Sayfa 233/252 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Selamlar. Fiyat çubuklarının bitiminden sonra sağda nasıl boşluk açabiliriz? Ölçekten tarih aralığı bitişini önümüzdeki hafta yaptım ama olmadı.

2. selamlar 21 periyotta macd nin -0,2 ile 0,2 arasında takılıp kaldığı formulu nasıl yazablirim . teşekkürler

Alıntı Originally Posted by aprnbll Yazıyı Oku
    selamlar 21 periyotta macd nin -0,2 ile 0,2 arasında takılıp kaldığı formulu nasıl yazablirim . teşekkürler
    1. aşamada bir fonksiyon oluşturmalısınız;

Ben "FORUM" adında bir fonksiyon oluşturdum.

Formülü = If(MACD()>=-0.2 AND MACD()<=0.2,1,0)

2. aşamada explorere;

Exploration notes

Col A: BarsSince(Fml("FORUM")<1)
    Filter colA>=21

Filter enabled Yes
    Periodicity Daily
    Records required 32767

bu bilgileri girmelisiniz. Bu şekilde istediğiniz koşula uyan 21 ve daha yukarı bar sayısındaki hisseleri bulmuş olacaksınız. Filtreyi kaldırırsanız ise tüm senetleri ve bar sayılarını görebilirsiniz... Ben günlük tarattım siz istediğiniz periyotta taratabilirsiniz...

Not : FORUM yazan yeri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Ama fonksiyon adı ile aynı olmak koşulu ile...

Kolay gelsin...

merhaba bir indikatör 1 ile 0 arasında gidip geliyor

yani ya 1 değeri alıyor yada 0 değeri .

sistem 1 değeri aldığında sinyal al verdi diyelim

bir sonraki bar . son kapanış rakamından ( al verdiği seviyenin) 2 kademe veya % 0.2 yüselirse sinyal üretsin istiyorum
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    merhaba bir indikatör 1 ile 0 arasında gidip geliyor

yani ya 1 değeri alıyor yada 0 değeri .

sistem 1 değeri aldığında sinyal al verdi diyelim

bir sonraki bar . son kapanış rakamından ( al verdiği seviyenin) 2 kademe veya % 0.2 yüselirse sinyal üretsin istiyorum
    Çok emin olamadım, bunu bir dener misiniz?

If(Ref(Fml("X"),-1)=1 AND C>=Ref(C,-1)*1.002,1,0)

X=Sizin indikatörünüz. Bu indikatörü fonksiyon olarak tanımlamanız gerekecek...

Kolay gelsin...

6. Merhaba, ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Matriks' te DMA( displaced moving av.) kullanarak oluşturulan aşağıdaki indikatör için fiyatı aşağıdan kestiğinde al verecek (tersi durumda sat verecek) explorer tarama formülünde yardımcı olabilir misiniz? (İndikatör niteliği gereği 7 bar gecikmeli olarak kullanılıyor)

Pd:=Input("Period",1,500,14);
    MOV(c,Pd,s)

7. Merhaba, ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Matriks' te DMA( displaced moving av.) kullanarak oluşturulan aşağıdaki indikatör için fiyatı aşağıdan kestiğinde al verecek (tersi durumda sat verecek) explorer tarama formülünde yardımcı olabilir misiniz? (İndikatör niteliği gereği 7 bar gecikmeli olarak kullanılıyor)

MOV(c,Pd,s)

Alıntı Originally Posted by Galathilion84 Yazıyı Oku
    Merhaba, ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

MOV(c,Pd,s)
    İlk önce DMA adında bir fonksiyon oluşturun. Fonksiyonun içine Pd:=Input("Period",1,500,14);
    MOV(c,Pd,s)
    bunu gömün.

Explorere ise; If(Cross(FML("DMA"),C),3,If(Cross(C,FML("DMA")),2, If(FML("DMA")>C,4,1))) bunu yazın.

Tarama sonuçları=

1= ALMA
    2= SAT
    3= AL
    4= TUT

olacaktır... Kolay gelsin...

Sayfa 233/252 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız