Sayfa 74/252 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Matriks Formülleri

excel e anlık data aktarıp yapabilirsiniz. matrikste yapmak mümkün olabilir ama matematiksel olarak yazarsanız buraya formüle çevirilebilir belki.
    Son düzenleme : EMLAK; 22-09-2017 saat: 07:22.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20
    Merhabalar, uzun yıllar önce Metastock programında formül yazıp kullanıyordum ama ara verince bayağı bir unutmuşum. Matriks explorerda bir formül yazmak istiyorum. 1. sütun, ilgili günün toplam işlem hacmini(lot olarak), 2. sütun bir önceki gün işlem hacmini, 3. sütun son 20 günlük işlem hacmi ortalamasını, 4. sütun kapanış, 5.sütun bir önceki kapanış, 6.sütun ise 1 ve 2. sütun arasındaki yüzdesel farkı versin istiyorum ve filtre olarak da 1. sütun 2.den büyükse demek istiyorum. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Merlin797 Yazıyı Oku
    Merhabalar, uzun yıllar önce Metastock programında formül yazıp kullanıyordum ama ara verince bayağı bir unutmuşum. Matriks explorerda bir formül yazmak istiyorum. 1. sütun, ilgili günün toplam işlem hacmini(lot olarak), 2. sütun bir önceki gün işlem hacmini, 3. sütun son 20 günlük işlem hacmi ortalamasını, 4. sütun kapanış, 5.sütun bir önceki kapanış, 6.sütun ise 1 ve 2. sütun arasındaki yüzdesel farkı versin istiyorum ve filtre olarak da 1. sütun 2.den büyükse demek istiyorum. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese bol kazançlar.

Exploration notes

Col A: V
    Col B: Ref(V,-1)
    Col C: Mov(V,20,S)
    Col D: C
    Col E: Ref(C,-1)
    Col F: (100*V/Ref(V,-1)-100)
    Filter: colA>colB

Filter enabled Yes
    Periodicity Daily
    Records required 32767

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20
    Çok teşekkür ederim.
    Son düzenleme : Merlin797; 29-09-2017 saat: 11:32.

Alıntı Originally Posted by Merlin797 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim.
    Rica ederim.

arkadaşlar bende matriks programı var, takas verilerini nasıl bilgisayarıma kaydetip forumlarda paylaşabilirim, buradan isteyenler var, yardımcı olurmusunuz..

7.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    arkadaşlar bende matriks programı var, takas verilerini nasıl bilgisayarıma kaydetip forumlarda paylaşabilirim, buradan isteyenler var, yardımcı olurmusunuz..
    Takas ekranındayken bilgisayarda başlat a Ekran alıntısı aracı yazıp aracı açın ve ekranın görüntüsünü alın. Sonra aşağıdaki linkte anlatıldığı şekilde görüntüyü paylaşabilirsiniz.

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=510

8. oTRend indikatörü
    oTRendDUSEN1
    oTRendDUSEN2
    https://drive.google.com/open?id=0B0...lNyWF9UMlVTY1k
    kaynak @mhtakif

Sayfa 74/252 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız