmıyor, arkadaşlar. Ek 22557
    https://hizliresim.com

4.  Alıntı Originally Posted by KAANCAN Yazıyı Oku
    Merhaba uufuk hocam ve arkadaşlar, bir önceki sayfada 3c1a arkadaşımızın yazdığı formül üzerinde şekilde mavi işaretleyerek belirttiğim yerde, 1 nolu alanda normal al yapıldıktan sonra aynı çizgi üzerinde 2 sat, 3 al,4 sat işlemleri gerçekleştiriyor. istiyorum ki 1 nolu alanda işlem yaptıktan sonra fiyat aralığı yakın ise artık aynı forülü kullanmasın macd yükseliş ve değerine göre alım satım yapsın istiyorum. Bu mümkün mü acaba? Bilmem anlatabildim mi?Ek 22556
    Yuklediginiz resimdeki yazilar net okunmuyor. Anladigim kadariyla custom MOST indikatorundeki S2 ve fiyat kesisimini kullanarak al sat sinyalleri uretmek istiyorsunuz. Ben, bunun yerine indikatorde verilen a1 ile s2 nin kesisimlerini kulanmanizi oneririm. Fiyatin S2 'ye yakinligini kontrol edip baska indikatorler ile ters yonde sinyal uretmeniz tabii ki mumkun ancak fiyat/s2 kesimlerinden uretilecek ardisil sat/al sinyalleri bunu zorlastiracaktir.

5.  Alıntı Originally Posted by EflatunU Yazıyı Oku
    Selam,

Yatay piyasa için strateji geliştiren varmı?
    Mesela sistem iyi gidiyor overall 'a mov 100 koyduk bunun altında sistem den çıkıp beklemek mi iyi olur yada buna benzer çözümleri olan var ise paylaşabilir mi lütfen.
    overall un mov(100) altina indiginde robotun islemlere ara vermesi iyi sonuc verebilir, denemenizi oneririm. Sistemden cikip bekletmekten kastiniz robotu manuel kapatmak ise bunu pek tavsiye etmem. Nedeni iste surekli ekran basinda olsaniz bile sisteminizin sinyal urettip de sizin kaciracaginiz tek bir islem bile robotu yeniden devreye almanizi guclestirecek ve psikolojiniz de bundan olumsuz etkileyecektir. Bunun yerine simule edilebilir bir yapi olusturup, robotun filtreler yardimiyla kendi kendine islemlere gecici olarak ara verebilecegi bir tasarim yapmanizi oneririm.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...17859&page=235, Bu Ideal basligi altinda Erhan hocamizin uyguladigi overall dan geri donus alarak yapip cok da basari sonuclar elde ettigi bir yaklasimi var. Verdigim basligi ve arsivdeki eski basligi okumanizi tavsiye ederim.

6. Sanırım, galiba, inşallah olur.

7. Cevabınız için teşekkür ederim. resim atmayı başardım sonunda. Şimdi a1, s2 kesişmesi de olsa benim resimde anlatmaya çalıştığım olay çok sık karşımıza çıkıyor. bunu aşmanın bir yolu olmalı. Şöyle tekrar izah etmeye çalışayım. resimde belirttiğim yerde a1,s2 kesişmesi olduktan sonra, aynı bölge içinde diğer kesişmelerde başka bir formül kullanmak istiyorum. Yani gerekirse yatay piyasada hiç işlem yaptırmasın, trend oldumu zaten tüm formüller yakalıyor.

8. Buradaki F:=If(DF>HF,L,H); satırındaki HF, yerine YF olacak sanırım değil mi?

Sayfa 188/252 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •