Sayfa 205/252 İlkİlk ... 105155195203204205206207215 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Selam,

Matriks de sistemin birinde sarı barlar oluşuyor. Grafik yeniliyorum , yaniden yükletiyorum ve sistem yeniden hesaplatıyorum nafile, değişiklik olmuyor. bunun sebebi nedir. Capture.PNG

2.  Alıntı Originally Posted by EflatunU Yazıyı Oku
    Selam,

Matriks de sistemin birinde sarı barlar oluşuyor. Grafik yeniliyorum , yaniden yükletiyorum ve sistem yeniden hesaplatıyorum nafile, değişiklik olmuyor. bunun sebebi nedir. Capture.PNG
    Formülünde flat işlemi vardır diye düşünüyorum. Sarı olduğunda short pozisyonunu durdurmuş. Yada Sistem Tester da stop noktasından bir değer girmissindir belki

3. Ufuk Hocam matriks teki kodu yazılabilir mi?
    PH1(D) ve PL1(D)
    ph.jpg

4. Enteresan bugün yapmıyor. STOP falt v.b. bir şey yok formül de. Matriks ile görüşeyim tekrarlar ise, alakanız için teşekkürler.

5. Matriksteki donmalardan sikayetciyseniz, robotunuz emri 1dk hatta dakikalarca gecikmeli gonderiyorsa asagidakileri uygulamanizi oneririm:

1 - Ekraninizda sadece ihtiyac duydugunuz pencereler acik olsun. Enstruman sayisi arttikca CPU ya binen yuk artiyor. 4 cekirdekli bir bilgisayariniz olsa bile Matriks sadece tek Cekirdek kullanabiliyor ve %25 e ulastigi zaman donmalar takilmalar baslamakta.

2 - Matriksiniz VPS uzerinde kuruluysa, robot kullaniyorsaniz ve onceliginiz gecikmesiz emir gonderimiyse:

-------- Ekraninizda sadece robotun calistigi grafik acik olsun, Matriks trader disindaki diger tum pencereleri kapatin.

-------- Kodunuzu optimize edip gereksiz hesaplamalar varsa muhakkak cikartin.

-------- Grafik uzerindeki tum indikatorleri kaldirin. Fiyat ve overall disinda hicbir baska gorsel gosterge olmasin.

Yukardakileri uyguladigim gunden bu yana VPS uzerinde hic donma yasamadim. Biraz karmasik, cokca PREV iceren uzun kodlar kullanmama ragmen bar kapanisi ile kalici sinyalin tetiklenip, otomatik emirin gerceklesmesi arasindaki sure genellikle 1 veya 2 saniyeyi asmiyor.

Not: Bu gonderiyi hazirlarken, an itibariyla (12 temmuz, 15:45) lokaldeki PC de acik olan Matriksim (ekranda viop& hisse derinlik ve pek cok pencere acik) donma yasiyorken VPS tarafinda hicbir takilma yok.

Aslinda Sistemimim iDeale aktarimini cok buyuk oranda tamamladim. iDealdeki robotu sanal modda test ederken Matriksten canli islemlere devam etmem gerekiyor.
    Son düzenleme : 3c1a; 12-07-2019 saat: 16:59. Sebep: duzeltme, ekleme

6.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Matriksteki donmalardan sikayetciyseniz, robotunuz emri 1dk hatta dakikalarca gecikmeli gonderiyorsa asagidakileri uygulamanizi oneririm:

1 - Ekraninizda sadece ihtiyac duydugunuz pencereler acik olsun. Enstruman sayisi arttikca CPU ya binen yuk artiyor. 4 cekirdekli bir bilgisayariniz olsa bile Matriks sadece tek Cekirdek kullanabiliyor ve %25 e ulastigi zaman donmalar takilmalar baslamakta.

2 - Matriksiniz VPS uzerinde kuruluysa, robot kullaniyorsaniz ve onceliginiz gecikmesiz emir gonderimiyse:

-------- Ekraninizda sadece robotun calistigi grafik acik olsun, Matriks trader disindaki diger tum pencereleri kapatin.

-------- Kodunuzu optimize edip gereksiz hesaplamalar varsa muhakkak cikartin.

-------- Grafik uzerindeki tum indikatorleri kaldirin. Fiyat ve overall disinda hicbir baska gorsel gosterge olmasin.

Yukardakileri uyguladigim gunden bu yana VPS uzerinde hic donma yasamadim. Biraz karmasik, cokca PREV iceren uzun kodlar kullanmama ragmen bar kapanisi ile kalici sinyalin tetiklenip, otomatik emirin gerceklesmesi arasindaki sure genellikle 1 veya 2 saniyeyi asmiyor.

Not: Bu gonderiyi hazirlarken, an itibariyla (12 temmuz, 15:45) lokaldeki PC de acik olan Matriksim (ekranda viop& hisse derinlik ve pek cok pencere acik) donma yasiyorken VPS tarafinda hicbir takilma yok.

Aslinda Sistemimim iDeale aktarimini cok buyuk oranda tamamladim. iDealdeki robotu sanal modda test ederken Matriksten canli islemlere devam etmem gerekiyor.
    Kesinlikle ssd kullnılmalıdır. Ayrıca çok fazls grafik açık olması sistemi çok olumsuz etkiliyor. Bende bir ara 15 robot çalışıyordu. Şim di 3 e indirdim. Sistem çok hafifledi.

Birde ideal ile matriks kıyaslarken yanlışlık yapıyoruz. İdeal az fonksiyonu yerine getiren iyi bir programken , matriks çok fazla çeşit fonksiyonu yerine getiren içi dolu bir program. İdealin hızlı matriksin yavaş olması normal.

Robot konusunda, hızlı çalışma konusunda ideal iyidir . Fakat temel analiz, teknik analiz, sistem testi, kullanıcı desteği, döküman kaynak konusunda vs matriks iyidir.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Arkadaşlar merhabalar,

Kurguladığım sistemde gün içi al koşulumu bağladıktan sonra sat koşulu için ertesi gün 10.01 koşulunu yada aldığım fiyata bağlı stop koşulunu yazıyorum bunda herhangi bir sorun yok. Ertesi gün 10.01 deki sat koşulum kayıtsız şartsız olmamakla beraber farklı bir trend takip edici sistemle 10.01deki kontrolü yapıyorum ve trend onayı vermiyorsa bu koşulu yerine getirmiyor. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Tıkandığım nokta da trend takip edici sistemim aldığım günde aktive olmasın istiyorum ve ertesi gün al koşulum devam edip 10.01deki sat koşulunu es geçiyorsa 10.01den sonra trend sistemim devreye girsin istiyorum. Bunu yazarken tıkanma yaşıyorum. Yardımcı olabilen olursa çok memnun olurum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,622
    MXTRIMI sembolü Nasdaq da işlem gören iShares MSCI Turkey (TUR) ETF

Matriks ten izlenebilir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 205/252 İlkİlk ... 105155195203204205206207215 ... SonSon

Yer İmleri