Sayfa 154/252 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by tekniker70 Yazıyı Oku
    Merhaba
    GuppyMMAOscillator ile tarama yapmak istiyorum, asagidaki sartin birinin digerini kestigi kagitlari bulmak icin, yardimci olabilir misiniz?

((Mov(C,3,E)+Mov(C,5,E) + Mov(C,8,E)+Mov(C,10,E) +
    Mov(C,12,E)+Mov(C,15,E)) - (Mov(C,30,E)+Mov(C,35,E) +
    Mov(C,40,E)+Mov(C,45,E) + Mov(C,50,E)+Mov(C,60,E)))*10

(Mov((Mov(C,3,E)+Mov(C,5,E) + Mov(C,8,E)+Mov(C,10,E) +
    Mov(C,12,E)+Mov(C,15,E)) - (Mov(C,30,E)+Mov(C,35,E) +
    Mov(C,40,E)+Mov(C,45,E) + Mov(C,50,E)+Mov(C,60,E)),13,E))*10;0
    Sn. Tekniker70, explorera aşağıdaki ifadeleri yazarsanız işinizi görür, sadece yukarı ve aşağı kesenleri ayrı ayrı taramanız gerekir diğer satırı silin ya da ayrı bir kayıtla kaydederseniz problem olmaz.
    A:= ((Mov(C,3,E)+Mov(C,5,E)+Mov(C,8,E)+Mov(C,10,E)+Mov (C,12,E)+Mov(C,15,E))-(Mov(C,30,E)+Mov(C,35,E)+Mov(C,40,E)+Mov(C,45,E)+M ov(C,50,E)+Mov(C,60,E)))*10;
    B:= (Mov((Mov(C,3,E)+Mov(C,5,E) + Mov(C,8,E)+Mov(C,10,E) +Mov(C,12,E)+Mov(C,15,E)) - (Mov(C,30,E)+Mov(C,35,E) +Mov(C,40,E)+Mov(C,45,E) + Mov(C,50,E)+Mov(C,60,E)),13,E))*10;

CROSS(A,B) {Yukarı kesenler için}
    CROSS(B,A) {Aşağı kesenler için}

2.  Alıntı Originally Posted by Bistcoin Yazıyı Oku
    üstteki MACD yerine STOCHRSI(c,21,3) olarak EXPLORER ile taratmak mümkün müdür acaba yardimci olacak arkadaslar simdiden tesekkürler ederim.Sagolun.
    Sn. Angara cevap zaten sorunun içinde;

macd(26,12,9) yerine stochrsi(c,21,3) leri yazın ve 0 yerine de 30 ları girin işlem tamam.

Kolay gelsin.[/QUOTE]

Dediginiz gib kac kere denedim olmuyor macd trigger dan olabilirmi acaba !?Sagolun

3.  Alıntı Originally Posted by angara Yazıyı Oku
    Sn. Angara cevap zaten sorunun içinde;

macd(26,12,9) yerine stochrsi(c,21,3) leri yazın ve 0 yerine de 30 ları girin işlem tamam.

Kolay gelsin.
    Dediginiz gib kac kere denedim olmuyor macd trigger dan olabilirmi acaba !?Sagolun[/QUOTE]Evet trigger yok stachrsi da o kısımları siliniz.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Bistcoin Yazıyı Oku
    Dediginiz gib kac kere denedim olmuyor macd trigger dan olabilirmi acaba !?Sagolun
    Evet trigger yok stochrsi da o kısımları siliniz.

STOCHRSI(C,21,3) > ref(STOCHRSI(C,21,3),-1) and STOCHRSI(C,21,3)< 30 and rsi(c,14)>REF(rsi(c,14),-1) AND rsi(c,14)<65
    Son düzenleme : Bistcoin; 05-12-2018 saat: 14:05.

5. Arkadaşlar harmonik formasyonlarla (abcd, Butterfly vs.) ilgili tarama formülleri varmı elinizde varsa yardımcı olur musunuz, teşekkürler...

6. Merhabalar,
    Matrikste, örneğin saatlik grafikte iken geçmiş her işlem gününün son saat barını (günün ilk saat barı da olabilir) ok vs bir işaret ile işaretleyen bir indikatör koduna ihtiyacım var; x dakikalık grafikte iken saatin, saatlik grafikte iken günün, günlük grafikte iken haftanın son barı şeklinde ayarlanabilen;
    Yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

Alıntı Originally Posted by KontrAnaliz Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Matrikste, örneğin saatlik grafikte iken geçmiş her işlem gününün son saat barını (günün ilk saat barı da olabilir) ok vs bir işaret ile işaretleyen bir indikatör koduna ihtiyacım var; x dakikalık grafikte iken saatin, saatlik grafikte iken günün, günlük grafikte iken haftanın son barı şeklinde ayarlanabilen;
    Yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

Not:
    Kendim resim veya grafik üzerinden formul sizlere sunuyorum,amaçım kopyala-yapıştırma ile kalmamanız...
    Emek verip formulu çekerken,bir nebze ögrenmenize katkı olsun diyedir...
    Ama bazı dostlar bu metodumla bana özelden veya topikden soru yöneltiyorlar..
    Sanki,tek gözümle ugraşdırıp yormak ister gibi...
    Bu tip sorularınız artık cevaplanmayacakdır...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

8.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku

Not:
    Kendim resim veya grafik üzerinden formul sizlere sunuyorum,amaçım kopyala-yapıştırma ile kalmamanız...
    Emek verip formulu çekerken,bir nebze ögrenmenize katkı olsun diyedir...
    Ama bazı dostlar bu metodumla bana özelden veya topikden soru yöneltiyorlar..
    Sanki,tek gözümle ugraşdırıp yormak ister gibi...
    Bu tip sorularınız artık cevaplanmayacakdır...
    Sn. uufuk
    Yardımınız için çok teşekkür ederim. Emeğin, bilginin yardımın her türlüsüne saygım koşulsuzdur. Cevabınız bana fazlasıyla yetecek. Matriks formülleri konusuna yeni başlayan biri olarak kodları elle yazmamın bana katkı sağlayacağının farkındayım. İlginiz ve verdiğiniz emek için tekrar teşekkürler.

Sayfa 154/252 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •