Sayfa 251/252 İlkİlk ... 151201241249250251252 SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. matriks formulunun yazılması konusunda yardımcı olacak forumdaslara teşekkür ederim

2. Selam,

Seans açılış barı dip zirve olarak çizdirebiliyor muyuz. Örn ilk 5k ... 60dk .. 180 dk gibi. O çizgi o gün için sabit kalsın ertesi gün açılış barı ile yeni çizgimiz otomatik oluşsun. Var mıdır yardımcı olabilecek arkadaş.
    Teşekkürler.

2023-02-26_14-34-32.jpg

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Oluyor.

Matriks trader bir modül, e-broker ın yerine...

Ana platform içinde çalıştırıldığında Expert Advisor geçici veya kalıcı sinyal gönder şeklinde e-broker veya Matriks Trader a emir iletiyor.

Son olarak Matriks Trader modülünü alıp, (explorer üzerinden çalışması için gereken dille yazıp) yanına Tradingview grafik modülünü eklemişler, Matriks Web Trader yapmışlar, hem bilgisayardan hem cepten çalışıyor, pratik, Matriksin kal-u beladan kalma grafik modülü explorer üzerinden çalışamayacağından. Aslında tradingview in modüllerini bağlasalar direk aracı kurumlara süper olacak da, grafik tabanlı al-sat sinyalleri, onun kendi robotik yazılımı v.s., o zaman da Matriks ve iDeal in tekeli kırılacak tabi ki, ortaya karışık yapıyorlar, little little in to the middle hikayesi Tradingview'e ortak olsunlar, ya da distribütörlüğünü alsınlar ne bileyim vardır daha ortaya karışık bir çözüm.

Syf 97
    https://www.matriksdata.com/website/...gitim-dokumani
    Sistem koşulun gerçekleştiği yerde işlem platformunuza sinyal gönderecek olup sizin onayınız
    olmadan alım ya da satım işlemi yapmaz

sordum yokmuş böyle birşey
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    Nw:=DAYOFMONTH()<>ref(DAYOFMONTH(),-1);
    n1:=200; p1:=2/(n1+1);
    ikiyuzort:=If(nw,(p1*Ref(C,-1))+((1-p1)*PREV),PREV);
    mov(c,200,e);ikiyuzort

200 günlük üssel ortalama rakamını 60 lıkta görmek için 60 lık grafik açın
    ikiyuzort

60 dakikalık grafiklerde 200 günlük ortalamayı yukarı kesen formül
    explorer
    cross(c,ikiyuzort)

nacizhane fikrim 60 lık grafik açın
    ikiyuzort;c

gözlemleyin

kaynak uufuk
    merhaba 5 dklık grafık uzerınde saatlık grafık cızdırıp yanı mtf ıle saatlıkte 20 gunluk ort nın 15 gunluk mostu yukarı kesmesı ıle al ve sat sitem tester ıcın nasıl yazabılırım tesekkurler

5. Merhabalar
    Matriks veri terminalinde bir kodum var ve ben sadece Alış göndermesini istiyorum, Satış kısmını manuel olarak yapmak istiyorum.

Bu mümkün mü ? Yani her gelen sinyalde sadece alıcak, o hisseyi topluyacak. Satış kısmını ise manuel kendim yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?
    Gelişmiş alarmlar kısmında formülüm çalışmıyor.
    System tester da bir al bir sat olarak ilerliyor, yani satış formülüde girmem gerekiyor. Orayıda halledemedim.
    Expter advisor de sadece alarm kurabiliyorum otomatik emir atmıyor. ( her sinyalde alarm çalıyor fakat otomatik emir göndermek istiyorum)

Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler

sistem testerda yapabilirsiniz.

formülü alış kısmına otomatik alsın diye ne alacaksanız onu girersiniz.. sat kısmına ise elinizde olmayan bir başka hisseyi sat dersiniz.

sadece alımlar gerçekleşir.

7. Selamlar tekrardan, Matriks ile görüştüm, Sadece Explorer tarama kısmından böyle bişey mümkünmüş, öyle bi cevap aldım.

Alıntı Originally Posted by have Yazıyı Oku
    Selamlar tekrardan, Matriks ile görüştüm, Sadece Explorer tarama kısmından böyle bişey mümkünmüş, öyle bi cevap aldım.
    explorerda otomatik alım satım yok.. var ama tarama yaptırmanız lazım..tarama sonucunda alır otomatik ve bukez yine tarama sonucunda satar.. expert avdisor de otomatik alım satım yok.

bu formülü alsat şekilinde kullanacaksanız tek çözümü khn>sistem tester bölümüdür.

al sat kısmına illa aldığınız kadar satma ( adet ) koymak zorunda değilsiniz ki.

100 lot alıma koyarsanız madem öyle 1 lot sat kısmına koyarsınız. isterseniz deneyin.. 2 lota 1 lot. deneme amaçlı.

veya daha önce bahsettiğim gibi alıma örnek tabi 100 lot koyarsınız örnek arçelik hissesi.. sat kısmınada elinizde olmayan thyi seçerseniz.. elinizde olmadığı için bu hisse satamayacağından sinyal gerçekleşir ama emir gerçekleşmez. böylelikle hisseyi istediğiniz yönde toplamış olursunuz ! alım sinyali her geldiğinde arçelik hisse alımınız gerçekleşir..

Sayfa 251/252 İlkİlk ... 151201241249250251252 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •