Sayfa 161/252 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211 ... SonSon
Arama sonucu : 2011 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Alıntı Originally Posted by mhmt.88 Yazıyı Oku
    uufuk abi selamlar, bir sorum olacaktı hali hazırda calısan bir explorerım var di+ di- 3 bardır al konumunda olanları listelemek istiyorum ancak denemelerim sonuc vermedi yardımcı olabilir misin acaba?

şimdiden teşekkür ederim, emeklerine sağlık abi.

Resimdeki al,sat olacak..Mavi hemen al algısı oluşturuyor...Borsadaki diger şartlanmışlıklar gibi...Kasten resimi degişmedim, iyi bir algı yanılsaması örnegi oldu..
    Son düzenleme : uufuk; 22-12-2018 saat: 11:54. Sebep: sat yerine al yazılması...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Denizin Kenarından
    Gönderi
    13
    abi sanırım derdimi anlatamadım kusura bakma örnek resim aşağıda

bVY97Y.jpg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Denizin Kenarından
    Gönderi
    13
    aşağıdaki hisse tarama sonucunda cıkan bir hisse ancak di+ al verdikten sonra kac bar geçmiş üzerinden yinede taramada cıkıyor al verdikten sonra 3 bar maksimum cıkıp sonra cıkmamasını istiyorum çok mu şey istiyorum abi ?
    uufk.png

aşağıdaki şekilde explorera yazdım
    uufuk.png

4.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku

Sorulan soruya,günün ilk ışıkları ile cevap verilmiş...
    Test etmiş veya etmemişsin..
    Başka bir kaynak şöyle cevapladı;buyrun sizde bilgilenin ne demek..
    Ya aşırı özensiz,saygısız,ukalalasınız...
    Veya art niyetli..
    Başka izahı yok..
    Forumdaki ikinci mesajınızda bunları yazmanız,bende art niyetli oldugunuz ihtimalini daha da güçlendirdi...
    Her türlü yıldırmaya karşı,ben forumdaşlara sadece formul konusunda yardımcı olmaya devam edecegim...
    Uufuk hocam, sizin ne kadar özveriyle sorulan sorulara yaklaştığınızı foruma üye olmayanlar bile görüyordur. En azından, foruma üye olmadığım zamanlarda da defalarca sizin çözümlerinizden faydalanan ve faydalanmaya devam eden biri olarak bu şekilde düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Daha 3. mesajınızda noktayı koymuşsunuz. Bundan önce de benzer şekilde olaylar yaşandı. uufuk abinin doğranmasına izin vermeyeceğim !!! Belli ki forumda yenisiniz, bilgi sahibi olmadan kişiler hakkında yanlış yorumlarda bulunuyorsunuz...

Daha dikkatli olmanız konusunu hatırlatmak isterim...

Sayın BJK Coccinella ya katılıyorum. Sayın uufuk'u önce tanıyın sonra yorum yapın.

6. Arkadaşlar Merhaba.. Sorum Şu olacak: Piyasada var olan formasyonların tamamının listesini bir formüle yazıp; Hissede Hangi formanyonun gerçekleşme olasılığını hesaplayıp Ekran üzerinde gösterecek(Al-Sat) sinyal üretecek bir formül yazılması mümkün müdür? Yada hali hazır da böyle bir formül kullanan var mı?

7. Selam arkadaşlar , forumda yeniyim fakat piyasada çok yeni değilim , matriks programında kafamdaki şeyleri kodlamaya döküp test etmek istiyorum fakat işin başındayım dediğim gibi ..

İlk aklıma gelen formül ise şöyle ; adx 25 üzerindeyken dı+ dı- arasındaki fark en az 5 ise fiyat 12 periyodluk ema'ya değdiği anda işleme girmek istiyorum. (Trend yönünde)

Daha doğrusu bu şekilde bir sinyal oluşturmak istiyorum , yani bu koşul oluştuğunda bana sistem sinyal versin bende girip girmeyeceğime karar vereyim.. Şöyle bir şey yazdım ama olmadı sanırım. ( Çok yanlış varsa çok vfurmayın ama
    Cross(mov(C,12,E)PRİCE) AND ABS(DI+ - DI-)>5 AND ADX(14)>25

herkese selamlar,
    bir soru da benden

matriks'te tik grafik üzerinde hacim bilgisini aktif alıştan ve aktif satıştan gerçekleşen ayıracak bir indikatör yazmak istiyorum:

son fiyatı LastValue(C) ile kullanarak elde edebiliyoruz galiba.

C >LastValue(C) ise hacim değerini aktif alış hacmine ekle
    C<LastValue(C) ise hacim değerini aktif satış hacmine ekle

bu şekilde yazılırsa doğru sonucu verir mi ve Matriks dilinde nasıl yazarız?

Sayfa 161/252 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •