Sayfa 77/252 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Matriks Formülleri

çok teşekkürler sn uufuk.

valuewhen in azını burnunu kırmısınız

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Merhabalar,
    Matriks icin fibonacci seviyelerini % degerleri ile birlikte direk olarak cizimin ustunde gosterecek bir kod var midir?
    linkteki ornek sanirim ekstrem bir istek olur
    Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

3.  Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Matriks icin fibonacci seviyelerini % degerleri ile birlikte direk olarak cizimin ustunde gosterecek bir kod var midir?
    yüzdesel yazamayan, sadece çizgi olarak var

4. Tüm içtenliğimle HOŞ GELDİNİZ Sn. uufuk. Buranın baş öğretmeniSİZsiniz.

Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Bu OtoFibo formulunu yazıp paylaşalı çok zaman oldu,arşiv topikde vardır..
    Ninja için yazılmış ticari ekden esinlenerek Matriks olanaklarını kullanarak yazmışdım...
    "Sanat,sanat içindir" dermişim..
    Pratik faydası yoktur....

Alıntı Originally Posted by torwais
    Ugur bey merhabalar,

Soruyu topikte sormadim ama oraya tasimami isterseniz hemen tasirim- acemice bir soru olacagi icin tereddutte kaldim.
    Asagidaki formulu internette bulmustum ve sizler cevirmistiniz. Ancak birinde buna benzer ayni tarz calisan ancak benim ki kadar volatil olmayan bir grafik gordum, o indikatorune trend top bottom bulucu demis. haliyle paylasmiyor. ornek vermek gerekirse onun indikatoru de aralik 2016 da ki bist dibini bulmus ancak sonrasinda hic negatif bolgeye dusmemis arada cok kez yine 1 degerine ulasmis. Benim ki ise hem pozitifte hem negaifte bolca salinim yapmis gorunuyor. Acaba bu negatif bolgede ki salinimi nasil engleeyebiliriz yada asil dipleri yakalayip digerlerini es gecmesi icin bir optimizasyon yapabilir miyiz?
    Biliyorum armut pis agzima dus tarzi bir soru oldu ama umarim cevabinizi alabilirim.

per1:=21;
    MMA:=Mov(C,per1,E); SMMA:=Mov(MMA,per1,E);
    IMPETMMA:=MMA - Ref(MMA,-2); IMPETSMMA:=SMMA - Ref(SMMA,-2);
    DIVMA:= Abs(MMA - SMMA); AVERIMPET:= (IMPETMMA+IMPETSMMA)/2;
    TDF:=DIVMA*Power(AVERIMPET,3); TDF/HHV(Abs(TDF),per1*3):-0.05:0.05

Dip_Tepe tesbitinde kriter önemlidir...Zaman veya puan bunları degişik atarsan,farklı farklı manzara cikar..
    Teknik analiz,bir bar sonrasını bırak içinde bulunan barın kapanışını bile bilemez...
    Gereginden fazla önem vermeyin,AS olan paradır,grafigi işine geldigi gibi çizer geçer...

6. Tekrar merhaba yine ben
    Ekte ki resimde goruldugu sekilde kendi yazdigimiz indikatorun belirli degerleri icin indikator icinde (1) veya hem indikator hem fiyat penceresi icinde (2) veya abartip tum acik pencereler icinde dikey cizgiler cizdirmek icin ne yapmaliyiz.

Ilgi ve yardimlariniz icin tesekkurler.

Alıntı Originally Posted by torwais Yazıyı Oku
    Tekrar merhaba yine ben
    Ekte ki resimde goruldugu sekilde kendi yazdigimiz indikatorun belirli degerleri icin indikator icinde (1) veya hem indikator hem fiyat penceresi icinde (2) veya abartip tum acik pencereler icinde dikey cizgiler cizdirmek icin ne yapmaliyiz.

Ilgi ve yardimlariniz icin tesekkurler.

Pencereler bagımsızdır ayrı ayrı çizmen gerekir..

İki türlü cizersin....

1)Manuel (elle)..

2) Formulle..

İstegin barı formulle tespit et..
    Çıktıyı pencereye uyumlu bir rakamla çarp..1....10000_-1....-10000000 veya OHLC -O-H-L-C
    Histogram ve uygun kalınlıkla göster..

8. Sayin uufuk,
    Tekrar cok tesekkurler.

1- Buna ilaveten acaba carpani direkt olarak acik olan sembolle iliskilendirmek mumkun mudur?
    Mesela sembolun baslangictan bugune en dusuk ve en yuksek degerlerini alip bunlari isleyip bir carpan olusturmak istesek, sizce gereksiz bir luks mu olur?

2- Birde bu yeni indikatoru data serisine degilde FML ile cagirdigimiz kendi indkatorumuzun ustune atmamiz mumkun mudur?

3- Herhangi bir kendi yarattigimiz indikatorde belirli deger araliklarina farkli renkler atamak mumkun mudur?

Tesekkurler,
    Son düzenleme : torwais; 12-10-2017 saat: 15:42. Sebep: soru ilavesi

Sayfa 77/252 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •