Sayfa 223/252 İlkİlk ... 123173213221222223224225233 ... SonSon
Arama sonucu : 2011 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    xu100 ve 30 varmı ?

matriks store girdim ama artık veri satmıyorlar sanırım
    EMLAK Hocam x30 1 dk.lık yaklaşık 1 sene. 5 dk.lık saatlik 2007yılına kadar var. fthy da 1 dakıkalık son 9 ay. 5 ve 1 saatlik ise ilk başlangıçtan günümüze olan süre var. İşinize yarar derseniz mail adresini yazın yollarım

2. herkese merhaba

3. iki tane matriks formülü için yazıyorum parametreler aşağıdaki gibidir

1. son kapanış çubuğuna göre işlem hacmi bir önceki çubuk kapanışına göre en az 2 kat yada daha fazla artan hisselerin listesi. örnek: seanslık saat 14.00 kapanış barının seanslık saat 10.00 kapanış barına göre hacmi tl bazında en az 2 kat yada daha fazla artmış hisselerin listesi

2. son kapanış çubuğuna göre işlem hacmi (türk lirası bazında)bir önceki çubuk kapanışına göre en az %50 artmış veya daha fazla artan hisselerin listesi

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

4. formüller matriks explorer içindir

5. merhaba,
    matrikse defalarca yazdım ve telefonla sordum. tatmin edici bir cevap yok. yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.

matriks veri terminali ve matriks iq sayfasında şöyle der ;Minimum Sistem Gereksinimleri: Cpu: i5 5. Nesil, i7 5. Nesil veya üzeri, 2.0Ghz ve üzeri, Ram: 8 GB, Disk: SSD Disk 30 GB boş alan, Harici Ekran Kartı

U serisi işlemcilerde i7 de olsa base GHZ 1,8'den başlıyor. Örnek ;

https://www.cpu-monkey.com/tr/cpu-in..._i7_10510u-940

yukardaki işlemcinin 1,8 ghz base frekansı var. Ama turbo ile daha yüksek değerlere çıkıyor. Hiç bilgisayardan anlamıyorum, matriks minimum 2,0 ghz demiş

aranızda yeni nesil U serisi işlemciyle matriks /ideal kullanan var mı ? mesela İQ Matriks geelceğin terminali.

Ne dersiniz ?

Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Herkese iyihafta sonları. Matriksi yeni kullanmaya başladım. Bazı konularda alım satım koşullarını denemek istiyorum. Matriksten bazı verileri aldım. Ancak matriksinde çözemediği bazı durumlarla karşılaştım. Onun için buraya yazmak istedim. Alım satım koşulları çerçevesinde işlem yapanlar varsa bn daha iyi anlayacağını düşünüyorum.
    1. Matrikste 5 dk.lık geçmiş verileri yüklediğimde maalesefki veriler 3 sene gibi bir zamanı göstermekte. 12 yıllık veriyi bütün olarak göremiyorum. Doğal olarak parça parça yapılan testlerin çok sağlıklı olmadığını farkettim.
    2. Her hangi bir zaman diliminde yapılan testlerde En İyi 500 veya isteğe göre 1000-2000 gibi rakamlarla sonucu göster dememize rağmen program testibitirse bile program yanıt vermiyor hatası verip Matriksi kapatmaya bizi yönlendiriyor. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir.
    3. Elinde Fthy ve x30 vadeli piyasanın 1 dk.lık verisi olan varsa verebilirmi.
    4. Yapılan testler bazı zamanlarda çok uzun zaman alıyor. Bu normalmidir.

Bu sorularıma cevap yada yardımcı olabilecek olan olursa çok memnun olurum..İyi hafta sonları
    tick datadan istediğiniz granülde barları kendiniz (örneğin 1sn., 5sn., 1dk. veya her ne isterseniz) üretebilirsiniz.

Önce Matriks gerçekleşen işlemlerden t&s (zaman satış) verileri günlük .csv dosyalarına kaydedin. Sonra hepsini tek bir .csv dosyasına dönüştürün, sonra da istediğiniz sembolü istediğiniz bar periyoduna göre veri seti oluşturabilirsiniz.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by mesuteryilmaz Yazıyı Oku
    tick datadan istediğiniz granülde barları kendiniz (örneğin 1sn., 5sn., 1dk. veya her ne isterseniz) üretebilirsiniz.

Önce Matriks gerçekleşen işlemlerden t&s (zaman satış) verileri günlük .csv dosyalarına kaydedin. Sonra hepsini tek bir .csv dosyasına dönüştürün, sonra da istediğiniz sembolü istediğiniz bar periyoduna göre veri seti oluşturabilirsiniz.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam merhaba. 1-5 ve daha büyük periyotlarda geçmiş veriyi birleştirip kullanmasını öğrendim. Yinede çok teşekkürederim. Ancak size şunu sorabilirmiyim. Tick datayı (gerçekleşen işlemlerden t&s (zaman satış) diye belirttiğiniz olayın nasıl yapılacağı konusunu daha detaylı yazabilme şansınız varmı. Matriksi kullansakta çok ileri seviyede hakim değilim. biraz daha detaylı anlatırsanız çok memnun olurum.

sabah 9:40 ile akşsam 18:14 arası işlem yapmasını kod olarak yazabilecek varmı ?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 223/252 İlkİlk ... 123173213221222223224225233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •