Sayfa 247/252 İlkİlk ... 147197237245246247248249 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by erkam83 Yazıyı Oku
    . Optimizasyon yapmak için değişken bölümünde opt değeri atayamıyorum kaydete tıkladığımda Liste tanımlama sayfası açılıyor
    Güncel versiyonda gelmiş belliki.
    Kolaylaştırma yapmışlar.
    Farklı listeler tanımlayıp her seferinde baştan girmek yerine şablon oluşturmanızı sağlamışlar.

Bunun yerine vade geçişlerine oluşan suni kar zararları önleyecek bir sistem geliştirseler daha iyi olurdu.

Yakında bir indikatör daha çıkarırlar, alın biraz da bununla oynayın der gibi.

2. Son dört ayın üç ayında en düşük fiyatların bir önceki aydan daha yüksek olduğu hisse taraması formülü yazabilir misiniz?

3. borsada olan son bir senelik artışlar algoritma dünyasını silip çöpe atı. al hisseyi yüzde 2-3 artacak da al ver yapacaksın da sa sa sa xu030 dışındaki tüm hisseler uçtu algoritma ile de para kazanma devri çöp oldu.

4. paranın bir kısmı kırıpto paralara gitti bir kısmı devam eden arza gitti gidecek bir kısmı zarar eden şirketlerin bedelli sermaye artırımlarına gitti gidecek çok daha akıllı yatırım devri geldi. birde borsaya eskiden beri devam den kişiler bu yükselişten para kazanamadı çünkü ağzı yanmıştı çoğunun o yüzden cesaret edip alan pek olmadı ama yeni gelenler az paralar ile gözü kapalı daldı hisselere ve iyide kazandı bir çoğu birde bu yanı var işin. ama onlarında parasını ellerinden alacak sistem bu öyle kolay değil vurdum kaçtım hikayesi.
    Son düzenleme : atikurt; 02-05-2021 saat: 02:50.

5. bizde kullanmaya devam
    1. garan 10 dk

2. garan 10 dk

3. garan 10 dk

6.  Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    al
    A1:=FML("GAR2")>ref(FML("GAR2"),-1);
    A2:=FML("GAR1")>ref(FML("GAR1"),-1);
    A1 AND A2
    sat
    A1:=FML("GAR2")<ref(FML("GAR2"),-1);
    A2:=FML("GAR1")<ref(FML("GAR1"),-1);
    A1 AND A2
    and ile birleştirince iki ayrı sitem biri birini beklemek zorunda ama karma karışık al sat yapıyor. bu iki sistemi OR ile birleştirdiğimde hangisi önce al veya sat yapmış ize doğru şekilde işlem yapıyor. 1. sistem 35 işlem 2. sistem 35 işlem yapmış tek başına ikisinin de biri birinden ayrı yerlerde 10 işlemi var OR ile birleştirdiğimde 45 oluyor. dağru yani. ama AND ile birleştirince 25 düşürüp işlemleri biri birini bekleyerek yapması gerek iken beklemeden karma karışık işlem yapıyor. sistemin açık halini çok yüklü işlemler yaptığım için acık halini buraya koymam sakıncalı.
    aynı sistemi iki ayrı sitem olarak kaydettim a1-a2 diye ama rakamlar aynı sistem AND ile düzgün işlem yapıyor sorun aynı sistemin rakamları değişince and ile işlem yapmaması. rakamlar değişince aynı barda olan yerlerde işlem yapıyor. 15 tane al sat var a1 de a2 de 25 tane diyelim aynı barda olan 2 tane varsa sadece o 2 yerde işlem yapıyor. yanı and ile biri birini beklemek yerine aynı barı arıyor sistem. and mantığına ters bişey.
    Son düzenleme : atikurt; 20-05-2021 saat: 10:50.

7. Merhaba, bir sorum olacak, MT4 platformundaki level stop reverse indikatorunun matriks versiyonu var mi acaba cok arastirdim ama ben bulamadim herhalde yada ona cok yakin bir indikator kullaniliyor. Mesela Kivanc Bey'in yaptigi Supertrend cok benziyor ama bunda bir de smoothing var sanirim. Bilen arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim.

Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Son dört ayın üç ayında en düşük fiyatların bir önceki aydan daha yüksek olduğu hisse taraması formülü yazabilir misiniz?
    Şöyle bir liste çıktı Sayın JAKO;

Eğer istediğiniz liste buysa (Son 4 aydır kapattığı en düşük fiyatları hep yükselen senetler) TL bazında aylık tarama;

Sayfa 247/252 İlkİlk ... 147197237245246247248249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •