Sayfa 214/252 İlkİlk ... 114164204212213214215216224 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. matriks ile görüştüm, böyle bir imkan yok.
    sadece gün sonu barında işlemi kapatıyor ve bir sonraki sinyale kadar flat kalıyormuş

2.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    matriks ile görüştüm, böyle bir imkan yok.
    sadece gün sonu barında işlemi kapatıyor ve bir sonraki sinyale kadar flat kalıyormuş
    Zaman ayarlama kodu vardı herhalde, 17:55 de poz kapat gibi. Bu tarz bir kod yazarsan gün sonu nakit dönersiniz..

3. Vaktinizi aldığım için özür dileyerek bir konuda yardım isteyebilir miyim?

Explorer ile belli koşula uyan hisse aratırken örneğin (c>FML("x")) şeklinde bir filtreleme yaptığımda x indikatörünün üzerinde olan hisseleri aratmış oluyoruz.

Ancak benim istediğim şey; günlükte son çubuk, saatlikte de o gün içindeki çubukları indikatörün üzerinde olan hisseleri aratmak olsa bunu ne şekilde yazmak gerekir?

Gün içinde ekran başında sürekli olamıyorum akşam grafik çalışırken her gün 50 den fazla hisseyi yeniden açıp bakmak zorunda kalıyorum. Bunu önlemek adına böyle bir fikir geldi aklıma. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

4. sa.

Period:= Input(1,500,50);
    EMA1:= Mov(C,50,E);
    EMA2:= Mov(EMA1,34,E);
    Difference:= EMA1 - EMA2;
    ZeroLagEMA:= EMA1 + Difference;
    HHV(H,200);LLV(L,200);Mov((HHV(H,24) + LLV(L,14))/2,14,S);ZeroLagEMA

burada kapanış barina matrıks te bulunan phl1 veya phl2 nin gunluk pozlarını vermek istiyorum

phl1/2 kodunu bulamadım bulup eklenmiş halini yapabilecek var mı arkadaslar?

teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Yazıyı Oku
    Bunun için gerekli olan önce overall kodu
    Kod:
     al:= "al koşulu";   
    sat:= " sat koşulu ";   
    al:=if(al and cum(1)=>n,1,0) ;      
    sat:=if(sat and cum(1)=>n,1,0) ; 
    z:=valuewhen(1,al-sat,al-sat);
    st:=if(BarsSince(cross(cum(al or sat),0.5))>0,1,0);                
    ov1:=cum(ref(z,-1)*ROC(c,1,$))*st;
    ov1 nerede ala geçmiş sabitleyip şu kadar puan azaldığında bırak diyebilirsiniz gerilerde uufuk hocam anlatmıştı
    çok teşekkür ederim. denemeye çalışayım. inşallah başarabilirim.

6.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    merhabalar,
    matriks'de sistemini bağlı emir ile çalıştırmak istenirse, "son barda poz kapat" seçeneği var. bunu kullanan arkadaşlar var mı?
    tavsiye eder misiniz ve asıl şunu öğrenmek istiyorum:
    son barda pozisyon kapatmayı ne zaman yapıyor? son barın açılışı ile mi? yoksa son barın kapanışından önce yapılması için bir zaman ayarı mümkün mü? mesela son barın kapanışından 1 dk önce gibi....
    aynı şekilde ertesi gün kaldığı yerden devam etmek için ilk bar açılışı ile mi işlem yapıyor?
    teşekkürler, herkese bol kazançlar.
    Son barda poz kapat seçeneğini hiç denemedim ancak ;

1-) Son barda poz kapat yerine
    AL VE AÇIĞA SAT
    Kod:
    AND (HOUR()*100+MINUTE()>1000) AND (HOUR()*100+MINUTE()<1800)
    SAT VE AÇIK POZ KAPAT
    Kod:
    OR  (HOUR()*100+MINUTE()>1800)
    Sisteminizi oluşturan koşulların son kısımlarına yukarıdaki kodları ekleyerek sisteminizin belirli saatlerde çalışmasını sağlayabilirsiniz
    2-) Eğer sistem içerisinde cross fonksiyonu değilde > veya < kullanılmışsa zaman dilimi içerisinde ilk barda işleme geçecektir.
    3-)Kodunuzu C (kapanış) ile yazmışsanız mecburen bar ile işlem yapacağınızdan bana göre hangi periyodda grafik bakıyorsanız kapanış barının 1 önceki barını zaman olarak koda eklerseniz o barda kapanmış olacaktır.

7. Uufuk üstadın yanında esamemiz okunmaz yokluğunda aklımın erdiğince sorulara yanıt vermeye çalışıyorum.
    Üstad elbette birçok soruya daha pratik çözümler bulacaktır.

8. System testerın stop sekmesindeki belli bir yüzde düştüğündeki stopu başka koşullar ile logiclemek istiyorum. Ai için yazdığımız basit bir koşul var ise. Sat bölümüne al sekmesinde gerçekleşen al işleminin değerini ve barını bir değişkenle nasıl sata taşıyıp, mecut değere göre düşme olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim. Barsince fonksiyonu kullanılacak gibi duruyor ama aldaki bar hangi fonksiyon acaba. Yardımlarınız için teşekkürler. Explorerdan ziyade tek bir kağıtta kod deneyeceğim

Sayfa 214/252 İlkİlk ... 114164204212213214215216224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •