Sayfa 217/252 İlkİlk ... 117167207215216217218219227 ... SonSon
Arama sonucu : 2011 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    merhaba,
    al koşulunuz ve sat koşulunuz basitinden şöyle olsun:
    al:=cross(x,y); sat:=cross(y,x);
    sonal:=valuewhen(1,al,c);
    sonsat:=valuewhen(1,sat,c)

bunları hem al bölümüne hem sat bölümüne yazabilirsiniz.
    her iki bölümde de en son al ve en son sat gerçekleştiği barın kapanış değerleri olur....
    barssince ile son gerçekleşen koşulun kaç bar olduğunu benzer şekilde bulursunuz....

kolay gelsin.
    Koşul eğer cross gibiyse çalışıyor. Ama basit örnek olsun c>5 gibi bir koşulsa ve al yaptıysa, sonraki barda da koşul sağlandığı için sonal tekrar assign oluyor. Take profiti matriksin mevcut sekmesinden değil de kendi yazacağım bir koşula bağlayacağımı düşünelim. Aldığım değer fixlenmiyor. Al kriteri aktif kaldığı için. Yardımınız için teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by ginger Yazıyı Oku
    merhaba
    bu enson satış fiyatını bulmak bu tarz basit formüllerde yukarıda yazdığınız şekilde doğru çalışıyor.
    Fakat benim şöyle bir problemim var. Yazdığım formül uzun ve karmaşık. 1 alım yapıyor fakat sat kodu çalışana kadar 1,2,3,5 belki 10 sefer tekrar al sinyali üretebiliyor (misal:yatay piyasa) Dolayısıyla yukarıdaki şekilde son alış fiyatını bulmak istediğimde son bardan geriye doğru gittiği için gerçek aldığı fiyatı değilde son bara en yakın oluşan alış sinyaline göre yanlış fiyat veriyor.
    Bunu çözebilen var mı?
    2 al sinyali geri gidip ileri doğru satış sinyali tara demek çözüm olabilir fakat ileri doğru tara tarzında bir fonksiyon yok veya ben bulamadım
    Sizin de problem benimki ile aynıymış. Sanırım ideal kullanmak gerek, çok basit bir kod bile yazılmıyor. Halbuki sadece algoritma geliştirip, robotsuz yine manuel işlem yapacağım. Bütün datayı excele csv olarak atıp, ordan çalışmak bile daha kolay. Hazır indikatörlerden vazgeçip

3. Koşulların tersini alıp açığa sat ve pozisyonu kapa şeklinde test etsek, belki olur. Son bardan geriye doğru, ama çok gıcık

4.  Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Sizin de problem benimki ile aynıymış. Sanırım ideal kullanmak gerek, çok basit bir kod bile yazılmıyor. Halbuki sadece algoritma geliştirip, robotsuz yine manuel işlem yapacağım. Bütün datayı excele csv olarak atıp, ordan çalışmak bile daha kolay. Hazır indikatörlerden vazgeçip
    Satis sonrasi ilk Alis fiyatini asagidaki formulle bulabilirsiniz sanirim, bir deneyin:

al:=cross(x,y);
    sat:=cross(y,x);
    sonal:=if(cross(barssince(al)<barssince(sat),-0.5),valuewhen(1,al,c),PREV);

Matrikste ancak taklalar atilarak bazi seyler yapilabiliyor, olanaklar ideale gore cok kisitli.

5.  Alıntı Originally Posted by Neruda09 Yazıyı Oku
    Bu işler bu matriksle olacak gibi değil, ben vazgeçtim. matriks IQ bekliyorum. orada direk visual c# platformu varmış. Direk program yazılabilir falan diyor bakalım....

6. merhabalar,
    bunun çözümü var. size ancak ip ucu verebilirim. sonrası size kalmış.
    al:=cross(x,y) ; sat:=cross(y,x) ;
    z:=valuewhen(1, al-sat , al-sat)

yukarıdaki z değeri artık size pozisyon yönünü verir.
    z nin değişim yeri o pozisyonun başladığı yerdir. (arada al sinyali tekrarlamasını buradan elersiniz)
    benden ancak bu kadar. gerisi için biraz uğraşmanız lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Satis sonrasi ilk Alis fiyatini asagidaki formulle bulabilirsiniz sanirim, bir deneyin:

al:=cross(x,y);
    sat:=cross(y,x);
    sonal:=if(cross(barssince(al)<barssince(sat),-0.5),valuewhen(1,al,c),PREV);

Matrikste ancak taklalar atilarak bazi seyler yapilabiliyor, olanaklar ideale gore cok kisitli.
    merhabalar,
    daha basiti, kolayı sayın Uufuk tarafından defalarca paylaşıldı.
    al:=cross(x,y) ; sat:=cross(y,x) ;
    z:=valuewhen(1, al-sat , al-sat)

z pozisyonunuzun yönünü takip etmenizi sağlar.

Mrb, countback izsüren stop ile ilgili formül paylaşırsanız sevinirim.

Sayfa 217/252 İlkİlk ... 117167207215216217218219227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •