Special Days Image
Sayfa 177/252 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Bist 100 gün içinde + oldugu zamanlarda sistemim al sat yapsın, sinyal üretsin istiyorum . Böyle bir şartı indikatörün içine ekleyebilirmiyiz.

Yada işlem yapacagım hisse gün içinde artı olduğu zamanlar sinyal üretsin şeklinde şartları formüllere monte edebilirmiyiz.

Hissede robot çalıştırırken en büyük sıkıntım hisse eksi açtıgı ve devam ettigi gün içinde al sinyali üretince genelde bu kısa boylu oluyor neredeyse tepede en üst barda al sinyali veriyor sonra hisse düşüşe geçince stop oluyor. Bu durum genelde hisse eksi oldugu zaman yada bistin eksi zamanlarda olmaktadır. Bu durumun çaresi olarak robot sadece hisse yada bist artı oldugu zamanlarda sinyal üretsin şeklinde bir çare düşündüm , fakat formülasyonu nasıl yapılır bilmiyorum.

İf koşulu ile eger şu parametrenin üstünde olursa şunu parametreleri kullan şeklinde bir formülasyon yaptım fakat pek sağlıklı olmadı.

Ben bu tasarımı şuna istinaden düşündüm , genelde artı ise yeşil mumlar ard arda dizilmesi daha çok daha uzun olmaktadır. Eksi açtıgı günlerde kırmızı mumların arasında en fazla 2-3 yeşil mum oluşmakta bu 2-3 yeşil mumda sisteme al sinyali ürettirmekte buda genelde zararla oluşturmaktadır. Açığa satış imkanının hissede malesef sıkıntılı olması nedeniyle tek yön işlem yapılması daha mantıklı olmaktadır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    MATRİKS'te yanlışlıkla indikatör parametresini ayarlarken Default olarak kaydet tuşuna bastım.şimdi o indikatörü her açtığımda o parametereler ile açılıyor bunu fabrika ayarlarına döndürmenin bir yolu var mıdır? sinir oldum yav üfff...

3.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    MATRİKS'te yanlışlıkla indikatör parametresini ayarlarken Default olarak kaydet tuşuna bastım.şimdi o indikatörü her açtığımda o parametereler ile açılıyor bunu fabrika ayarlarına döndürmenin bir yolu var mıdır? sinir oldum yav üfff...
    İndikatörü açıp istediğiniz değeri yazdıktan sonra default olarak kaydedin.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    O indikatörün tanımlı degerini bulun tekrar kaydedin. Bulamazsanız biz söyleriz

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    teşekkürler,

sn.Objektif ve sn.atakanözbaki...evet önce standart parametreyi tekrar bulup onu Default olarak kaydettim halloldu ama sıkıntılı bu yine de...parametreyi hatırlayamazsan ne yapacaksın? sağa sola mı soracağız? bir tuşla fabrika ayarlarına çevirebilmek lazım bence her indikatörü.belki de vardır bu özelliği biz bilmiyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    teşekkürler,

sn.Objektif ve sn.atakanözbaki...evet önce standart parametreyi tekrar bulup onu Default olarak kaydettim halloldu ama sıkıntılı bu yine de...parametreyi hatırlayamazsan ne yapacaksın? sağa sola mı soracağız? bir tuşla fabrika ayarlarına çevirebilmek lazım bence her indikatörü.belki de vardır bu özelliği biz bilmiyoruz.
    Bilmiyorum ama default değerleri bu forumda sorarsanız kesin cevap alırsınız.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    teşekkürler,

Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Bilmiyorum ama default değerleri bu forumda sorarsanız kesin cevap alırsınız.
    İndikatör özellikleri içinde en altta "Yorum" okursanız standart kullanım değerleri yazıyordur.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. Bir formülün içerisindeki değer baz alınarak nasıl sistem oluşturabilirim. Aşağıdaki örnekde burada paylaşılan bir formul var. bunu indicator olarak gösterince değer olarak "a16x.a16x - a16x.L2 - a16x.L3" değerleri gösteriyor. Örneğin kapanış L2 yi kesince AL SAT nasıl yapabilirim ?
    Teşekkürler.

A1:=50;
    A2:=100;
    A3:=150;
    A4:=200/(1+A1);
    A5:=2/(1+A2);
    SL:=Mov(C,A1,E)-Mov(C,A2,E);
    WATRL:=Mov(C,A2,E)*(1-A5)-Mov(C,A1,E)*(1-A4);
    (Mov(C,A2,E)*(1-A5)-Mov(C,A1,E)*(1-A4))/(A4-A5);
    (Mov(C,A1,E)*A4-Mov(C,A2,E)*A5)/(A4-A5);
    (Mov(SL,A3,E)+WATRL)/(A4-A5)

Sayfa 177/252 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon