Sayfa 15/252 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]
    çok teşekkürler abi. hem iş hem borsa insanı yıpratıyor. Allah sonumuzu hayrede . hayırlı cumalar.

2. İyi akşamlar arkadaşlar, üstadlar;
    Matriks explorerda 'durgun hisseler' tanımlı bölümde olduğu gibi,mesela 10 günlük periyotda fiyatlara, 2 veya üç hareketli ortalamanın da birbirine çok yakın yatayda eşlik ettiği bir explorer oluşturabilirmiyiz.
    Not; volume koşulu yok sadece fiyat ve hareketli ortalama uyumu.
    Teşekkürler, kolay gelsin...

Alıntı Originally Posted by user Yazıyı Oku
    Merhaba, iyi akşamlar;
    Aşağıda çok uzun zaman önce yayınlanmış bir formül. Matriksde çalışır hale gelir mi diye paylaşıyorum, bende bir sinyal üretmedi veya hisse listesi vermedi. Güzel bir formül diye hatırlıyorum, son gün hareketlenen veya hareketlenecek kağıdı veriyordu. Üstadlara bir kahve keyfi olsun. Şimdiden teşekkürler.
    a1:=Mov(C,7,S);
    a2:=If(ROC(a1,1,%)>0,1,If(ROC(a1,1,%)<0,2,0));
    a3:=ValueWhen(1,a2=1,a1);
    a4:=ValueWhen(1,a2=2,a1);
    a5:=Peak(1, a3, 1);
    a6:=Trough(1, a4, 1);
    a7:=Peak(2, a3, 1);
    a8:=Trough(2, a4, 1);
    a9:=If(a1>a4,1,0);
    a10:=ValueWhen(2, a9=1,HHV(H,14));
    If(Cross(H,a10) and a3=a1 and C>a4 and a5>a4 and a6<a4 and a7>a5 and a7>a8 ,1,0);
    vay be bunu nereden çıkardın ???

2005 yılından bir anı. icat yaptığımız zamanlara ait, metin hocamın formülü

4.  Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku
    vay be bunu nereden çıkardın ???

2005 yılından bir anı. icat yaptığımız zamanlara ait, metin hocamın formülü
    Sandıktan hocam..
    O kadar geriye gitmişmiyim. İyi saklamışım,ben de şaştım. İsmi bile var yazayım mı
    Bu kadar zaman keşke kenara biraz da hisse alıp atmış olsaydım
    Zaman ne çabuk geçmiş..

Alıntı Originally Posted by user Yazıyı Oku
    İyi akşamlar arkadaşlar, üstadlar;
    Matriks explorerda 'durgun hisseler' tanımlı bölümde olduğu gibi,mesela 10 günlük periyotda fiyatlara, 2 veya üç hareketli ortalamanın da birbirine çok yakın yatayda eşlik ettiği bir explorer oluşturabilirmiyiz.
    Not; volume koşulu yok sadece fiyat ve hareketli ortalama uyumu.
    Teşekkürler, kolay gelsin...
    http://www.hisse.net/forum/showthrea...1#post14197921

Sorunuzun kardeşi,02-02-2017, 16:42 tarih.#7066 gönderi ile cevaplanmışdı...

6. indikatör kesismesi ama tek isim altinda

iyi hafta sonlari herkese.

n:=20;
    HHV(H,n);
    (HHV(H,n)*2+LLV(L,n)*8)/10;
    (HHV(H,n)*8+LLV(L,n)*2)/10

Örnegin üstteki bu indikatörü farkli bir indikatörle birlestirerek L1 veya L2 gibi degil de Tek isim altinda kod olarak matrikste görme imkani varmi data serisi üzerine kaydettigimde
    mesala bu indikatörünüzle uufuk hocam mov(c,+61,S)-(mov(c,+10,S)-mov(c,+61,S)) simdiden tesekkürler.

Birde resim yükleme bu forumda bir türlü beceremiyorum.Bana kim yardimci olabilir saygilarimla.

7.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    http://www.hisse.net/forum/showthrea...1#post14197921

Sorunuzun kardeşi,02-02-2017, 16:42 tarih.#7066 gönderi ile cevaplanmışdı...
    Evet hemen detaylı bakıp deneyeceğim üstad, teşekkürler.

Aslında uzun yıllardır burada aklımızdaki bir çok soruya mutlaka cevap verilmiştir. Yukarıdaki gelişmiş arama da olduğu gibi sitede geriye dönük başarılı arama yaptırma imkanı olsa, üstadların da işi biraz kolaylaşır, yeni konular işlenebilir. Açıkçası ben henüz arattığım bir konuyu henüz bulduramadım.
    Tekrar, teşekkürler, elinize sağlık.

8. Ufuk Bey ;

Bir önceki sayfada verdiğiniz valuewhen(1,cum(1)=7,c) formülü o günkü 7.barın kapanışından bir çizgi çekmekte.
    Peki o çizgiyi her 10 barda bir tekrar çektirmek istersek nasıl bir formül yazmalıyız ?

Teşekkürler.

Sayfa 15/252 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •